Łucznictwo klasyczne > Tematy związane z techniką strzelania

Uciekająca strzała na prawo?

<< < (2/3) > >>

Dochi:
Eutanazja przepraszam za wcześniejszą odpowiedź, byłem przekonany że jesteś leworęczny.
Tak jak wspominał Dedal, do majdanów klasycznych w systemie ilf teoretycznie powinien być button, co prawda u mnie w klubie jeden młodzian używa takiego majdanu z przyklejaną podstawką Cartela bez buttonu i nie zauważyłem aby jemu strzały uciekały za bardzo na którąkolwiek stronę ale u niego to może wynikać też z niezbyt doskonałej techniki.

Celownika jakiego używasz? Dedykowanego do klasyka czy może jakiegoś myśliwskiego z bloczka?
Ja podobne jazdy miałem jak w ramach eksperymentu na łuk terenowy założyłem jedno-pinowy celownik z bloczka, nie byłem w stanie ustawić lipka tak żeby się choć w okolice tarczy wstrzelić,i  rzeczywiście strzały uciekały mi na prawo.

doozers:

--- Cytat: Eutanazja w Listopad 22, 2021, 04:17:54 pm ---Czyli wina podstawki. Dziwi mnie tylko to, że taka była dołączana do zestawu. Czyli trzeba dokupić kolejne akcesoria. Dzięki za pomoc!

--- Koniec cytatu ---

Nie musisz dokupować nowych akcesoriów, do takich podstawek w łuku klasycznym z głębokim oknem (a chyba taki właśnie masz)
jeśli nie masz buttonu, to klei się je do majdanu na podwójnej taśmie, do tego tej grubszej.
Do takich plastikowych podstawek, są dwa rodzaje taśmy dwustronnej, cienka (do drewnianych majdanów) i gruba.
Tobie potrzebna jest ta grubsza (piankowa) szt 2 i ustawisz strzałę w osi majdanu.
A najlepiej kupić od razu ze 4 grube i ze 2 cienkie, gdyby gruba x2 było za dużo.

Eutanazja:
W porządku Dochi, nie gniewam się  ;D
Celownik to tak jak pisałem na początku Tyro Avalon, ale już wiem, że to nie kwestia tego, choć z początku myślałem właśnie o nim.
Tak, doozers, mam głębokie okno. Nie miałem o tym pojęcia, bo majdan przyszedł do mnie z już naklejoną podstawką. Co do taśmy... Używacie jakichś konkretnych łuczniczych, czy bierzecie zwykłą taśmę piankową i naklejacie podstawkę?
Za niedługo będę też na pewno zamawiać stabilizator i zastanawiam się czy od razu nie zakupić podstawki z regulacją. Taka chyba nie będzie wymagać kombinowania z kilkoma warstwami taśmy.
Troszkę mnie to zaskoczyło, bo zanim kupiłem łuk to sporo poczytałem, ale nigdzie nie natrafiłem na takie cuda.

doozers:
Bez buttona zawsze będzie problem, bo tylko na buttonie masz regulację wychylenia strzały. Są jeszcze podstawki które to potrafią, ale chyba ze 3 i dość drogie. Lepiej kupić button, może być nawet do tej plastikowej podstawki.

Wysłane za pomocą Smyrfona

Eutanazja:
Okej, w takim razie podstawki póki co nie tykam. Zamówię button Shibuya DX i zobaczymy jak to się będzie sprawować. Dzięki za rady!

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej