Autor Wątek: Longbow, kolejny krok po Polarisie.  (Przeczytany 5059 razy)

gregor

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 27
Longbow, kolejny krok po Polarisie.
« dnia: Luty 04, 2012, 03:45:50 pm »
Witam :)

Drogę z polarisem prawie przeszedłem, i już wiem, że jedyny słuszny kierunek dla mnie to MODERN LONGBOW. :)
Zakup nowego łuku zaplanowałem na miesiąc maj tego roku, ale już teraz siedzę, szukam i czytam.
Niestety łuki "MODERN LONGBOW"  (z zakresu do ok. 500zł) nie są u nas zbyt popularne, ewentualnie, posiadacze są bardzo powściągliwi w dzieleniu się swoimi spostrzeżeniami, tudzież wiedzą.
Celuję w coś pokroju SAMICK SLB, CHeetah, może Outlander. Nasze rodzime sklepy, oferują też łuki LB innych producentów, jak REXBOW.
Posiadacze, użytkownicy i wszyscy co mieli okazję troszkę postrzelać z owych łuków, napiszcie po kilka wyrazów, zdań. Czym się kierować, na co zwrócić uwagę.
Będę bardzo wdzięczny, a przy tym zostanie coś na forum, wiedza i informacje, które pomogą w podjęciu decyzji mi i wielu kolejnym.

Jeszcze jedna sprawa. Polaris z którego aktualnie strzelam ma 30# naciągu. Normalnym jest że następny będzie mocniejszy. No właśnie, o ile funtów zwiększyć naciąg. Nie chodzi mi tu o wyciskanie maksimum z moich mięśni, a o kolejny przemyślany krok w zwiększaniu twardości łuku.

Dzięki  :)

Pozdrawiam Grzesiek
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2012, 10:29:02 pm wysłana przez gregor »

BARUL

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 100
Odp: Longbow, kolejny krok po Polarisie.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 07, 2012, 11:52:32 am »
5-10kg nie więcej,wszystko zal. od tego jak Ci sie ciągneło dotychczasowy naciąg a to juz musisz sam ocenic.
longbow 70#
krym 48#
PSE xforce 70#

Monster

  • Gość
Odp: Longbow, kolejny krok po Polarisie.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 07, 2012, 04:11:13 pm »
Wysłałem Ci Prywatną Wiadomość.
Pozdrawiam.

gregor

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Longbow, kolejny krok po Polarisie.
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 07, 2012, 05:54:08 pm »
5-10kg nie więcej,wszystko zal. od tego jak Ci sie ciągneło dotychczasowy naciąg a to juz musisz sam ocenic.

Dzięki. na chwilę obecną te 13kg polarisa ciągnę bardzo swobodnie.
Wysłałem Ci Prywatną Wiadomość.
Pozdrawiam.

Odpisałem.

Pozdrawiam

BARUL

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 100
Odp: Longbow, kolejny krok po Polarisie.
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 07, 2012, 08:31:36 pm »
Jesli tak to pomysl o naciagu 18-21kg. Z tego co napisałes wynika że masz jeszcze troche czasu do zakupu wiec moze gdzieś zobaczysz jak pojdzie z naciągami ktore podałem ?
longbow 70#
krym 48#
PSE xforce 70#

gregor

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Longbow, kolejny krok po Polarisie.
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 07, 2012, 09:30:45 pm »
Tu może być problem, mieszkam na pustyni łucznictwa wszelkiego. W szczecinie znam jeden sklep myśliwski, jakieś łuki też mają, może się uda coś obadać :).

N

  • Gość
Odp: Longbow, kolejny krok po Polarisie.
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 07, 2012, 09:40:00 pm »
W najbliższą sobotę do Grzybowa zjadą się użytkownicy łuków "wszelkiej maści" ; w tym "delegacja";) z Twojego miasta- może warto byłoby się z Nią zabrać... bo naprawdę rzadko zdarza się okazja zobaczenia a często i popróbowania takiej ilości sprzętu...wymiany uwag na jego temat, wzajemnych doświadczeń i "patentów"  ;)
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2012, 10:09:11 pm wysłana przez N »

BARUL

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 100
Odp: Longbow, kolejny krok po Polarisie.
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 07, 2012, 10:20:23 pm »
No i problem z głowy :))   , szkoda że w moim rejonie taka pustka co do strzelcow wszelakich.
longbow 70#
krym 48#
PSE xforce 70#

gregor

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Longbow, kolejny krok po Polarisie.
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 07, 2012, 10:29:16 pm »
Nie do końca. :( Do szczecina mam 70km, a sobota pracująca :( i nie dam rady się wyrwać. Może jakiś inny termin podpasuje. 

BARUL

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 100
Odp: Longbow, kolejny krok po Polarisie.
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 08, 2012, 04:23:55 pm »
N pisał o łucznikach z twojego miasta wiec moze wez namiary i poodwiedzaj  ;D.Co pomacasz to twoje a i dowiedziec sie czegoś mozna.
longbow 70#
krym 48#
PSE xforce 70#

gregor

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Longbow, kolejny krok po Polarisie.
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 08, 2012, 08:48:04 pm »
Tak jak pisałem, do szczecina mam 70 km a mieszkam w chojnie, ale tak czy inaczej wybiorę się i obadam. Mam tylko obawy że szczecin to sami bloczkowcy ::)