Autor Wątek: I OTWARTY PUCHAR POLSKI 3D I I MISTRZOSTWA POLSKI 3D  (Przeczytany 34353 razy)

astroleo

  • Gość
I OTWARTY PUCHAR POLSKI 3D I I MISTRZOSTWA POLSKI 3D
« dnia: Styczeń 11, 2007, 09:02:42 pm »
SUPER SPRAWA :D WSZYSTKO ZNAJDZIECIE NA MOIM FORUM JEST TAM PEłNA INFORMACJA WIęC NIE BęDę TEGO KOPIOWAł ZAPRASZAM
http://www.forum-isl.yoyo.pl/phpBB2/viewtopic.php?p=128#128     :P

Marek Pietrusiak

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 491
Re: I OTWARTY PUCHAR POLSKI 3D I I MISTRZOSTWA POLSKI 3D
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 12, 2007, 10:40:32 am »
Witaj!
Wielkie dzieki za informacje.
Mozesz napisac jak wygladaja takie zawody 3D?

Marek
--------------------------------------------------------------------
PSE Dominator 3D, TT SmackDown, Copper John ANTS, Vibracheck CFX, Fatboy, ACE

adamc1

  • Gość
I OTWARTY PUCHAR POLSKI 3D I I MISTRZOSTWA POLSKI 3D
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 12, 2007, 05:20:47 pm »
Kilka zdjęć z zawodów 2D

http://www.sekcjalucznicza.pl
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2007, 09:09:43 pm wysłana przez adamc1 »

Marek Pietrusiak

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 491
Odp: I OTWARTY PUCHAR POLSKI 3D I I MISTRZOSTWA POLSKI 3D
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 08, 2007, 09:20:59 am »
Witam
Nie mam doswiadczen w strzelaniu 3D a temat mnie zainteresowal.
Napiszcie prosze, jakie sa wymagania sprzeteowe , glownie chodzi mi o celownik.
Czy do takiego strzelania stosuje sie celownik mysliwski z kilkoma pinami czy tez celownik sportowy ze szklem?
Widzialem ze jest kategoria w bloczkach o nazwie luk mysliwski i jest luk sportowy, czym one sie roznia?
Na zawodach wszyscy oddaja strzal do jednej postaci i przechodza dalej, czy tez strzela sie do wszystkich a pozniej zlicza. Pytam bo nie wiem ile strzal w takim wypadku potrzeba?

Marek
--------------------------------------------------------------------
PSE Dominator 3D, TT SmackDown, Copper John ANTS, Vibracheck CFX, Fatboy, ACE

msl72

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: I OTWARTY PUCHAR POLSKI 3D I I MISTRZOSTWA POLSKI 3D
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 15, 2007, 05:45:41 pm »
Witam,

Na prośbę Lutka z zaprzyjaźnionego klubu z Jaworza podaję link do ich strony. Jest tam do ściągnięcia wstępna informacja i planowane daty dla zawodów 3D w tym roku.

Maciek

http://www.centrum-lucznicze.pl/index.php?centrum=informacje

astroleo

  • Gość
Odp: I OTWARTY PUCHAR POLSKI 3D I I MISTRZOSTWA POLSKI 3D
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 31, 2007, 01:25:28 pm »
Piknik Organizacyjny w Jaworzu

I wreszcie udało się!. Do zorganizowania wspólnego zebrania ludzi zainteresowanych łucznictwem terenowym przymierzaliśmy się już trzykrotnie. Zawsze coś nam stawało na przeszkodzie, lub po prostu zawodzili ludzie których zapraszaliśmy. Tym razem znaleźliśmy grupę pasjonatów podobnych do nas, a dzięki gościnności ?góroli? z  Jaworza  z ?Centrum Łuczniczego? znalazło się wspaniałe miejsce na spotkanie połączone z piknikiem i odrobiną strzelania terenowego. Położyło wreszcie podwaliny pod zorganizowanie łucznictwa terenowego w naszym regionie a może nawet i w kraju. W zebraniu wzięli udział obok nas łuczników sportowych, także bloczkowcy nie zrzeszeni, a co najważniejsze przedstawiciele łucznictwa historycznego na których bardzo liczymy. Informacja o naszym planowanym spotkaniu była na stronie od dawna, obdzwoniliśmy wszystkich znajomych łuczników. No cóż przyjechali ci co byli zainteresowani i mieli czas. Było Opole, Częstochowa, Warszawa, Zawiercie, Bytom no i Jaworze oczywiście. ;D Wymiana zdań i opinii na temat oczekiwań co do przyszłego kształtu łucznictwa terenowego i struktur jakie należałoby powołać, zaowocowała konkretnymi ustaleniami.  Wszystko zostało skrzętnie spisane w protokole z zebrania przez kolegę Pomorskiego i myślę że będziecie mogli się z tym zapoznać na naszej stronie w niedługim czasie. http://www.sekcjalucznicza.pl/ Jeśli taka atmosfera będzie dalej towarzyszyć naszym działaniom a wyznaczone cele zaczną być osiągane w takim zgraniu, to byłoby naprawdę super i dobrze wróżyło by to powstaniu organizacji zrzeszającej łuczników strzelających 2D i 3D.  8)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2007, 01:27:33 pm wysłana przez astroleo »

White Eagle

  • Gość
Odp: I OTWARTY PUCHAR POLSKI 3D I I MISTRZOSTWA POLSKI 3D
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 01, 2007, 08:10:01 am »
Witam serdecznie.

