Autor Wątek: Samick polaris dobór  (Przeczytany 3835 razy)

Milek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Samick polaris dobór
« dnia: Listopad 21, 2016, 03:48:56 am »
Witam wszystkich. Jestem tu nowy i przepraszam jeśli podobny temat był już założony. Pragnę zacząć swoją przygodę z łucznictwem i jestem zainteresowany kupnem łuku Samick polaris. Mam 190cm wzrostu i ważę lekko ponad 100kg, ręce mam długie i należę do tych silniejszych. Teraz tylko pytanie jakie wymiary łuku wybrać, bo zastanawiałem się nad długością 70" i siłą naciągu 38 (czyli tą największa dla samicka)?
Znalazłem taki zestaw:
http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/10,samick-polaris-optimo-zestaw
Polaris i optimo to duża różnica? Co kupić poza skórką i karwaszem? I jakiej długości strzały mam wybrać, bo czytając opinie użytkowników większość poleca karbonowe eastony.
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2016, 04:03:09 am wysłana przez Milek »

Tomasz_R

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 444
Odp: Samick polaris dobór
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 21, 2016, 02:23:05 pm »
Nie ma znaczenia czy jesteś silniejszy czy nie.... radzę nie zaczynać od twardszego łuku niż 32#.
Po prostu w łucznictwie używa się mięśni których nawet ci chodzący na siłownie nie mają wyrobionych xD
A jako że to początek twojej przygody to wiadomo że z czasem przeskoczysz na poważniejszy sprzęt :p
Wielu zaczynało od np 36# a po chwili dokupowali ramiona np 22#


Co do długości strzał to zmierz długość naciągu poprzez zmierzenie rozstawu ramion .
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2016, 02:24:51 pm wysłana przez Tomasz_R »
Buck Trail Antelope 40# Buck Trail BlackHawk 40#
PSE Stinger 3g 70#

lukasz_g

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Samick polaris dobór
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 21, 2016, 02:40:17 pm »
Dokładnie. To, że masz dużo krzepy, nie oznacza, że dasz radę strzelać tak mocnym łukiem przez pół godziny, czy oddać na treningu 100 strzałów albo więcej. Pracują inne mięśnie. Nawet osoby bardzo silne mają czasem problem ze strzelaniem z łuku 26#, nie mówię o okolicach 40. Ramiona do Samicka są tanie, lepiej zrobisz kupując na początek 26-28#, co i tak jest wg mnie dość dużą wartością. Jeśli masz długie ręce, jak piszesz, to będziesz też pewnie łuk przeciągał, czyli na palcach będziesz mieć więcej niż znamionowy funtaż.
Co do długości - 70" jak najbardziej ok.
Strzały dotną Ci w sklepie, dobiorą też odpowiedni spin. Od siebie mogę  polecić Cross X Ambition.
Pomyśl też o kołczanie i czymś do przechowywania łuku - jakiś plecak albo torba.
Skąd jesteś? Bo najlepiej by było do sklepu podjechać osobiście.
Keep calm and allons-y!

Gustlik

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Samick polaris dobór
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 21, 2016, 03:37:10 pm »
Sila ramion jest mierzona przy naciagu 28" i pozniej okolo 2# za kazdy cal.
Jestem podobnego wzrostu i uzywajac 22# luku mam okolo 26# co jak dla mnie jest ok na poczatek.

Strzaly dobierzesz jak bedziesz znal sile i dlugosc nacigu - nie wszystkie modele wystepuja w odpowiedniej kombinacji dlugosc/spin.
Mnie wyszla dla tych 26# Cross X Ambition 31" spin 600.

Z dodatkow to kolczan, do strzal zapasowe groty/nasadki/lotki + klej, wosk do cieciwy, opcjonalnie linki do zakladania cieciwy.

Aaa i koniecznie czapaczka z logo ;)
“It’s all about enjoying your shooting.”
Barebow: SF Forged Plus + SF Axiom Plus + Spigarelli ZT + 300g

Milek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Samick polaris dobór
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 21, 2016, 03:50:30 pm »
Jestem kompletnie zielony, ale miło, że staracie sie pomóc. Pochodzę z Białegostoku, a z tego co szukałem to nie ma tu chyba sklepu profesjonalego z łukami. Napisałem maila do właściciela niniejszego wyżej wklejonego w mój post łuku, ale z tego co napisał to ma tylko 70" 40#, wiec trochę słabo. Myślę, że chłopaki z łuksportu mogą mi pomóc. Co prawda nie zalazłem na ich stronie całego łuku Samick Polaris, bo mają oddzielnie majdan i ramiona. Oddzielnie pewnie dobiorą mi
cięciwę. I takie pytanie mam. Rozumiem, że luk dostanę do złożenia samodzielnego?
Co do siły to chyba faktycznie zdecyduje się na początek na 26#

Gustlik

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Samick polaris dobór
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 21, 2016, 04:04:30 pm »
Luk do transportu sie rozklada ale to 2 srubki, cieciwe po strzelaniu tez sie zawsze zdejmuje (dlatego napisalem o tych linkach do zakladania cieciwy - przy braku wprawy pomocne).
Ramiona moga zamowic jakie chcesz w hurtowni - z tydzien lub 2 czekania.

edit - literowka
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2016, 04:08:14 pm wysłana przez Gustlik »
“It’s all about enjoying your shooting.”
Barebow: SF Forged Plus + SF Axiom Plus + Spigarelli ZT + 300g

Milek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Samick polaris dobór
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 21, 2016, 04:11:59 pm »
Sam nie wiem gdzie lepiej już i pewniej, dostałem odpowiedz, ze od reki ma 70" 26# na centrum-łucznicze.pl. Doradza mi też strzały easton inspire 630. Ale dopiero teraz zauważyłem, ze sam majdan nie jest od samicka tylko same ramiona, wiec moze skontaktuje sie z luksport :/ Chciałbym kupic mądrze i dobrze

Gustlik

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Samick polaris dobór
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 21, 2016, 04:22:30 pm »
Zobacz sobie tez w innych sklepach:
http://www.forumlucznicze.pl/index.php?topic=6194.0

edit - literowka!
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2016, 04:24:08 pm wysłana przez Gustlik »
“It’s all about enjoying your shooting.”
Barebow: SF Forged Plus + SF Axiom Plus + Spigarelli ZT + 300g

Milek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Samick polaris dobór
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 21, 2016, 04:34:08 pm »
Chyba zdecyduje się na łuksport. Jutro zadzwonię i oby mi dobrali wszystko dobrze!

Munin

  • Gość
Odp: Samick polaris dobór
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 21, 2016, 05:16:25 pm »
W Białymstoku grasują AMM Archery https://www.facebook.com/AmmArchery/?fref=ts
Mają tam regularnie chyba dwa razy w tygodniu treningi, zagadaj i umów się na przymierzenie do łuku, choć siłę łuku pod swoje możliwości fizyczne dobierzesz. Anka albo Choczaj-san (Chodia bej) zatroszczą się o Ciebie jak o własne pisklę :P
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2016, 05:55:22 pm wysłana przez Munin »

Marcelixt

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Samick polaris dobór
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 30, 2016, 07:14:30 pm »
Jak tam nabyłeś łuk???Też jestem z Białegostoku i rozważam zapisanie na kurs do AMM Archery i klubu.