Autor Wątek: [K] Łuk bloczkowy  (Przeczytany 2850 razy)

Yahoo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
[K] Łuk bloczkowy
« dnia: Listopad 10, 2015, 12:24:15 pm »
Jak w temacie budżet 1000-1200, ma to być mój pierwszy łuk. Na początek do strzelania tarczowego później chciał bym się zabrać za 3D.

Zależało by mi na dużej regulacji naciągu (nie mam pojęcia ile w tej chwili będzie dla mnie optymalną wartością), wzrost 172cm, rozpiętość "od palca do palca" ok 174cm (26,5/27")

Myślałem o czymś z oferty Hoyt'e np CRX32 na "popularnym serwisie aukcyjnym" przewinął się też Hoyt XT2000 zestaw za 900zł.

Jeżeli głupio podszedłem do tematu sprowadźcie mnie na ziemię :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2015, 12:34:22 pm wysłana przez Yahoo »

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: [K] Łuk bloczkowy
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 10, 2015, 01:15:36 pm »
Ale przed założeniem tematu czytałeś trochę Forum? Bo takich postów jest sporo i są w nich odpowiedzi na Twoje pytanie. Jesli 1200 jest twoim maksymalnym budżetem,to bedzie cięzko kupić jakis uzywany łuk bloczkowy plus osprzęt i strzały do niego. Z tych dobrych łuków entry level, polecamy PSE Stinger. Trzeba polowac na oferty. Niedawno trafił się egzemplarz za 800 PLN(goły łuk). Na osprzęt trzeba przeznaczyć przynajmniej 500 PLN. Jest w tej chwili do kupienia Stinger 3G ,ale z kompletnym,niezłym osprzetem(są też strzały),gotowy do strzelania za 1600 PLN.
Nowy łuk z dużymi możliwościami regulacji to np. ten model: http://sklepluczniczy.pl/luki-bloczkowe-pse-sklep-luczniczy/1674-pse-fever.html .
Ale naprawdę warto poczytać wcześniej podobne tematy,bo są tam propozycje łuków w różnych przedziałach cenowych.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Yahoo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: [K] Łuk bloczkowy
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 10, 2015, 01:49:15 pm »
Dziękuję za odpowiedź, owszem przeczytałem już kilka for, anglo i polsko języcznych. W każdym wątku przewija się sporo modeli, jednym dany model pasuje idealnie dla innych okazuje się być koszmarem i wyrzuconymi pieniędzmi... Z tego co wyczytałem (w temacie klasycznych łuków) łuk dla mnie to 66"/34lbs, z tym że klasyk mnie nie interesuje, chciałem refleksyjny albo bloczek, ze wzg. na możliwości regulacji zdecydowałem się dołożyć do bloczka.

Niżej w komisie znalazłem http://www.forumlucznicze.pl/index.php?topic=5658.0 Hoyt CRX 32

Tutaj http://compoundbowchoice.com/brands/hoyt/crx-32/review/ piszą że łuk można ustawić na 40lbs więc najwyżej dotrenuję ;)

Myślę że był bym w stanie dozbierać troszeczkę, nie wiem tylko czy to będzie dobry wybór.

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: [K] Łuk bloczkowy
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 10, 2015, 02:08:10 pm »
Co do tego Hoyta to napewno fajny łuk,tylko źle zrozumiałeś opis. Jego nie da rady zjechać z mocą na 40#. Kolega sprzedaje łuk 70# i jego da radę opuścić pewnie na 58-60#.
Żeby zjechać na 40# to musiał by byc łuk o sile 50#. A jak juz na pewno wyczytałeś,na początku nie polecamy łuków o duzej sile, no i lepiej żeby miał spora regulację jesli chodzi o długośc naciągu. Bo tu mozna ustawic cos na podstawie twoich wymiarów,ale i tak na pewno trzeba bedzie cos wydłuzyć albo skrócić. Dlatego warto aby łuk miał łatwy sposób regulacji np. bez prasy i w zakresie kilku cali. W tym modelu Hoyta trzeba chyba wymienić moduł,ale to niech lepiej wypowie się własciciel.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: [K] Łuk bloczkowy
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 10, 2015, 02:48:25 pm »
tak jak Sipap napisał, na początek dobrym wyborem będzie PSE Stinger 3G z ramionami 50-60#, a i poniżej 50# też daje się odpuścić, używki chodzą po około 800 zl. Do tego jakiś celownik, podstawka, spust i strzały, jakiś tłumik i pewnie torba na sprzęt, jakieś klucze do regulacji. Do 1200 zl zestaw z trudem ale pewnie dałoby się skompletować.

A z nowych to już ponad 2 tys wyjdzie.

