Autor Wątek: Ustawianie podstawki i celownika  (Przeczytany 3150 razy)

lotharek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 39
    • www.lotharek.pl
Ustawianie podstawki i celownika
« dnia: Lipiec 27, 2010, 06:54:56 pm »
Witam, temat wałkowany juz kilka razy ale wole zapytać jeszce raz w celu odświeżenia

strzelam z 30 metrow - ustawiam celownik w pionie - trafiam w tarcze. podstawka w pozycji wyjściowej.
odchodzę 20 metrów dalej - przesuwam celownik w dol na pozycje dla 50m - strzała ląduje ok 20 cm po lewej stronie tarczy na wysokości środka w nasypie...


jak ustawić prawidłowo bloczka (podstawka opadajaca Whammy  http://www.spot-hogg.com/products/arrow_rests/the_whammy/index.php , celownik lewo-prawo) żeby przy zmianie odległości do celu korygować tylko położenie celownika względem p-sighta w osi pionowej??

chce to zrobić sam, ale zaczynam powoli tracić cierpliwość i moje próby nie przynoszą oczekiwanego rezultatu.


ps. a może nie ruszać podstawki i za każdym razem regulowac celownik w poziomie ? strzała idzie w lewo - odkrecam "na zewnatrz"  2-3 obroty ?? IHMO to bez sensu....

« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2010, 06:56:49 pm wysłana przez lotharek »
łuk:Martin SLayer X 60#
podstawka:Spot Hogg Whammy
celownik:Sure Loc Challenger +Site Vegas Top Gun 4x Scop
spust: Fletcher 3-D
strzały: Easton Powerflight 500 + Easton Fatboy 340

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Ustawianie podstawki i celownika
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 27, 2010, 07:57:48 pm »
Witaj,
Na dzylion procent masz źle ustawioną podstawkę w poziomie. Piotr (aka PK) wrzucał ostatnio na forum obrazek jak to łatwo sprawidzć. Ja teraz jestem w takiej dziurze, że nie wiem, czy mi się uda tego posta wysłać i nie jestem w stanie podać Ci linka.
Sposób jest taki:
- wybierasz na macie jeden punkt
- odchodzisz z łukiem na 10m i strzelasz w ten punkt
- odchodzisz na 15m i strzelasz celując dalej w ten sam punkt nie zmieniając celownika (czyli ten sam pin i to samo miejsce niezależnie od odległości)
- odchodzisz na 20, 30, 40m i strzelasz w ten sam sposób.
Z racji tego, że celujesz na ten sam pin (czy też bez regulacji celownika) strzały będą wbijały się z góry na dół.
Potem patrzysz, czy wbijają się w pionie (w Twoim wypadku nie będą). Następnie przesuwasz lekko podstawkę w odpowiednią stronę i powtarzasz strzelanie. W ten sposób można wykryć nawet delikatnie niecentrycznie ustawioną podstawkę.

Powodzenia!

Hungry

  • Gość
Odp: Ustawianie podstawki i celownika
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 27, 2010, 08:22:21 pm »
jeżeli strzały przy odchodzeniu wbijają się coraz bardziej w lewo, to podstawka przesuń w lekko prawo
ponawiaj test na odchodzenie aż do skutku, az do uzyskania linii pionowej  :D

ewentualnie wystarczy strzelać na 2 dystanse np. 30 i 50/70m