Autor Wątek: Zmiana siły naciagu poe lang ASSASSIN  (Przeczytany 9870 razy)

daimonfrey

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Zmiana siły naciagu poe lang ASSASSIN
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 26, 2015, 10:09:28 pm »
I pojawiło sie kolejne pytanie.
Odnośnie linki na pętelkę.

Czy taka linkę tylko w sklepie łuczniczym. Itd. Chce minimalizować koszty, sklep gdzie moge dostać spust mam calkiem blisko, ale chyba nie maja tam takich linek.
Jednym slowem, czy taka linkę mozna kupic gdzie indziej? Powiedzmy Obi.

Jesli konieczna jest taka specjalna. Odpowiednia wytrzymała.

Munin

  • Gość
Odp: Zmiana siły naciagu poe lang ASSASSIN
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 26, 2015, 11:16:22 pm »
Jeślsi mnie pamięć nie myli to jest plecionka z nici BCY, takich z jakich robi się kable i cięciwy do bloczków.
Tam gdzie spust powinni mieć też linki, były jakieś takie pocięte na odcinki w czteropakach.
Jak nie będą mieli to kup online 1m i zapłać dodatkowe 8 zł za list polecony, łączy koszt wyjdzie 20 zł.
http://www.sklep-robinhooda.pl/category/linki-sznurki-petelki-d-loop
http://sklepluczniczy.pl/akcesoria/796-brownell-d-loop-0083.html
http://www.e-luk.pl/produkty,2?search=d+loop
http://luksport.pl/pl/p/Linka-do-spustu-Brownell-.078-CAMO-1-metr/210

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Zmiana siły naciagu poe lang ASSASSIN
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 26, 2015, 11:53:56 pm »
Bierz tylko z tzw spectry jest bardzo wytrzymała, jakieś 20-30 tys. strzałów. W sumie materiał jest ten sam ale na pewno nie jest robiona z nici do cięciw ;) Brownella jest ponoć słaba.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2015, 11:56:20 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


BARUL

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 100
Odp: Zmiana siły naciagu poe lang ASSASSIN
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 27, 2015, 07:53:41 pm »
Polecam tez tę mate. http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/704,cel-mata-delta-mckenzie-bag-team-realtree      Jest uchwyt, ale po bokach ma jeszcze zaczepy i można sobie zrobić pas na ramię -wtedy jeśli do miejsca strzelania masz kawałek to spokojnie doniesiesz nie męcząc sie a strzałki wyciągniesz nie stosując gumy. W teren idealna sprawa .
longbow 70#
krym 48#
PSE xforce 70#

daimonfrey

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Zmiana siły naciagu poe lang ASSASSIN
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 01, 2015, 12:08:55 am »
Mata bardzo fajna, jak obecna zostanie zajechana to będę celował w tą, dosłownie i w przenośni.

Mam jeszcze jedno pytanie, odnośnie malowania strzał...
Posiadam strzały karbonowe jak i aluminiowe. Kolor czarny nie licząc lotek. Czy kiedyś mieliście taki pomysł aby je pomalować. Nie chodzi mi nawet o wzgląd estetyczny ale bardziej praktyczny. Jeszcze muszę popracować nad celnością. Zdarza się szukanie strzał i w trawie taka strzała wyróżniająca się na hmm powiedzmy pomarańczowy kolor szybciej będzie znaleziona.

Malowaliście w takim celu strzały i czym?
Pozdrawiam.
Ps. spust bardzo fajna sprawa :)

Munin

  • Gość
Odp: Zmiana siły naciagu poe lang ASSASSIN
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 01, 2015, 12:39:49 am »
Carbonów nie widziałem malowanych (chyba byłoby to słabo wykonalne), alusy owszem ale to był element dekoracyjny a nie ułatwiający odnalezienie strzałek. Może zamiast malowania wystarczyłyby odpowiednio oczojebne "skarpetki"? Arkusz folii ploterowej zakupić w sklepie z artykułami reklamowymi, pociąć ją na odpowiedniej długości kawałki i okleić takim paskiem strzałę między lotkami a osadą i pod lotkami a daleko przed grotem. Tylko to trochę oporu od siebie doda.