Tu nowa wersja tego Stingera za 1250 zl sam łuk.

http://sklepluczniczy.pl/luki-bloczkowe-pse-sklep-luczniczy/2219-pse-stinger-x-2015.html

A ten CRX byłby ok, ale po 1 za mocny jak na początek (a i później też te 70# nie bardzo wiadomo po co...), po drugie regulacja długości naciągu też mocno utrudniona.
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

elbikos

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: [K] Łuk bloczkowy
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 14, 2015, 10:54:33 am »
2lata temu wybierając pierwszy swój łuk
miałem identyczny problem jak TY  i kupiłem  mathews riot 
do tego podstawka RIPCORD CODE RED
i sądzę,  że to był dobry wybór

matrix

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 282
Odp: [K] Łuk bloczkowy
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 14, 2015, 12:27:38 pm »
Kolega juz jest posiadaczem CRX'a  ;) Bardzo trafny wybór, niech służy jak najdłużej  :)
Łuk-  Bowtech RPM 73,2# 28''
Celownik- Viper Predator Micro Realtree 5 pin
Podstawka- Quad HDX
Strzały- Axis N-Fuse 300 26,2''
Stabilizator- Latarka Nitecore CG6 Green
Spust- T.R.U Ball Hornet
Dalmierz- Bushnell Tour V2
Camera Shot Track HD

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: [K] Łuk bloczkowy
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 14, 2015, 12:36:33 pm »
No z tą trafnością łuku nieregulowanego o mocy 70# to bym sie spierał ale cieszę się że sprzedałeś w końcu ;)
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2015, 12:38:56 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Yahoo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: [K] Łuk bloczkowy
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 14, 2015, 01:19:45 pm »
300m mam do szkółki łuczniczej, okazało się mamy na msc. wszystkie podstawowe klasyki więc zacznę oswajać mięśnie na klasyku i powoli dotrzemy do tego CRX'a ;)


Pozdrawiam, temat można zamknąć.

Munin

  • Gość
Odp: [K] Łuk bloczkowy
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 14, 2015, 01:39:33 pm »
Oswajanie 70# na klasyku który max może mieć 44# ... ostry plan :)
Tak czy inaczej gratuluję nowej fajnej zabawki i życzę wiele radości.
Sam możesz zamknąć swój temat, w "Załączniki i opcje dodatkowe" masz do tego opcję.

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: [K] Łuk bloczkowy
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 14, 2015, 01:52:06 pm »
nie ma co się na klasyku oswajać bo to zupełnie inna technika, a już szczególnie na klasyku 44#. Odpuść tego CRXa ile się tylko da, pewnie poniżej 60# spokojnie wyjdzie i wtedy na tych 50-kilka# sobie już regularnie ćwiczyć, mniej się tym zmęczysz niż na klasyku 44#.

Z tego co pamiętam to Hoyta można odpuścić do 8 obrotów, teoretycznie podają, że jest redukcja o 10# czyli niby z 70# na 60#, ale chyba rzadko kiedy łuk 27,5" ma te 70# na max skręconych ramionach zazwyczaj tam maksymalna siła 70# jest podawana dla łuków o naciągu 29", a przy krótszym spada, mi się wydaje że w tym łuku po odpuszczeniu powinno wyjść około 55-57#

Ale najlepiej niech się wypowiedzą Hoytowcy.
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2015, 01:59:46 pm wysłana przez Marek Klimczak »
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: [K] Łuk bloczkowy
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 14, 2015, 02:04:08 pm »
Z tego co pamiętam 70# CRX odpuszcza się do jakichś 57-58 przy 8 obrotach a co do spadku siły przy krótszym naciągu to nie jest to regułą, raczej większość obecnych konstrukcji nic nie traci z siły przy krótszych naciągach.
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2015, 02:06:55 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: [K] Łuk bloczkowy
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 14, 2015, 02:22:39 pm »
Możliwe, w sumie niby tako powinno być że 70# to jest 70 skoro tak opisują konkretny model, choć u mnie apex 27,5" przy nówce cięciwie i zachowaniu ATA miał max 57,5# na ramionach 60#.

Tak czy siak do Yahoo, odpuść łuk tyle ile się da na max i na takim zacznij strzelać, jak dasz radę nie robiąc sobie krzywdy czy nie nabawiając się kontuzji to sprawa prosta strzelaj dalej z takiego. 
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

Yahoo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: [K] Łuk bloczkowy
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 15, 2015, 11:26:56 am »
Dziękuję Panowie za rady, łuk jest już odpuszczony i daje radę go naciągać, to nie jest większy problem.

Jedny problem na teraz to przyzwyczaić mięśnie których wcześniej się w ten sposób nie używało tak by nie nabawić się kontuzji albo be sensu nie nadwyrężyć mięśni, plan będzie ambitny, opanuję oba łuki ;)

Na treningi zabieram 12-letniego bratanka (chcę go zachęcić do czegoś co nie wiąże się z konsolą) i z nim bawię się klasykami, po za tym mam już zapewnioną halę na treningi z bloczka więc może uda się wszystko ładnie pogodzić :)

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: [K] Łuk bloczkowy
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 15, 2015, 04:02:20 pm »
Też chciałem zachęcić bratanka to na treningu wolał się bawić komórka. Fajnie jest mieć kogoś bliskiego z tą samą pasją.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.