Autor Wątek: Bowtech  (Przeczytany 4778 razy)

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Bowtech
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 02, 2016, 12:57:45 am »
Spite ja rozumiem że stoisz za marką którą posiadasz ale wypowiedź typu "nie zrażaj się bo gadajo a nie nie majo" w tym wypadku niewiele wnosi. Bo jednak wiele wskazuje na to że problem istnieje i nie trzeba mieć Bowtecha żeby o tym wiedzieć. Co to zmienia czy ktoś ma czy nie ma? Czy fakt że posiadasz B. i jest ok sprawi że u innych też będzie ok? Bo powtarzające się tematy na AT nie są zmyślone, to nie są gadki typu " a bo mi kolega mówił" tylko udokumentowane zdjęciami przypadki. Wiadomo że to nie dotyczy wiekszości egzemplarzy, statystycznie jednak wiele wskazuje na to że mają dziwnie duży w porównaniu do innych firm odsetek awarii ramion. A jaki to odsetek pewnie się nie dowiemy. Równie dobrze może być tak ze kolega kupi Mathewsa czy tam PSE i też mu się rozleci. Ale najbardziej prawdopodobne że kupi łuk który nie będzie miał żadnej awarii. I tego mu życzę ;)

Mi sie Bowtechy osobiście podobają i szkoda że takie rzeczy się dzieją.

https://www.google.pl/search?q=bowtech+failure&client=firefox-b&biw=1152&bih=549&source=lnms&sa=X&ved=0ahUKEwjw04aqoe_OAhXJFCwKHTd_CMsQ_AUIBSgA&dpr=1.67#q=bowtech+failure++site:www.archerytalk.com

https://www.google.pl/search?q=bowtech+failure&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiykM2qpu_OAhXpbZoKHTVmB5gQ_AUICCgB&biw=1152&bih=549
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2016, 01:16:19 am wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Bowtech
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 02, 2016, 06:16:34 am »
Luki od Bowtech to świetne łuki pod każdym względem. Fakt że występują czasem problemy z ramionami ale to każda marka ma takie wtopy. Mi kiedyś poleciało dolne ramie w nowiutkim hoycie maxxis 35. Zostały wymienione na gwarancji. Prawds jest taka że najlepiej kupić łuk nowy. W razie problemów jest gwarancja. Jesli już używa to sprawdzona. No chyba że kupujesz Elite tu gwarancja obejmuje każdego właściciela. Niestety w innych przypadkach nie jest tak dobrze. Ja Bowtecha z czystym sumieniem polecam. Gdybym mógł zamienic G3 na invasion cpx lub destroyera zrobił bym to bez chwili zastanowienia. Dodam  jeszcze że wspomniana supra to bardzo uniwersalny łuk jak kolega chce postrzelać 3d fielda i rekreacyknie to bardzo dobry wybór. Powodzenia z zakupem.  Sory za błędy ale pisze na telefonie.
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Bowtech
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 02, 2016, 06:57:29 am »
Z mojej strony sprzedaż Supry jest nieaktualna. Nie opłaca się. Nawet dokładając drugie tyle co lepszego można kupić, co będzie strzelać lepiej?
No i znowu to ustawianie i dogrywanie łuku pod siebie przez kilka tygodni.

Za Bowtecha bym podziękował. Na archerytalk jest masa, ale to masa wątków z uszkodzeniami ramion i to nie tylko starszych ale nowego BTXa i statystycznie najmniej RPMa.
Statystycznie mają napewno więcej tych łuków niż w PL i stad taka ilość wątków, ale z drugiej strony próżno szukać tam zdjęć eksplozji ramion z Hoyta czy PSE. Chociaż fabryczna wada ramion Hoyta na mnie trafiła. Dzięki, 3 miechy czekałem na ramiona, dobrze, ze miałem drugi łuk.

Never say never, ale raczej na długo zostanę w PSE.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2016, 07:01:45 am wysłana przez gibber »
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Bowtech
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 02, 2016, 07:50:08 am »
No cóż, nie ma łuku idealnego. Gdybym miał się kierować osądami wyłącznie to nic bym nie kupił, gdyż o każdym jednym modelu znajdzie się jakaś negatywna opinia.
Duże ATA Supry i 7" BH to jednak niewątpliwe zalety dla początkującego. No i nie mam w perspektywie polowania nawet w najdalszej przyszłości, więc 360 FPS w sumie nie jest mi potrzebne.
No to się nie zastanawiaj, supra jak na tarczówkę jest szybkim łukiem. Dzięki czemu świetnie się sprawdzi w field i 3D.
Tyle że jak zrozumiałem Ty chcesz kupić goły łuk a kolega na forum sprzedaje z osprzętem. Pozostaje więc albo się dogadać i może jednak będzie opcja kupna golego łuku, albo kupić z osprzętem i go sprzedać, bo jest całkiem niezły i powinien się sprzedać. W każdym razie warto Supre kupić jak się pojawiła uzywka.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

spite

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 216
Odp: Bowtech
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 02, 2016, 08:44:06 am »
Jaco polecam film:
http://www.filmweb.pl/film/Niedo%C5%9Bcigli+Jonesowie-2009-472283
i trochę z przymrużeniem oka patrzenie na to co jest na forach szczególnie w US. Zresztą u nas jest to samo. Może jeszcze nie na forum łuczniczym bo w PL to sport niszowy ale gdzie indziej bardzo to widać. Szczególnie w budowlance. I powiem Ci że na takich wpisach jakie komuś są na rękę można sporo zarobić :)