Pozdrawiam
Łukasz

Artz

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 135
Odp: Zmiana siły naciagu poe lang ASSASSIN
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 01, 2015, 09:08:44 am »
Przerobiłem ten temat, na samym początku dłużej szukałem strzał niż strzelałem, goliłem trawę do 1mm aby je znaleźć:)
Każda zmiana ustawień łuku = kilka zgubionych strzał.

Teraz wiem że na początku powinno się strzelać z max 18m do celu.

Są też inne sposoby - jednak dość drogie - siatka wyłapująca strzały, albo nasadki świecące 2szt za 60 kilka zł :)

Z jakiego odległości strzelasz?
Bowtech Carbon Icon 70#
Ripcord Code Red
G5 OPTIX LE 5 Pin
Octane Balance X 7-11"

daimonfrey

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Zmiana siły naciagu poe lang ASSASSIN
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 01, 2015, 09:18:03 am »
Z odległości ponad 20 m.
Dokładnie jak piszesz, zmiana ustawien luku, celownika, zmiana postawy, itd. I strzal trzeba szukac. Strzelam na nieuzytkach. Na terenach niedaleko autostrady. Wiec jakas trawa i inne rośliny rosną a niemam mozliwosci tego skoszenia:-\.

Mysle, zeby kupic po prostu jakis neonowy spray i tak je pomalować...

Tomasz Szybalski (Sonix)

  • Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 573
Odp: Zmiana siły naciagu poe lang ASSASSIN
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 01, 2015, 11:09:15 am »
Po każdej zmianie ustawień czy to sprzętu czy też postawy,  kotwiczenia powinno się zaczynać strzelanie z bliskiej odległości i stopniowo odchodzić gdy nabiera się odpowiedniego skupienia i powtarzalności. Przez całą swoją karierę zgubiłem tylko 1 strzałę i zawsze trzymałem się tych zasad.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


Artz

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 135
Odp: Zmiana siły naciagu poe lang ASSASSIN
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 01, 2015, 11:20:06 am »
Po każdej zmianie ustawień czy to sprzętu czy też postawy,  kotwiczenia powinno się zaczynać strzelanie z bliskiej odległości i stopniowo odchodzić gdy nabiera się odpowiedniego skupienia i powtarzalności. Przez całą swoją karierę zgubiłem tylko 1 strzałę i zawsze trzymałem się tych zasad.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Zależy gdzie strzelasz i w co strzelasz. Jeśli strzelasz na strzelnicy do dużej tarczy to tam trudno zgubić strzałę.

Jeżeli w terenie nieoznaczonym gdzie strzelasz do celu który ma 15cm średnicy z 40 metrów.
Bowtech Carbon Icon 70#
Ripcord Code Red
G5 OPTIX LE 5 Pin
Octane Balance X 7-11"

Tomasz Szybalski (Sonix)

  • Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 573
Odp: Zmiana siły naciagu poe lang ASSASSIN
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 01, 2015, 11:34:40 am »
Strzela się zawsze z takiej odległości by trafić w cel. Nie mówię teraz o zawodach.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


Irion

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: Zmiana siły naciagu poe lang ASSASSIN
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 01, 2015, 09:34:48 pm »
Przy poważnych zmianach w łuku (nowy celownik, nowa podstawka, nowa postawa i t.d.) zaczynasz strzelanie z TRZECH DO PIĘCIU, a nie z piętnastu metrów i stopniowo odchodzisz do pożądanej odległości. Czasem nawet co 1 metr, jeśli trzeba. 
Bowtech RPM360 70#/28"
Mathews Conquest pro Z4