Autor Wątek: Porównanie dwóch łuków  (Przeczytany 42197 razy)

MateuszN

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 191
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 15, 2016, 11:58:37 am »
Horizonkowi niczego nie brakuje, ale jeśli możesz dołożyć więcej kasy to kup sobie tego infinite edge albo Stingera X tak jak ja. Do Horizone to najlepiej opadająca podstawkę jeśli będziesz się decydował. Zreszta widziales moja krotka receznje na forum. Diamond na pewno lepszy od Horizona jakościowo bo w końcu produkcja USA :)
Może i z diamonda widziałeś dzieci i dziewczyny jak strzelają ale luk ma max 70 funtów wiec dla dorosłego tez :)
PSE Stinger X

estelo333

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 165
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 15, 2016, 12:22:44 pm »
Horizonkowi niczego nie brakuje, ale jeśli możesz dołożyć więcej kasy to kup sobie tego infinite edge albo Stingera X tak jak ja. Do Horizone to najlepiej opadająca podstawkę jeśli będziesz się decydował. Zreszta widziales moja krotka receznje na forum. Diamond na pewno lepszy od Horizona jakościowo bo w końcu produkcja USA :)
Może i z diamonda widziałeś dzieci i dziewczyny jak strzelają ale luk ma max 70 funtów wiec dla dorosłego tez :)


Jutro zadzwonie dopytam sie, ciekawe czy pracuja nad vulture hehe. zobacze co bedzie do tego czasu, moze jednak wezme tego vulture a za reszte nie bedzie mi brakowalo osprzetu, oczywiscie wezme goly łuk, dobiore sobie inny spust celownik (widzieliscie jaki fajny wszedl na rynek? maximal dawn czy jakos tak 5pinow +do wyboru camo) i podstawke, bo skoro nie polecacie chwytajacych to wezme widelkowa, opadajacej nie chce, po pierwsze poprostu nie chce a po drugie musialbym dac 1/4 $ na sama podstawke :)
wezme widelkowa raz sie ja ustawi, strzal nie bede mial kazdej innej , wkoncu chodzi oto zeby postrzelac nie? pozniej sie zobaczy , jak sie to naprawde spodoba to wtedy bedzie sie myslalo o konkretnym sprzecie ;)
pozatym sam mowisz ze mu nic nie brakuje, a nie sprzet a technika czyni z Ciebie zawodnika, sam let off to juz b.duze ulatwienie

edit: dopytam sie tez o jedno bo widze ze sa infinite edge PRO , gdzie mamy 80%letoff 31,5%ATA i 31" długosci naciagu.
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2016, 12:58:02 pm wysłana przez Mateusz250 »
*Horizone Vulture camo 55#(/70#) 30"dł
*Hha optimizer lite 5019
*Nap Apache 8" camo
*Qad ultra rest hunter black
*Gamegetter 400 2117 32"
*BOOSTER Caliper Welcro

Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 15, 2016, 12:57:13 pm »
Jak się nie wybierasz na polowaczke to celownik jednopinowy jest wystarczający

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


estelo333

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 165
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 15, 2016, 06:13:26 pm »
Jak się nie wybierasz na polowaczke to celownik jednopinowy jest wystarczający

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

no w sumie rzeczywiscie, jak sie idzie polowac to wiemy na ile mamy ustawiony jaki pin i mierzymy dalmierzem i celujemy?

w moim przypadku jeden pin by wystarczyl bo w sumie sie je ustawia tylko w pionie co nie?
no ale tak czy tak wolalbym kupic 3pinowy, ustawie na 18, 30 i 50m , na dalszy dystans i tak nie mam zamiaru strzelac a tak to nie bede musial kombinowac :)
*Horizone Vulture camo 55#(/70#) 30"dł
*Hha optimizer lite 5019
*Nap Apache 8" camo
*Qad ultra rest hunter black
*Gamegetter 400 2117 32"
*BOOSTER Caliper Welcro

Moghartsen

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 166
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 15, 2016, 07:01:08 pm »
Niektórzy nawet do polowania używają jedno pinowych. Np. Cameron Hanes ;)
PSE compound 1997-1999

PSE Stinger x 2016
Qad Ultra rest hunter
PSE 3 pin celownik myśliwski
Spust nadgarstkowy Carter Like Mike

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #65 dnia: Maj 15, 2016, 07:04:35 pm »
Celowniki jednopinowe:



To nie polega na wyjęciu pinów z wielopinowca...

a co do "nie trzeba będzie kombinować" to powodzenia przy wprowadzaniu precyzyjnych korekt tanim wielopinowcem na 50m...
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2016, 07:06:21 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 15, 2016, 09:33:59 pm »
Posłuchaj dobrych rad  i kup od razu coś dobrego.  Unikniesz podwójnych kosztów

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 15, 2016, 10:46:53 pm »
Kinetica polecał kiedyś mi Łukasz z Robinhooda i jest to dla mnie jakiś argument ZA.  Co do podstawki- za dobrą blachę trzeba dac tyle co i za niezłego QAD-a opadajacą ale widocznie kolega tego jeszcze nie doczytał. 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


Tomasz Szybalski (Sonix)

  • Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 573
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #68 dnia: Maj 15, 2016, 11:12:20 pm »
Z tym spadaniem strzał z podstawki to jest różnie. Mi przez całą moją karierę spadła strzała może z 10 razy.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #69 dnia: Maj 16, 2016, 06:35:06 am »
Głownie to sie dzieje w ogromnym stresie lub zmęczeniu. Idzie to ogarnąć i to nie koniec świata jak spadnie. No chyba ze sie z tego tytułu przegra pojedynek jak to widzieliśmy ostatnio.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