Archi

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 173
Odp: Bowtech
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 02, 2016, 10:24:01 am »
W każdej marce można by chyba coś znaleźć.Łuki Beara podobno nie trzymają parametrów.No i tak jest .U mnie po 3latach z 72# zrobiło się 64#.To też wada jak ch.... porównywalna do uszkodzonego ramienia czy krążka.
Carbon Spider 80
Hoyt Faktor 90# Carbon Element 80
GT Kinetic 200

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Bowtech
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 02, 2016, 12:03:43 pm »
Ok Spite nie ciągnijmy już tego, ja jednak wierze w to co widzę na zdjęciach ;)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2016, 12:09:52 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Irion

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: Bowtech
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 06, 2016, 10:19:56 pm »
Aż muszę się odezwać. Po pierwsze witam po długiej przerwie.
Miałem RPM-a chyba jako pierwszy w tym kraju (na pewno jeden z pierwszych). Od kwietnia 2014 strzelam i poluję z niego do dziś i nie przewiduję zmiany w najbliższym czasie. Nigdy nie miałem żadnych problemów z ramionami, mimo że na strzelnicy oddaję z niego około 60 strzałów, praktycznie codziennie (10 serii po 6). (Miałem przerwę po wypadku, ale od 3 miesięcy wróciłem do normalnego rytmu). Jak dobrze dopytać, okazuje się, że problemy z ramionami polegają nie na łamaniu się w poprzek, tylko na rozwarstwianiu się ramion wzdłuż i dotyczą łuków pozostawionych w samochodzie na słońcu. I faktycznie z tym się spotkałem, ale nie tylko w łukach Bowtecha, więc chyba to nie problem tej konkretnej firmy.
Łuk pracuje cudownie, ma praktycznie stałą siłę naciągu od pierwszych centymetrów aż do let-offu i betonowej ściany.
Niestety, konstrukcja jest bardzo "wyżyłowana" i naprężenia na elementach są bardzo duże. Trzeba bardzo uważać na wszystkie śrubki i najmniejsze nawet uszkodzenia sznurków. Mnóstwo damperów na wszelkich elementach łuku i kilku specjalnie do tego stworzonych bardzo się przydaje. Warto by nawet dołożyć coś podobnego do damperów PSA między ramionami, ale... nie ma miejsca - camy podczas obrotu dochodzą prawie do samego majdanu.
Prędkość jest porażająca, mimo małego "oszustwa" firmy: Łuk 70-cio funtowy ma w rzeczywistości 74 funty. Jak przeglądam wypowiedzi właścicieli, to wszystkie RPM-y są mocniejsze o 3-4 funty.
Czasem strzelaliśmy na komendę z kolegą mającym Hoyta carbona (nie pamiętam wersji), on z 30 metrów, ja z 50 i moja strzała uderzała wcześniej. Wiem, że to żaden naukowy wykładnik, ale wrażenie siły i szybkości jest przy strzelaniu niesamowite.
A teraz minusy: W ogóle nie nadaje się dla początkującego łucznika - takiego "średnio" zaawansowanego też nie.
Musisz mieć bardzo dobrą statykę i technikę. Minimalne różnice w postawie powodują rozrzut powyżej pół metra na dystansie 30 metrów.
Początki strzelania z RPM-a są po prostu stresujące. Masz wrażenie, że łuk złośliwie czeka na najmniejszą nieuwagę, żeby cię złożyć, wystrzelić bez kontroli albo wywinąć jakiś inny numer.
Mimo let-offu sygnowanego na 80% trzeba przeć na ścianę z dużą siłą, bo najmniejsze osłabienie powoduje złożenie i kontuzja gotowa. Przez to nie nadaje się do spustów BT. Próbowałem, siła jest tak duża, że nawet po najgładszych krzywkach zaczepy przesuwają się mikroskokami, i brak jest kontroli strzału. Używam spustu palcowego z triggerem, ale i tak trzeba było nad nim popracować.
Zapomnij o strzelaniu bez stabilizatorów i to dobrych, dość długich (12-15") i ciężkich, najlepiej z wbudowanymi damperami.
Ze strzał 300 przy naciągu 70f/28,5" nie postrzelasz, mimo teoretycznej zgodności z kalkulatorami. Zacząłem sensownie strzelać (skupienie poniżej 15cm na 50m) dopiero po zmianie na 250-tki.
No i musisz sobie wyrobić nawyk sprawdzania przed każdym strzelaniem wszystkich śrubek i zawleczek, czy coś się nie poluzowało.

Dlatego, jeśli nie polujesz, a chcesz strzelać wyłącznie na strzelnicy, kup sobie coś łatwiejszego, z większym ATA i BH i łagodniejszym cyklem strzału. Chyba, że lubisz wyzwania. Ja mojego RPM-a PO PROSTU KOCHAM!!!
I tyle w temacie. Pozdrawiam i do zobaczenia na przyszłorocznym Pucharze Polski  ;)

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2016, 11:28:11 pm wysłana przez Irion »
Bowtech RPM360 70#/28"
Mathews Conquest pro Z4

Redzyk

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 75
Odp: Bowtech
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 07, 2016, 06:34:58 am »
Piękne dzięki kolego Irion że chciało Ci się tak konkretnie rozpisać :) w sumie to wiem już co chciałem wiedzieć.
RPM przede wszystkim skusił mnie wyglądem i niebotyczną wręcz prędkością. Tyle że zamierzam strzelać wyłącznie do tarczy i piankowych zwierzaczków, więc ta prędkość nie jest tak istotna. No a wygląd to nie wszystko.
Dlatego po Waszych radach, koledzy, odpuszczam sobie myśliwego. Jeśli kolega vellkan się nie rozmyśli to "zaopiekuję" się jego phenomem.
I...to chyba tyle.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2016, 06:37:58 am wysłana przez Redzyk »
Kinetic Vygo + Kinetic Finity 36#
Skylon Radius 700