Mathews powiedział:

"Cały regulamin takich zawodów znajduje się na czeskiej stronie: www.archery3d.cz , gdzie są definicje poszczególnych kategorii po czesku i angielsku"

Czy my Polacy nie mam swojego język? Chcąc wziąść udział w zawodach obowiązuje regulamin, który jest w języku angielskim lub czeskim a dlaczego nie w polskim?
W Polsce obowiązuje język Polski. Jak mam przestrzegać regulamin zawodów skoro w Polsce regulamin nie jest napisany po Polsku?

Ktoś powiedział:
"POLACY NIE GĘSI I SWÓJ JĘZYK MAJĄ, ale to chyba nie wszystkich dotyczy.

Mathews dzięki, że podałeś link na regulamin, bo innaczej strzelalibyśmy bez regulaminu.

Pozdrawiam serdecznie

astroleo

  • Gość
Odp: I OTWARTY PUCHAR POLSKI 3D I I MISTRZOSTWA POLSKI 3D
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 01, 2007, 09:14:14 pm »
 ;D Organizowany przez nas I Otwarty Puchar Polski oparty jest na regulaminie EAA i rozgrywany przy wydatnej pomocy kolegów ze Słowacji. Sędzią głównym zawodów jest posiadający licencję 3D sędzia Pagaćik ze Słowacji. 8)Sam regulamin zawodów to prosta kwestia jest oparty na tych samych przepisach co zawody w Słowacji i Czechach ( zresztą gościliśmy zawodników z tych krajów)Co do tłumaczenia to nie jest ono może najlepsze ale jest i inne które sprawdziło się już w zawodach rozgrywanych w Rudzie śląskiej w 2005r Na zebraniu organizacyjnym jakie wspomniałem ta kwestia została też poruszona. Dążymy do stworzenia własnych struktur które uregulują wszystkie te kwestie. Myślę że uda się to wszystko poskładać zapraszamy wszystkich do udziału w naszych pracach. Na forum wszyscy sporo gadają i piszą do konkretnych prac trudno jednak znaleźć chętnych, nagle wszyscy nie mają czasu.Potem wychodzą takie "babole" że trzeba strzelać na zawodach gdzie ktoś mierzy odległości w Yardach zamiast metrach. A ponoć "Polacy nie gęsi" ::)

White Eagle

  • Gość
Odp: I OTWARTY PUCHAR POLSKI 3D I I MISTRZOSTWA POLSKI 3D
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 02, 2007, 05:36:34 pm »
Witam serdecznie.
Mathews napisał:

trzeba znać angielski,bo to od II wojny światowej język całego globu.

Zgadzam się z Tobą lecz proszę zobaczyć, że od II wojny światowej do lat 80 to w naszych szkołach było przeprowadzona rusyfikacja i ten język był drugim obowiązkowym  językiem.
Innych języków uczyli się Ci, których rodzice mieli kase. Pozostali pozostali przy języku Polskim.

Nie mam do nikogo o to pretensji!!! Dobrze, że w naszym kraju zaczyna być co raz bardziej normalnie.
Astroleo
Chętnie się przyłączę do jakiejkolwiek współpracy. Proszę powiedz mi, jak mogę pomóc na moje gg 3176262.
W Warszawie znam osobiście 2 łuczników bloczkowych i wiem jeszcze o 1 łucznice, która właśnie kupiła łuk bloczkowy. Dwaj pierwsi strzelają na ul. Potockiej (Darek i Józef), Cyna nie wiem gdzie strzela.
Ja strzelam na siekierkach lub obok u siebie w parku.

I to jest całe łucznictwo bloczkowe w Warszawie jakie znam i jakie chyba jest wogóle.

PS. Założyłem post o ujawnieniu się łuczników z Warszawy. Może się ujawnią inni.

Pozdrawiam serdecznie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2007, 11:07:45 pm wysłana przez White Eagle »

cyna

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
    • cymkiewicz.eu - archery my love ;)
Odp: I OTWARTY PUCHAR POLSKI 3D I I MISTRZOSTWA POLSKI 3D
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 02, 2007, 08:36:35 pm »
W Warszawie jest nieco więcej bloczkowców niż sądzisz :) Większość z nich strzela na Potockiej, niektórzy zrzeszeni w klubie, niektórzy nie. Poza tym jest jeszcze sekcja łucznicza w PKiN w centrum, gdzie również znajdzie się kilka sztuk.

