Łucznictwo klasyczne > Tematy związane ze sprzętem

Strzały

<< < (5/6) > >>

doozers:

--- Cytat: Auua w Lipiec 07, 2021, 10:41:54 am ---Ps. Ma ktoś sposób na klejenie lotek co 120 stopni bez maszynki?

--- Koniec cytatu ---

Kupić maszynkę ;) ,
albo zrobić jakiś dynks który Ci pozwoli odmierzyć te 120 st

Dochi:
Nad parą wodną prostowałem/odświeżałem lotki naturalne, plastiki grzałem zapalniczką zazwyczaj bo mi się opalarki nie chciało szukać :D

@doozers dziwne to troche bo na zdjęciu tylko jedna lotka wygląda na pofalowaną stąd wyszedłem z założenia, że tylko ona gdzieś trze.

@Auua do klejenia lotek co 120* zrobiłbym sobie przymiar z kartonu, otworek pasujący do średnicy promienia i zaznaczone 3 punkty co 120*, potem tylko biała kredka czy flamaster do zaznaczenia na promieniu.

EDIT
Udało mi się odpalić komputer i na duzym ekranie widać pofalowane wszystkie lotki, chyba trzeba kupić większy telefon ...

Auua:
https://prnt.sc/19gd6u8

W sumie to dobrze, że spytaliście bo może od 7 lat źle to robię xD. Podstawka HoytHunter tak jak na obrazku powinna być naklejona? Zawsze tak przyklejałem, następnie nakładałem strzałę (ta z nasadką co klika gdy dobrze zaskoczy), przykładałem ekierkę by kąt prosty znaleść  i markerem na cięciwie zaznaczałem. Wiadomo, ten nie cały jeden stopień w dół czy w górę zawsze będzie nie tak.

ps. czy ktoś zna jakiś tani rozpuszczalnik klejowy, bezpieczny dla strzał drewnianych, karbonowych?

Dochi:

--- Cytat: Auua w Lipiec 08, 2021, 11:37:55 am ---https://prnt.sc/19gd6u8

W sumie to dobrze, że spytaliście bo może od 7 lat źle to robię xD. Podstawka HoytHunter tak jak na obrazku powinna być naklejona? Zawsze tak przyklejałem,
--- Koniec cytatu ---
Mały obrazek ale podstawka wygląda dobrze moim zdaniem.


--- Cytat: Auua w Lipiec 08, 2021, 11:37:55 am ---następnie nakładałem strzałę (ta z nasadką co klika gdy dobrze zaskoczy), przykładałem ekierkę by kąt prosty znaleść  i markerem na cięciwie zaznaczałem.
--- Koniec cytatu ---
Zakładam, że robisz to z założoną cięciwą na łuk ;), ale nie napisałeś o ile wyżej ponad kąt prosty zaznaczasz nocking point.


--- Cytat: Auua w Lipiec 08, 2021, 11:37:55 am ---Wiadomo, ten nie cały jeden stopień w dół czy w górę zawsze będzie nie tak.
--- Koniec cytatu ---
Z moich doświadczeń wynika, że wysokość osadzenia strzały na cięciwie zależy między innymi od grubości strzał i długości naciagu.


--- Cytat: Auua w Lipiec 08, 2021, 11:37:55 am ---ps. czy ktoś zna jakiś tani rozpuszczalnik klejowy, bezpieczny dla strzał drewnianych, karbonowych?
--- Koniec cytatu ---
Ja z karbonów lotki odcinam nie za ostrym nożem, lotki są oczywiście do wywalenia, klej albo zdrapuję tym samym nożykiem do względnej gładkości a potem jak mi się chce jadę papierem ściernym 600-800. Nie lubię drewna, dla mnie miało za krótką żywotność

doozers:

--- Cytat: Auua w Lipiec 08, 2021, 11:37:55 am ---Podstawka HoytHunter tak jak na obrazku powinna być naklejona?
Zawsze tak przyklejałem, następnie nakładałem strzałę (ta z nasadką co klika gdy dobrze zaskoczy), przykładałem ekierkę by kąt prosty znaleść  i markerem na cięciwie zaznaczałem. Wiadomo, ten nie cały jeden stopień w dół czy w górę zawsze będzie nie tak.

--- Koniec cytatu ---

Podstawka wygląda na dobrze przyklejoną. (ale zdjęcie faktycznie mikroskopijne i słabo widać)

Jeśli już coś robisz nie tak, to być może własnie nocking point.
Ten 1 stopień powinien być zawsze w górę, nigdy w dół :)

Mi zazwyczaj dolna krawędź nasadki wychodzi ok 1- 1.5 grubości strzały ponad kąt prosty.
Ale żeby to dopasować ostatecznie, robi się test gołej strzały.

Jeśli goła strzała ląduje Ci na tarczy na tej samej wysokości co te z lotkami,
to nocking point jest we właściwym miejscu.
Jeśli goła ląduje wyżej niż te z lotkami, to nocking point za nisko i na odwrót.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej