Autor Wątek: Początkujący  (Przeczytany 3061 razy)

root86

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Początkujący
« dnia: Maj 04, 2010, 12:37:54 pm »
Witam,
do tej pory strzelałem jedynie z łuku historycznego ale chciałbym zacząć strzelać ze sportowego do tarczy. Mam 23 lata 180 cm wzrostu i 80 kg. Jaki łuk polecacie na początek aby dobrze opanować technikę i czerpać przyjemność ze strzelania. Fundusze niestety ograniczone do 300 zł.

Dużo na forum pisze o Samick Polaris jako dobrym na początek. Ale czy ktoś mógłby napisać jaka siła naciągu i długość cięciwy na moje warunki bedzie najlepsza?

« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2010, 02:11:32 pm wysłana przez root86 »
Michał

Jarek

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
  • There are two types of shot - precision and love
Odp: Początkujący
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 04, 2010, 03:01:55 pm »
Porady na odległość mogą okazać się w tym wypadku bardzo nietrafione. Może spróbuj skontaktować się i umówić na spotkanie z kimś bardziej doświadczonym z Twojej okolicy? Postrzelajcie trochę razem, wypróbujesz sobie kilka łuków, poznasz podstawy, a wtedy będzie można znacznie trafniej wskazać jakie parametry okażą się najodpowiedniejsze do Twoich warunków fizycznych. To samo dotyczy strzał i osprzętu, w które też musisz się zaopatrzyć - tu też lepiej nie eksperymentować i nie ponosić niepotrzebnych kosztów. Poza tym zakładaj, że z pierwszego łuku "wyrośniesz" bardzo szybko. Może nawet po kilku tygodniach? Nie ma więc chyba sensu inwestowanie w drogi łuk. Rozważasz na początek używany sprzęt, który potem wymienisz sobie na następny?
There are two types of shot. It's a precision and... love.

majero

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 200
Odp: Początkujący
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 04, 2010, 04:02:40 pm »
Ja również uważam, że musisz bardzo rozsądnie podejść do zakupu łuku. Przede wszystkim dlatego, że miałeś już doczynienia z łucznictwem, nie jesteś więc takim "początkującym". Problem w tym, że łuk klasyczny- olimpijski zachowuje się nieco inaczej niż tradycyjny. Tak jak napisał mój przedmówca najlepiej jakbyś postrzelał sobie z kilku różnych łuków, będziesz wtedy dobrze wiedział czego potrzebujesz. Głównie chodzi o długość i siłę naciągu. Później zaczniesz poszukiwania łuku o twoich parametrach, a następnie odpowiednich strzał. Niestety 300zł to niewiele i napewno nie znajdziesz nic nowego, pozostają Ci jedynie łuki używane.
łuk: Merlin
celownik: Toxonics
strzałki: Easton ACC (do tarczy), Easton Lightspeed (do 3D)
podstawka: MonArch
laga: Easton ACE

root86

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Początkujący
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 04, 2010, 06:11:09 pm »
no tak tylko że to moje "doświadczenie" strzeleckie to było strzelanie bez żadnego celowania, zwracania uwagi na postawę, technikę itp. a poza tym tak jak piszesz rożni się strzelanie z tych łuków więc jeśli chodzi o łuki sportowe to jestem kompletnym początkującym.

A jeśli chodzi o Polarisa to w http://www.luksport.pl/ za ok. 300 zł już się go kupi (wiem, że sam łuk to nie wszystko i koszty będą większe). 

Co do ww. sklepu czy ktoś z Was był w nim i może coś powiedzieć odnośnie obsługi: czy pomogą w wyborze, dobrze doradzą, dobiorą odpowiednio itd.?
Michał

Świstak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 229
Odp: Początkujący
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 04, 2010, 06:23:59 pm »
W łuksporcie kupiłem pierwszy łuk,i od kilku lat zaopatruję się tam w materiały,promienie,lotki,groty,nasadki,cięciwy,...etc. Braku fachowości nie można im zarzucić,atmosfera przyjazna,indywidualne podejście do klienta,i zawsze chętnie coś podpowiedzą,polecam;)
Samick Woodsman 50#

majero

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 200
Odp: Początkujący
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 04, 2010, 08:20:06 pm »
Osobiście bardzo polecam Polarisa! to jest naprawdę dobry łuk na początek i nie tylko. Pamiętaj jednak, że sam łuk to nie wszystko. Za same strzały musisz liczyć 15zł min za sztukę.
A co do łuksportu to nie mam doświadczenia, nigdy tam nie robiłem zakupów. Mogę natomiast śmiało polecić Centrum Łucznicze. Możesz liczyć na fachową pomoc i miłą obsługę.
łuk: Merlin
celownik: Toxonics
strzałki: Easton ACC (do tarczy), Easton Lightspeed (do 3D)
podstawka: MonArch
laga: Easton ACE

N

  • Gość
Odp: Początkujący
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 04, 2010, 08:36:29 pm »
Cześć

Do listy sklepów warto jeszcze dorzucić www.sklepluczniczy.pl, fachowa pomoc (przez maila/telefon)oraz znajomość tematu, a i sprzęt wraz z najdrobniejszymi akcesoriami w przystępnych cenach...
W przypadku ilości większych niż pół kompletu,strzały taniej jest zamawiać "w częściach"(osobno promienie,lotki,groty itp) i samemu je składać.

Pozdr
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2010, 08:39:47 pm wysłana przez N »

majero

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 200
Odp: Początkujący
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 04, 2010, 09:11:44 pm »
Z tymi strzałami masz absolutną rację. Jednak biorąc pod uwagę sytuację naszego kolegi to nie byłoby to opłacalne, ponieważ musi zmieścić się w budżecie. Na dodatek żeby dobrze wszystko posklejać trzeba mieć pewną już wiedzę na ten temat i najlepiej maszynkę do klejenia lotek.
łuk: Merlin
celownik: Toxonics
strzałki: Easton ACC (do tarczy), Easton Lightspeed (do 3D)
podstawka: MonArch
laga: Easton ACE

root86

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Początkujący
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 04, 2010, 10:23:17 pm »
dziękuje za pomoc..

Z tymi strzałami to jednak zdecyduje się na jakieś gotowe (przynajmniej na początek).

A może jest tu ktoś kto strzela z łuku klasycznego w pobliżu Opola?
Michał