Ankieta

Czy chciałbyś zostać myśliwym-łucznikiem ?

Zdecydowanie mnie to nie interesuje. Wystarcza mi łucznictwo sportowe.
3D-tak, ale zabijać zwierzęta ? to chyba przesada.
Nie wykluczone, że łowiectwo spodobałoby mi się
Tak. Chciałbym
Zdecydowanie TAK. Chciałbym być współorganizatorem myśliwstwa łuczniczego w Polsce

Autor Wątek: Łuk w łowiectwie  (Przeczytany 390298 razy)

macheti

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #555 dnia: Styczeń 31, 2010, 09:41:51 pm »
 Mam pytanie czy chodzi o absolutnie całą stronę czy wybrane najistotniejsze zakładki ? Od jednej podstrony bierze 20zł-25zł w zależności ile jest tłumaczenia.Pytam czy całą stronę bo  są zakładki(podstrony) które są mniej istotne i na których można było by zaoszczędzić.

zgaszony

  • Gość
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #556 dnia: Styczeń 31, 2010, 09:44:38 pm »
Hmm masz rację myślę że to się wszystko da poukładać Michał jest bardzo ambitny i cieszę się że znalazł miejsce wśród nas chociaż jego nick na tym forum jest nieaktywny to oznacza że usunął konto :(

kissielec

  • Gość
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #557 dnia: Styczeń 31, 2010, 09:55:38 pm »
... to oznacza że usunął konto :(
rzeczywiście, w poprzednich postach figuruje jako "gość"  ???
Mam nadzieję, że nie pogniewał się za ostatnią różnicę zdań...w tym wątku, bo jakoś właśnie wtedy zniknął... :(


a co do tłumaczenia, to wydaje mi się, że jak już - to raczej powinna być całość. Te pod-linki zdaje się - prowadzą do tekstu użytego w innej części tego samego poradnika (?)

No i fajnie byłoby kontynuować temat który rozpoczął Stefan - tzn. tego kursu...ja już mam kilku chętnych również z poza tego forum. Ustalmy jakiś sensowny ale niezbyt odległy termin, sporzadźmy listę uczestników i prośba do Stefana - o dogranie sprawy z jego znajomym - szefem tej szkoły survivalowej.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2010, 10:20:00 pm wysłana przez kissielec »

macheti

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #558 dnia: Styczeń 31, 2010, 10:20:55 pm »
Ja naliczyłem 160 podstron .Jutro mi da znać odnośnie ewentualnej ceny . Czy wiecie ile jest czynnych użytkowników tego forum?

zgaszony

  • Gość
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #559 dnia: Styczeń 31, 2010, 10:22:42 pm »
Czynnych jest niewielu takich którzy zdecydują się na składkę może 5

kissielec

  • Gość
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #560 dnia: Styczeń 31, 2010, 10:28:10 pm »
A patrząc na ankietę powyżej, powinno być przynajmniej 17-tu zainteresowanych opłaceniem tłumacza  :).

macheti

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #561 dnia: Styczeń 31, 2010, 10:49:59 pm »
:) Myślę że znaleźli by się chętni pod warunkiem że wiązało by się to z jakimś stowarzyszeniem ,gratyfikacją ,bonusem dla wpłacających.Kiedyś mógł by na takiej stronie powstać jakiś serwis bezpłatny dla członków, sklep z promocyjnymi cenami (tak jak www.bowhunting.com)itp.Ludzie wyjdą z założenia że skoro 5 osób opłaci stronę na którą może wejść każdy to po co się wychylać .Tak wiec apeluje do wszykich przyszłych zainteresowanych, do sprawy należy podejść poważnie.

kissielec

  • Gość
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #562 dnia: Styczeń 31, 2010, 11:22:59 pm »
No to na razie lista potencjalnych sponsorów jest taka:
- Macheti
- Zgaszony
- Kissielec
- Świstak
- Arkadio
- Herr Otto Flick

kto jeszcze ?
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2010, 02:39:46 pm wysłana przez kissielec »

Świstak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 229
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #563 dnia: Luty 01, 2010, 09:54:57 am »
więc Piotrze lista spadła na Ciebie,czyli zaszczytna rola skarbnika napisz gdzie,kiedy i ile trzeba wysłać,a ja chciałbym wiedzieć jaki termin kursu byłby dla was odpowiedni,zaznaczam że wielkiego wyboru nie ma,moja propozycja trzeci weekend marca,następny wolny termin,koniec maja,potem od połowy sierpnia do??? nie wiem,ale ok.listopada wcześniej dwa wyjazdy do Kanady 2-3tygodnie czekam na info,przed komputer wracam ok.15.00 ;)
Samick Woodsman 50#

paczek46

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Taki stary koń a łukami się bawi.
    • strona warmińskich łuczników i nie tylko..
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #564 dnia: Luty 01, 2010, 10:44:54 am »
A patrząc na ankietę powyżej, powinno być przynajmniej 17-tu zainteresowanych opłaceniem tłumacza  :).

Proponuje określić końcową kwotę do podziału pomiędzy zainteresowanych tłumaczeniem. Myślę że może to przyciągnąć więcej potencjalnych chętnych do współfinansowania zadania. Oszczędzi nam to stwierdzeń typu " ale ja myślałem że to będzie kosztowało 6zł...." ;)
DZIDOWNICE:Bowtech Specjalist#60;29"
Bowtech CPX Insanity vel rzeźnik
Celownik ;jeden do lasu drugi FITA
Dzidy: ostre kawałki carbonu.

kissielec

  • Gość
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #565 dnia: Luty 01, 2010, 11:32:29 am »
więc Piotrze lista spadła na Ciebie,czyli zaszczytna rola skarbnika napisz gdzie,kiedy i ile trzeba wysłać
OK, nie lubię co prawda ról skarbnika, ale nie ma się co rozwodzić.
Prośba do Macheti'ego o końcową, nieprzekraczalna kwotę za tłumaczenie i dzielimy "skórę na niedźwiedziu"  ;) bo nie ma na co czekać. Kto zdaży jeszcze dołączyć do tej chwalebnej listy - ten będzie miał satysfakcję, że nie siedzi z założonymi rękami.
Pozdrawiam,
P.

kissielec

  • Gość
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #566 dnia: Luty 01, 2010, 01:04:43 pm »
Napisałem do EBA prośbę o wykaz ośrodków, zobaczymy czy odpiszą  :).

odpowiedź:

Piotr,

Glad to hear from you.
We are always looking for hunters with an interest in using the bow as a hunting tool.
At the moment we are lacking a contact in Poland.
We can certainly arrange for a Bowhunter Education in Poland, I will cc you on Mr Juha Kylma who have been in contact with several persons in Poland relating to Bowhunting.
Regards

Anders Gejer
President

EBA ? European Bowhunting Association
Als gard, S-153 92 Holo, Sweden.
Tel:    +46 (0) 8 7101071
Web: www.europeanbowhunting.org


Poinformowali, że nie mają żadnego oficjalnego kontaktu z Polską. Odsyłają nas do Pana J.Kylma, który jest ponoć w kontakcie z osobami z Polski, które interesują się Bowhuntingiem  :o.

Prośba zatem by te osoby się ujawniły, żeby nie działać dwutorowo.

Czyli to samo...co usłyszeliśmy jak jakiś czas temu pisaliśmy do nich z Michałem. Najpierw organizacja, zainteresowana bowhuntingiem, następnie kontakt z nimi - i wtedy już "z górki", oni włączają się w pomoc w legalizacji łuku w polskim łowiectwie.
(W naszej "destrukcyjnej demokracji" - o formalną organizację zawsze najtrudniej)

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #567 dnia: Luty 01, 2010, 01:15:00 pm »
To chyba o mnie chodzi ;D
Owszem ja mam kontakt z Juha ale żeby nie było - nie chodziło o robienie szkoleń czy czegokolwiek za Waszymi plecami, a kontakt z Juha mam w innych sprawach - nie dotyczących organizowania bowhuntingu w Polsce.
Juha ma żonę Polkę, i zazwyczaj dwa razy w roku przyjeżdża tutaj. Jest także członkiem Bohning Pro Hunting Staff & Hoyt Pro Staff.
Zdarzało mu się polować u nas w Inowłódz (powiat Tomaszowski, woj.łódzkie).
Pisał że kiedyś starał się zrobić seminarium w Polsce, ale nie było w ogóle chętnych.
W związku z pytaniami na forum zadałem mu dzisiaj pytanie ile u niego by kosztowało to szkolenie bo oferował się że jak znajdzie się kilku chętnych to może to przeprowadzić.
Jest jedno ale... zapewne będzie to w języku angielskim a nie jak u Jerome po polsku.
Dawid
P.S: Aczkolwiek może być w kontakcie z innymi osobami z Polski, przecież tu polował i jakaś część osób była tym na pewno zainteresowana.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2010, 01:21:40 pm wysłana przez Herr Otto Flick »

kissielec

  • Gość
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #568 dnia: Luty 01, 2010, 01:22:51 pm »
Właśnie dostałem od Juha e-maila, gdzie przyznał sie do Ciebie... ;).

Piotr / Anders,
Great that we finally find more and more people in Poland who are interested!
I have been discussing about the education class also with David form Sklepluczniczy (big archery distributor) - last time today!
(info@sklepluczniczy)
I could give a bowhunter education class in Poland (the official IBEP), if you find enough people to attend the seminar. Minimum 10... I guess.
David wrote that there may be some who do not speak English. If the class happened to be in the summertime I might get my Polish wife Ilona to be an assistant person. She is an English teacher. Or maybe you have somebody who can interpret and who knows the archery / hunting related terms.
I think I might be able to pay the flights form CIC Working Group Bowhunting funds. But you would need to organize tha accommodation, food, and trasportation from the nearest airport.
The you would need to order the IBEP manuals form Anders Gejer in advance, so that the students can prepare them selves before the class and written test.
Juha


« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2010, 01:37:40 pm wysłana przez kissielec »

macheti

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #569 dnia: Luty 01, 2010, 01:44:39 pm »
Zabawy z tym będzie na około 2- 3 miesiące . Zrobi to za 2500zł . Policzył  za podstronę 15 zł (160 podstron).Płatność w 2-4 ratach po przesłaniu 1/2 , 1/4 przetłumaczonego materiału.Ja w to wchodzę(1/5) wiec jeszcze 2000 tys .Tzw wierze że w międzyczasie znajdą się chętni aby to podzielić na o wiele mniejsze kwoty.