Autor Wątek: regulacja trillerów cartel fantom  (Przeczytany 2842 razy)

smog84

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
regulacja trillerów cartel fantom
« dnia: Wrzesień 18, 2013, 10:28:07 pm »
Witam,
Wszedłem w posiadanie zestawu: majdan Cartel Fantom25" + ramiona SF Axiom+ 70"36#. Chciałem wstępnie go wyregulować, ale niestety sprzedawca zestawu nie dołączył żadnej instrukcji. Nie jestem jakoś szczególnie obeznany w tym temacie i będę bardzo wdzięczny za wszystkie podpowiedzi, które pozwolą mi uniknąć błędów i uszkodzenia sprzętu...

Kriczer

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 74
Odp: regulacja trillerów cartel fantom
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 18, 2013, 10:36:48 pm »
http://plaszowianka.fc.pl/articles.php?id=3 i życzę miłej lektury. Łuk klasyczny więc na start sprawdzenie centryczności a potem to już tylko przyjemność.
PSE Rally (chyba 2013)

Szumak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Keep Calm and Kill Spider
    • UKS Morświn
Odp: regulacja trillerów cartel fantom
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 18, 2013, 10:52:45 pm »
Zakładasz cięciwę i miarką sprawdzasz ustawienie - odległość górnego ramienia od cięciwy, w miejscu w którym kończy się majdan, powinna być  średnio o 5mm większa niż w przypadku dolnego ramienia (zalecenia podają różnicę w przedziale 0 - 3/8"). Jeżeli tak jest to nic nie musisz regulować.
W przeciwnym przypadku luzujesz śruby kontrujące w gniazdach śrub regulacyjnych i śrubami ustalasz wyżej wspomnianą zależność.
TUTAJ instrukcja regulacji Hoyta, postępujesz analogicznie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2013, 09:56:34 am wysłana przez Szumak »
Riser: Hoyt Formula Excel Pro 25"
Limbs: Hoyt Formula Carbon 720 68" 38#
Shibuya Button DX
Decut Nova Arrow Rest
Spigarelli Carbon 30 Sight with Shibuya Sight Pin Fiber Optic
Cartel Carbon Stabilizer
Easton Carbon One 730 28"

froko

  • Gość
Odp: regulacja trillerów cartel fantom
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 19, 2013, 08:34:41 am »
Kolega z klubu ma ten majdan i ma problem z trzymaniem tillera. Śruby trzymające ramiona odkręcają się i po kilku/kilkunastu treningach tiller idzie w diabły (gdy zauważyliśmy ten problem różnica w ustawieniu ramion wynosiła 3.5 cm!) Nie wiem czy to wada jednego egzemplarza, czy w ogóle tych majdanów, ale przynajmiej na początku warto ten tiller często kontrolować.

Szumak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Keep Calm and Kill Spider
    • UKS Morświn
Odp: regulacja trillerów cartel fantom
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 19, 2013, 09:42:58 am »
Od spodu są śruby kontrujące, jeśli są mocno dokręcone to nie ma takiej możliwości by coś się samo przestawiało. Chyba, że ma tam coś uszkodzone, np. zerwane gwinty.... U mnie problem nie występuje.
Riser: Hoyt Formula Excel Pro 25"
Limbs: Hoyt Formula Carbon 720 68" 38#
Shibuya Button DX
Decut Nova Arrow Rest
Spigarelli Carbon 30 Sight with Shibuya Sight Pin Fiber Optic
Cartel Carbon Stabilizer
Easton Carbon One 730 28"

froko

  • Gość
Odp: regulacja trillerów cartel fantom
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 19, 2013, 12:35:25 pm »
Kłopot z tą niemożliwością jest taki, że po obejrzeniu śrub, znalezieniu miliona argumentów, że przecież nie ma takiej możliwości, dokręceniu wszystkiego i wystrzeleniu kilkudziesięciu strzał tiller znów wzrósł o kilka mm. Gwinty wyglądają na dobre. Może twardość materiału majdanu jest "na granicy" i nieraz się wyrabia, a nieraz nie. Tak czy siak nie zawadzi sprawdzić tiller co jakiś czas.

smog84

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: regulacja trillerów cartel fantom
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 19, 2013, 05:29:44 pm »
Pięknie dziękuję za wskazówki... zabieram się do roboty