MateuszN

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 191
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #70 dnia: Maj 16, 2016, 07:15:03 am »
Horizonkowi niczego nie brakuje, ale jeśli możesz dołożyć więcej kasy to kup sobie tego infinite edge albo Stingera X tak jak ja. Do Horizone to najlepiej opadająca podstawkę jeśli będziesz się decydował. Zreszta widziales moja krotka receznje na forum. Diamond na pewno lepszy od Horizona jakościowo bo w końcu produkcja USA :)
Może i z diamonda widziałeś dzieci i dziewczyny jak strzelają ale luk ma max 70 funtów wiec dla dorosłego tez :)


Jutro zadzwonie dopytam sie, ciekawe czy pracuja nad vulture hehe. zobacze co bedzie do tego czasu, moze jednak wezme tego vulture a za reszte nie bedzie mi brakowalo osprzetu, oczywiscie wezme goly łuk, dobiore sobie inny spust celownik (widzieliscie jaki fajny wszedl na rynek? maximal dawn czy jakos tak 5pinow +do wyboru camo) i podstawke, bo skoro nie polecacie chwytajacych to wezme widelkowa, opadajacej nie chce, po pierwsze poprostu nie chce a po drugie musialbym dac 1/4 $ na sama podstawke :)
wezme widelkowa raz sie ja ustawi, strzal nie bede mial kazdej innej , wkoncu chodzi oto zeby postrzelac nie? pozniej sie zobaczy , jak sie to naprawde spodoba to wtedy bedzie sie myslalo o konkretnym sprzecie ;)
pozatym sam mowisz ze mu nic nie brakuje, a nie sprzet a technika czyni z Ciebie zawodnika, sam let off to juz b.duze ulatwienie

edit: dopytam sie tez o jedno bo widze ze sa infinite edge PRO , gdzie mamy 80%letoff 31,5%ATA i 31" długosci naciagu.

No to będzie rzeczywiście zaj....te połączenie,łuk w camo i podstawka widełkowa. A mam pytanie,czy kolega strzelał kiedyś z użyciem takiej podstawki? Bo to nie takie łatwe,trzeba miec dobrze opanowaną technikę napinania łuku,bo inaczej strzała będzie co chwila spadać z widełek i jak się tego nie zauważy,to można sobie zrobic kuku.
No ale po co słuchać jak wszyscy doświadczeni koledzy radzą kupic podstawkę opadającą? Po co słuchac jak radzą kupić Stingera X ,a nie łuk który ma byc dla wszystkich. Od dawna wiadomo,że jak cos jest dla wszystkich to wielce prawdopodobne, że jest do d..py.
Jeszcze co do Kinetic'a,to może jest on robiony w Chinach,ale jest to łuk zamawiany przez europejskie hurtownie i podobno jest znacznie lepszy od Horizona. Dowodem jest to,że sprzedają go nawet w amerykańskich sklepach, w hurtowni JVD. A horizonów jakoś tam nie oferują.
Ale wiadomo ,że Stinger to dużo lepszy wybór.
Podstawka opadajaca niemusi byc droga
http://sklepluczniczy.pl/compound/1437-qad-ultra-rest-hunter.html
Mysle se sipap ma racje. Dobrze ze ja kupilem sobie na poczatek chwytajaca bo przy widelkach juz dawno przebilbym sobie reke. Bierz sobie Mateusz te z linku bo za dobre widelki tez trzeba dac ponad stowke.
PSE Stinger X

MateuszN

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 191
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #71 dnia: Maj 16, 2016, 10:36:39 am »
Ja mam te trojszczotkowa Maximal. Nie jest to najwyzsza polka ale jestem zadowolony i ciesze sie strzelaniem. I nie martwie ze strzala mi spadnie :D Poprostu jest wygodna w uzytkowaniu.
Podstawka ma duze znaczenie i jak chcesz kupic Horizona to wybor lepsze podstawki wydaje mi sie dobrym pomyslem. Ale wazne zebys to Ty byl zadowolony wiec trzymam kciuki za udany zakup :)
PSE Stinger X

estelo333

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 165
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #72 dnia: Maj 16, 2016, 11:48:51 am »
dodzwonilem sie do centrum luczniczego, + dla nich za nie olewanie klienta bardzo mila rozmowa.
dowiedzialem sie ze niewiadomo kiedy bedzie vulture. i zapytalem tez o infinity edge, i pan powiedzial ze jak najbardziej odradza mi tego luku, ze jest to typowo kobiecy luk i lipnie wykonany i ze ma takie bloczki ze sam by sie bal z niego strzelic, to hehe dobrze mowilem ze jakis cienki .

noi teraz niewiem co robic. na dobra sprawe zapytalem tez o mission riot i mowi ze dobry luczek, bo znalazlem go na olx, tyle ze uzywany..

noi sam teraz niewiem co robic , zostaje mi nic innego jak czekac.
*Horizone Vulture camo 55#(/70#) 30"dł
*Hha optimizer lite 5019
*Nap Apache 8" camo
*Qad ultra rest hunter black
*Gamegetter 400 2117 32"
*BOOSTER Caliper Welcro

MateuszN

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 191
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #73 dnia: Maj 16, 2016, 11:52:06 am »
Jak bylem w eluk.pl w Lublinie to mowili ze czas oczekiwania na vulture do 2 tygodni. Maja tez sklep we Wroclawiu. Mozesz zapytac.
PSE Stinger X

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #74 dnia: Maj 16, 2016, 12:05:16 pm »
Amen.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)