Autor Wątek: Własne ciężkie strzały  (Przeczytany 4430 razy)

Barn Owl

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
Własne ciężkie strzały
« dnia: Październik 25, 2011, 09:44:02 pm »
Witajcie.

Ostatnio próbowałem zrobić własne strzały wg filmu:

http://www.youtube.com/watch?v=nxeFvDgXE54

Strzały wyglądają ładnie ale...
Mają jedną zasadniczą wadę. Mianowicie, kaleczą, dość nieprzyjemnie, rękę trzymającą łuk. Strzelam na co dzień ze strzał gotowych, kupionych. I w nich problemu nie ma i mogę śmiało strzelać bez rękawicy.

Czy jest to kwestia owijki wokół lotek?

Drugim problemem jest niemożność z mojej strony znalezienia grubych promieni. Interesują mnie promienie o przekroju 11, 12 mm

Czy ktoś wie, gdzie coś takiego można zdobyć?



N

  • Gość
Odp: Własne ciężkie strzały
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 25, 2011, 10:46:56 pm »
Witajcie.

Ostatnio próbowałem zrobić własne strzały wg filmu:

http://www.youtube.com/watch?v=nxeFvDgXE54

Strzały wyglądają ładnie ale...
Mają jedną zasadniczą wadę. Mianowicie, kaleczą, dość nieprzyjemnie, rękę trzymającą łuk. Strzelam na co dzień ze strzał gotowych, kupionych. I w nich problemu nie ma i mogę śmiało strzelać bez rękawicy.

Czy jest to kwestia owijki wokół lotek?

Nie tyle owijek co kata pomiedzy promieniem a cieciwa-siodelko powinno byc minimalnie wyzej(3-6 mm)kata prostego...

Drugim problemem jest niemożność z mojej strony znalezienia grubych promieni. Interesują mnie promienie o przekroju 11, 12 mm
Czy ktoś wie, gdzie coś takiego można zdobyć?

Pierwsze pytanie : z luku o jakiej sile naciagu strzelasz ? strzaly z filmu o kalibrze 12.7 mm przy grocie i 10 mm przy osadzie sa wykonane z jesionu lub topoli...waga takiej strzaly to blisko 100 gramow(choc bywaly i takie ktore wazyly po cwierc funta) wiec jesli Twoj luk nie ma przynajmniej 110# naciagu to szkoda zachodu- poniewaz czeste strzelanie takimi drzewkami :) po prostu zmeczy luk i skroci jego zywotnosc...
Mam takie promienie; goly 33- calowy jesionowy patyczek wazy 67 gramow...

PS
Czy ktoś wie, gdzie coś takiego można zdobyć?

Ponizszy kontakt zdobylem po dwoch tygodniach bezowocnych poszukiwan...
silvan79@wp.pl
Super kontakt, uczciwy, rzetelny i godny zaufania sprzedajacy... POLECAM !!!
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2011, 11:10:48 pm wysłana przez N »

Barn Owl

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Własne ciężkie strzały
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 25, 2011, 11:41:28 pm »
Witaj N.

Dziękuję za radę. W wolnym czasie spróbuje zrobić kilka różnych strzał z róznym ustawieniem.

Strzelam z łuku 30 kg. I doradzono mi abym strzelał z cięższych strzał. Póki co, mam kupione w centrum łuczniczym strzały cedrowe i jak dotąd dają radę.

Dzięki za namiar na promienie. Jestem jeszcze na etapie testowania różnych strzał i jak widać, na etapie tworzenia własnych. Raz wpadł mi namiar na osobę, która kuje groty pod Chojnicami. W wolnej chwili mam zamiar odwiedzić tego Pana i kupić kilka jego wyrobów.

http://www.belza.iq.pl/

jak tylko będę miał jego produkty, podziele się na forum.

N

  • Gość
Odp: Własne ciężkie strzały
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 29, 2011, 01:57:32 am »
Easton powerflight kal. 5/16" vs promien jesionowy 1/2"(grot tylko przylozony) ;)



Rozmiar oryginalny

Tomek "Czarny"

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 64
Odp: Własne ciężkie strzały
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 29, 2011, 10:52:40 am »
Hejka,
Czy już masz armatę do tych strzał?? Nie ukrywam, że zżera mnie ciekawość z powodu grubości promienia.

Barn Owl

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Własne ciężkie strzały
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 31, 2011, 02:26:11 pm »
Hej Czarny

Armata juz jest  ;)
Ale ciagle z nią walcze gdyż nie spodziewałem się takiej mocy i oporu przy naciąganiu. Nie wykorzystuje jeszcze 100% możliwości łuku.

Bardzo dziękuje za wszystkie wpisy i pomoce.

Mam nadzieje, ze coś się wyczaruje odpowiedniego.

Póki co, narazie jestem z cedrowych strzał zadowolony. Mogą być używane do 27kg łuków. Ale wszystko jeszcze przede mną.


Barn Owl

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Własne ciężkie strzały
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 31, 2011, 02:27:45 pm »
Easton powerflight kal. 5/16" vs promien jesionowy 1/2"(grot tylko przylozony) ;)



Rozmiar oryginalny

Te promienie można dostać u człowieka, który kontakt Mi wysłałes?