Niestety nie wszyscy znają to forum, nie wszyscy mają też dostęp do internetu... :( Zastanawiam się na rozpromowaniem zarówno tego forum jak i strony sekcjalucznicza.pl.
Być może pozwoliło by to na zrzeszenie nieco większej ilości łuczników każdej maści. Jest na to trochę sposobów, ale wymaga to też trochę czasu i rozmowy z niektórymi, aczkolwiek zrobić się da ;)

pozdrawiam Cyna
Hoyt Ultra Elite XT 3000   //   2008 xD


cymkiewicz.eu   //   marymont.waw.pl   //  3Darchery.pl

Marek Pietrusiak

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 491
Odp: I OTWARTY PUCHAR POLSKI 3D I I MISTRZOSTWA POLSKI 3D
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 02, 2007, 08:48:40 pm »
>Niestety nie wszyscy znają to forum, nie wszyscy mają też dostęp do >internetu...

No wiesz, jest jeszcze jedna opcja, o ktorej osobiscie uslyszalem od jednego z kolegow z pojawiajacego sie tutaj w postach Jaworza.
Na pytanie, czy nie chca odwiedzac forum kolega ten odpowiedzial, ze nie bo to dziecinada i tu zabieraja glos osoby, ktore krotko strzelaja.
Tak, ze jak widzisz sa tez osoby, ktorym samouwielbienie nie pozwala na uczestniczenie w dyskusjach.
Swiadczy to tez o ich podejsciu do tej dyscypliny:  nie podpowiem , nie poradze itp bo a noz ktos skorzysta z mojej rady i mnie pokona....

Jak usluszalem ta wypowiedz to najpierw mnie zatkalo ale pozniej pomyslalem, ze ma racje bo przeciez jak nikt zoltodziobom nie chce pomoc to chociaz oni sami musza sie jakos wspierac.


Marek
--------------------------------------------------------------------
PSE Dominator 3D, TT SmackDown, Copper John ANTS, Vibracheck CFX, Fatboy, ACE

White Eagle

  • Gość
Odp: I OTWARTY PUCHAR POLSKI 3D I I MISTRZOSTWA POLSKI 3D
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 02, 2007, 11:11:30 pm »
Witam serdecznie.
Cyna. Skoro wiesz, że istnieje gdzieś jakiś klub w Warszawie, to jaki jest problem wysłać do nich emaila, lub nawet pojechać na spotkanie i powiedzieć o forum? W Łuksporcie też nie ma żadnej informacji, że istnieje ta strona. Adam nie stwarza żadnych problemów, bo inne informacje wiszą na drzwiach wejściowych.
Ja mam za daleko, żeby pojechać do Łuksportu i powiesić takie info.

Pozdrawiam serdecznie

cyna

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
    • cymkiewicz.eu - archery my love ;)
Odp: I OTWARTY PUCHAR POLSKI 3D I I MISTRZOSTWA POLSKI 3D
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 03, 2007, 08:19:12 am »
Wymówka że masz za daleko jest chyba trochę nie trafiona bo niejednokrotnie Łuksport odwiedzałeś w celach zakupowych, a ja z kolei pod Łuksportem też nie mieszkam ;) Ale nie w tym rzecz... bo przecież prościej jest atakować niż zrobić coś samemu ;)

pozdrawiam cyna
Hoyt Ultra Elite XT 3000   //   2008 xD


cymkiewicz.eu   //   marymont.waw.pl   //  3Darchery.pl

adamc1

  • Gość
Odp: I OTWARTY PUCHAR POLSKI 3D I I MISTRZOSTWA POLSKI 3D
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 03, 2007, 04:59:00 pm »
Panowie konwersję jednostek wymyślono już dawno,  unifikacja powoli i bardzo opieszale na całym świecie jest wprowadzana, nawet Amerykanie na mocy ustawy maja obowiązek podawać wielkości w systemie metrycznym ( system metryczny staje sie systemem globalnym tak jak język angielski językiem globalnym).
Tyle że na takie operacje wiele trzeba lat.
( system metryczny w stanach wchodzi tak żwawo w życie jak polskojęzyczne  instrukcje obsługi na naszym rynku :) )

adamc1

  • Gość
Odp: I OTWARTY PUCHAR POLSKI 3D I I MISTRZOSTWA POLSKI 3D
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 03, 2007, 05:55:19 pm »
Witam ponownie.
Nie wiem co jest komu potrzebne lub nie oraz co jest lansowane lub modne. W myśl zasady jak chcesz coś mieć to musisz to wypracować kupić lub zorganizować staram się zorganizować to i owo ( mówiąc tak na marginesie ) A poważnie miałem na myśli dokładnie to co napisałem jednostki które tak naprawdę nie maja znaczenia jeżeli są tylko przeliczalne, co do Ciebie uważam że Twoją pasja jest łucznictwo natomiast moją, kolegi Astroleo i całej masy innych ludzi ta pasja również jest udziałem,  to nas łączy, całą resztę można albo zunifikować albo tolerować. Każdy ma swoje mocne i słabe strony i każdy jest indywidualistą. Strzelaliście przez lata obok siebie często do jednej maty ja byłem waszym uczniem chodźmy po prostu na sok lub piwo porozmawiajmy o pasji o tym co nas boli i dziewczynach, poezji, muzyce itp a potem ..... strzelajmy dalej :)
Pozdrawiam