Autor Wątek: Kilka pytań odnośnie łuku Samick Polaris  (Przeczytany 4614 razy)

Roswell

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
Kilka pytań odnośnie łuku Samick Polaris
« dnia: Sierpień 19, 2011, 03:01:31 pm »
Tak, wiem że jest sporo na ten temat w poprzednich tematach i naprawdę sporo ich przeczytałem, ale jeszcze chciałbym doprecyzować kilka rzeczy aby źle nie wydać pieniędzy i tym bardziej nie zrazić się do łucznictwa kupując nieodpowiedni sprzęt.

Długość łuku jaką wybrać ?
Czy łuk długości 70" będzie dla mnie za duży biorąc pod uwagę że mam 180cm(usłyszałem że ta długość jest dla osób powyżej 195cm) wzrostu, długość mojego naciągu to ok 29,5"(nie wiem jaka moja właściwość może wpływać na rozmiar łuku, rozmiar buta raczej nie ;D) ?
Brać mniejszy czy śmiało mogę kupić 70" ?

Siłę naciągu wybrałem na początek 28# myślę że będzie ok.

Jeszcze pytanie odnośnie strzał, chcę od razu dokupić trochę strzał BEMAN CARBON FLASH, brać 750 czy 900(wydaje mi się że 900 ale chciałbym się upewnić) ?

EDIT:
Grzebałem jeszcze trochę w szukajce i znalazłem ten temat:
http://www.forumlucznicze.pl/tematy-zwi%C4%85zane-ze-sprz%C4%99tem/odp-parametry-do-polarisa-t2586.0.html
Cytuj
Przy wzroście 1,80 optymalna długość łuku sportowego to 68 lub 70"(jeśli długość naciągu jest równa lub przekracza 72 cm)

Czyli z tego wynika że dla mnie odpowiednim wymiarem będzie 70"

Więc tylko teraz jeszcze pozostaje pytanie o strzały, łuk samick polaris 70" 28# lub 30#(nie do końca jestem zdecydowany na konkretną siłę naciągu, ale raczej pozostanę już przy 28# najwyżej z czasem zmienię ramiona). z którym parametrem strzały do niego ?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2011, 10:07:12 pm wysłana przez Roswell »

Enerdhil

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Kilka pytań odnośnie łuku Samick Polaris
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 19, 2011, 10:22:28 pm »
Myślę że wszystko dobrałeś prawidłowo co do Flashów wybrałbym 570 ; ) Spojrzałem na http://beman.com/products/shaft-selector bo uprzedzam expertem nie jestem ale sam mam Polarisa.

mateusz23

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Kilka pytań odnośnie łuku Samick Polaris
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 20, 2011, 07:29:43 am »
To ja trochę namieszam.
Przy twoim wzroście łuk 68" spokojnie da radę, 70" jest dla tych "wyższych" ale oczywiści też da radę jak się uprzesz. Co do strzałek, dopytaj się jeszcze w sklepie albo zaczekaj na posta kogoś bardziej doświadczonego, 570 mogą być ciut za długie sam z takich strzelam a mam 188cm wzrostu i mam zapas 1-2cm, myślę że prędzej 630
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2011, 07:35:36 am wysłana przez mateusz23 »

Roswell

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Kilka pytań odnośnie łuku Samick Polaris
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 21, 2011, 06:11:55 pm »
Dziękuję za odpowiedzi, kupiłem łuk 68"/28# o dziwo w sklepie dobrano mi strzały o parametrze 900.

mrsimson

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Kilka pytań odnośnie łuku Samick Polaris
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 31, 2011, 06:06:17 pm »
To ja trochę namieszam.
Przy twoim wzroście łuk 68" spokojnie da radę, 70" jest dla tych "wyższych" ale oczywiści też da radę jak się uprzesz. Co do strzałek, dopytaj się jeszcze w sklepie albo zaczekaj na posta kogoś bardziej doświadczonego, 570 mogą być ciut za długie sam z takich strzelam a mam 188cm wzrostu i mam zapas 1-2cm, myślę że prędzej 630
Witam!
Rzeczywiście namieszałeś parametr 570 tak jak 630, oznacza sztywność a nie długość strzały i przy sile naciągu 28 funtów strzały dla Roswell były by zdecydowanie za sztywne. Parametr 900 powinien być OK.
Pozdrawiam Piotr