Autor Wątek: Nowy prawie pierwszy łuk  (Przeczytany 10313 razy)

Nataniel

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Nowy prawie pierwszy łuk
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 10, 2011, 08:30:11 pm »
Taki jest plan, muszę tylko taki znaleźć, żeby był w miarę solidny, no i mieścił się w moim budżecie (1300 za łuk).

_michaś

  • Gość
Odp: Nowy prawie pierwszy łuk
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 10, 2011, 08:39:11 pm »
To jakbyś szukał solidnego auta w cenie do trzech tysięcy złotych. ;)

Jak masz jakieś typy to wklejaj linki - ktoś na pewno coś tam podpowie. Moim zdaniem lepiej dołożyć parę stówek (różnica znowu nie taka duża - rzędu może 500pln) i wziąć nowy egzemplarz z przyzwoitymi już osiągami, bo 280FPS nie zadowoli Cię na zbyt długo.

Gorycz po zakupie kiepskiej jakości produktu trwa znacznie dłużej niż radość spowodowana jego niską ceną.

Nataniel

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Nowy prawie pierwszy łuk
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 11, 2011, 12:54:23 am »
No to proszę o oceny:
http://www.e-luk.pl/luk_bloczkowy_diamond_by_bowtech__rock_ii_htg_-p-30,3-612.html

hhttp://www.sklepluczniczy.pl/bloczkowe---hunting/1380-hoyt-prohawk.html

majdanek66

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 340
Odp: Nowy prawie pierwszy łuk
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 11, 2011, 08:48:00 am »
Witaj,ja osobiście odradzam łuk z ramionami poziomymi, mają tendencję do wysuwania się , a to tragedia, to tylko moje zdanie, kup sprawdzony używany sprzęt a jak ci sport przypasi, kupisz co porządnego,  pozdrawiam.
Hoyt redline-55#,28"--XX75,30".2213. alu.

VERO

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 306
Odp: Nowy prawie pierwszy łuk
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 11, 2011, 09:20:13 am »

Dla mnie wszystko co nowe w sklepie w cenie 1500zł to przysłowiowa kiepska amatorszczyzna, do sprzedania z dużą stratą po 3 miesiącach, albo jeszcze wcześniej !

Jak masz kupić nowy to doskładaj i kup porządny bloczek, albo szukaj dobrego łuku używanego, ponieważ takie okazje też się zdarzają.
Wolny strzelec wolnością zaniepokojony.

majdanek66

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 340
Odp: Nowy prawie pierwszy łuk
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 11, 2011, 09:54:27 am »
VERO, zgadzam się z tobą, kupiłem używany stary,ale sprawdzony, miałem problem z długością naciągu, ale już po problemie,nie żałuję, kiedyś-może coś kupię porządnego nowego.
Hoyt redline-55#,28"--XX75,30".2213. alu.

_michaś

  • Gość
Odp: Nowy prawie pierwszy łuk
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 11, 2011, 09:47:38 pm »
OK,
Diamond - jakieś dwa lata temu nabyłem jeden z łuczków Diamonda (22" ATA), czasem z niego dzieci strzelają. Wykonanie łuku raczej surowe, ale nie można powiedzieć, że niedokładne czy byle jakie. Do dziś dnia jest bezawaryjny i strzela się z niego dobrze. Zresztą, czemu ja Ci szukam tego, co jest na forum? ;)
http://www.forumlucznicze.pl/tematy-zwi%C4%85zane-ze-sprz%C4%99tem/diamond-the-rock-co-to-za-ustrojstwo-t486.0.html;msg2938#msg2938

Nie wiem z którego roku jest model The Rock II, ale na stronie producenta już go nie ma.

Jeżeli mnie pamięć nie myli, to majdan tego modelu Hoyta jest odlewany a nie frezowany na maszynach CNC. Nie wiem czy odlewanie ma ujemny wpływ na jakość majdanu (na pewno jest tańsze i szybsze w produkcji), ale zepsuty sprzęt Hoyta to naprawdę rzadkość.

Co do prędkości - nie wiem na ile prawdziwe są notowania Diamonda (jest akurat szybszy w FPS), ale wiem, że Hoyt nie zawyża podawanych parametrów.

Nataniel

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Nowy prawie pierwszy łuk
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 18, 2011, 09:14:31 am »
No więc zakupiłem używany Hoyt xt 2000 Pro Series :)

Wiem, że siłę naciągu reguluje się dużymi śrubami przy ramionach, tylko nie wiem w którą stronę kręcić, żeby siłę zmniejszyć i ile przekręcić.

Z góry dzięki za pomoc.

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Nowy prawie pierwszy łuk
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 18, 2011, 06:00:54 pm »
No więc zakupiłem używany Hoyt xt 2000 Pro Series :)

Wiem, że siłę naciągu reguluje się dużymi śrubami przy ramionach, tylko nie wiem w którą stronę kręcić, żeby siłę zmniejszyć i ile przekręcić.

Z góry dzięki za pomoc.
dokręć śruby na max (ale bez przesady tak tylko żeby poczuć opór) dokręca się w prawo a potem możesz je poluzować najlepiej o tyle samo  obrotów obie ale NIE WIĘCEJ niż 4 obroty jak nie jesteś pewien czy odkręcasz śruby prawidłowo to odkręć o 3, będzie bezpieczniej :D
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???