Forum lucznicze

Łucznictwo bloczkowe => Tematy związane ze sprzętem => : Legolas June 19, 2019, 08:51:00 PM

: Spust typu "Resistance"
: Legolas June 19, 2019, 08:51:00 PM
Strzela ktoś z takiego spustu i może opisać wrażenia? Mnie się wydaje, że jest to chyba dość wymagający spust, plasujący go pomiędzy back tension, a zwykły triggerowy, jeśli chodzi o trudność w użytkowaniu. Odnoszę też wrażenie, że dużo rzeczy może pójść nie tak, strzelając z takiego spustu. Mam tu na myśli przypadkowe wystrzały.
: Odp: Spust typu "Resistance"
: Grzechu A3D June 20, 2019, 09:43:11 PM
Spust resistance activated to spust back tension, do strzału doprowadza się przez rozciągnięcie układu (ręka cięciwna - ręka łuczna). Najpierw musimy ustalić siłę naszego łuku po napięciu cięciwy, a później ustawiamy siłę zadziałania spustu (trzeba ustawić 3-4# więcej).

Spust wymagający jak każdy inny, tylko inaczej  ;), mam wszystkie rodzaje spustów palcowych, czyli:

Triggerowy (just b-cuz)
Rotacyjny, back tension (T.R.U. Ball Fulkrum Flex )
Resistance activated, back tension (carter evolution)

Każdym z tych spustów strzelam dokładnie tą samą techniką, różnica polega na tym że po napięciu cięciwy w spuście resistance kciukiem zwalniam dźwignię, w triggerze kciuk kładę na dźwignie a w rotacyjnym kciuk zdejmuję z podpórki, później tylko rozciągam układ aż do strzału  :)

Wszystko zależy co komu pasuje, spusty nadgarstkowe też są bardzo dobre, brakuje mi takiego do kolekcji ;)

: Odp: Spust typu "Resistance"
: Legolas June 20, 2019, 09:51:45 PM
Grzechu

Tak, ja znam zasadę działania takiego rodzaju spustu (resistance). Bardziej mi chodziło czy ludzie sobie go chwalą i czy łatwo go opanować. Ogólnie zasada jest taka, że spusty nadgarstkowe poleca się początkującym, a na końcu tego łańcucha są spusty typowe back tension. I zastanawia mnie, gdzie w tym łańcuchu można ulokować spusty resistance jeśli chodzi o poziom trudności w operowaniu nimi :)
: Odp: Spust typu "Resistance"
: gibber June 20, 2019, 09:54:33 PM
W ch trudne.
: Odp: Spust typu "Resistance"
: Legolas June 20, 2019, 09:57:46 PM
W ch trudne.

Piszesz poważnie?
: Odp: Spust typu "Resistance"
: chojnas44 June 20, 2019, 10:38:13 PM
Spusty resistance są idealne do nauki i w uj trudne w opanowaniu. Od lat strzelam z BT i biorąc resistance nie mam nawet podejścia do wyników które osiągam z BT jednak moja technika wygląda lepiej na tym spuście. Przy BT lub trigerze jesteś w stanie przyspieszyc strzał, czy to naciskając triger czy umyślnie szarpiąc spustem w BT. W przypatku resistensa nie ma takiej opcji, musisz cały czas rozciągać układ i tak naprawdę nie wiesz kiedy strzał nastąpi.
Jeśli prześledzicie ścieżkę szkolenie łuczników bloczkowych w USA od najniższego szczebla to zauważycie ze dzieci zaczynają strzelanie od spustów typu resistance później przechodząc na BT lub triger(triger wybierają nieliczni ze względu na to że w sytuacji stresowej "łatwiej" sie strzela z BT bo w pewnym sensie nie masz pełnej kontroli w którym momencie spust wypali i odda strzał, oczywiście nie trzeba być zawodowcem żeby wiedzieć kiedy spust BT wypali jednak jest to pewne zaskoczenie i ciągle musisz byc skupiony na celowaniu, ale jest ona dużo większa niż w przypadku przeciązeniowego).
Jeśli ktoś nie próbował to zdecydowanie polecam przeciążeniowe spusty, mega uczą techniki, układu, bo bez tego każdy strzał to męka aby spust wypalił. Owszem na strzelnie na najwyższym poziomie podczas zawodów się one dość słabo nadają bo ma się dość niewielką kontrole w jakim momencie padnie strzał i np podczas wiatru może być z nimi różnie bo wtedy nie ma jednostajnego błądzenia bo środku tarczy.
Jeśli chodzi o mój prywatny ranking to wygląda on następująco
-najtrudniejszy- resistance
-średnio trudny- trigger
-najłatwiejszy BT
Dlaczego tak? Strzelałem z wszystkich tych spustów i po kilku treningach aby sie ostrzelać to klasyczne rotacyjne BT jest najłatwiejsze do opanowania mimo złudnego faktu braku kontroli momentu wystrzału, bo po kilku sesjach strzelania z tego spustu już się czuje kiedy on wypali i ta niespodzianka jest już niewielka. W triggerze ma sie pełną kontrolę i tu niestety jest problem bo wielu to przeszkadza a np ja nabawiłem się przez to okropnej paniki celu i w tym momencie nie jestem w stanie strzelić poprawnej serii z trigera właśnie dlatego że mam kontrolę kiedy on wypali
: Odp: Spust typu "Resistance"
: Grzechu A3D June 20, 2019, 10:51:15 PM
Zgadzam się, są trudne ale lubię takim spustem postrzelać i strzelam często, może nagram kiedyś jakiś film jak strzelam takim spustem, lecz niestety jestem kiepskim aktorem  8), ostatnio nagrywałem jak strzelam z triggiera i rotacyjnego ale to dla siebie żeby potem przeanalizować materiał i ewentualnie wprowadzić pewne poprawki.
A jeżeli chodzi o pełną kontrolę co pisze chojnas44 to u mnie  działa to inaczej, uruchomianie następuję poprzez rozciąganie układu i nie ma świadomego naciskania na dźwignię.
: Odp: Spust typu "Resistance"
: Legolas June 20, 2019, 11:22:46 PM
To tu mnie chojnas zaskoczyłeś, że najłatwiej dla Ciebie strzela się z BT. Z kim bym nie rozmawiał, to każdy mówił, że do BT potrzeba mega techniki i bardzo dużego doświadczenia. Ja też oglądając filmiki na YT byłem przerażony tym, że trzeba go tam obkręcić do pewnego stopnia, a potem rozerwać układ. Na filmikach wydaje się mega trudne. Wydawało mi się, że resistance będzie złotym środkiem, ale jak widać się myliłem i dobrze, że tu o to zapytałem :)
: Odp: Spust typu "Resistance"
: vellkan June 20, 2019, 11:41:51 PM
To zależy jak zrywasz układ. Ja od kilku treningów trochę kombinuję z moich spustem (Truball HBC) i robię:
- klasyczne rozciąganie na rotację, czyli ciągną prawym łokciem za siebie. Wtedy nie ma problemu, spust fajnie odpala, ale wtedy jest mi najciężej utrzymać się w celu, często ręka z łukiem mi opada i wpadają jakieś ósemki
- zginanie palców - jak Reo Wilde. On, jak zwrócisz uwagę, stoi mocno naciągnięty, ale widać, że zgina delikatnie palce środkowy i serdeczny. Tak też próbowałem wczoraj i dzisiaj, wydaje się to dla mnie lepsze, bo nie szarpię tak bardzo lewą ręką.

BT są trudne w opanowaniu, a chyba bardziej w ustawieniu. Tam mikroregulacja momentu odpalenia jest kluczowa, za duży obrót - to go nie przekręcisz, za krótki obrót - nie zdążysz wycelować.

Ja się przesiadłem na BT z triggera jak się nabawiłem paniki celu i to było dobre posunięcie.
: Odp: Spust typu "Resistance"
: gibber June 21, 2019, 10:43:53 AM
W ch trudne.

Piszesz poważnie?

W tym przypadku tak. Mialem i strzelałem z niego rok, odpuściłem. Jest tak, ze 20-30 strzałów idzie zajebiście a potem spust jakby się zaciął i nie wyzwala. Tak faktycznie to każdy łucznik po iluś tam strzałach po prostu słabnie. Forma się lamie, postawa nie jest juz taka jak przy pierwszym strzale. Dla jednych to 20 strzałów, dla innych 100. Ten spust to cholernie pokazuje i nie bierze jeńcow. Jednym o to chodzi, mi juz nie, wiec poszedł w świat.

No i nie , że żałuje, że go kupiłem. Gdybym go nie mial, nie doszedłbym do pewnych wniosków jeżeli chodzi o technikę strzelania. Jak Dudley pisał - you have to shoot proud. Jak wyglada sylwetka człowieka, który jest opierdalany albo słaby. Garbi się, barki do wewnątrz, pozycja jak mówią w psychologii zamknięta, wzrok w dół. Jaka jest postura człowieka dumnego, silnego, pewnego? Tak masz stać, jak strzelasz.
: Odp: Spust typu "Resistance"
: Legolas June 21, 2019, 10:53:19 AM
Gibber
Dzięki wielkie za cenne info. A czy podobnego problemu nie będzie z BT? Że pierwsze strzały ok, a potem coraz gorzej?
: Odp: Spust typu "Resistance"
: gibber June 21, 2019, 11:13:50 AM
Dużo zależy jak Ci wygodniej będzie wyzwalać. Ten spust musi się przekręcić, aby się strzelić. Wiec ściągając łopatki albo możesz luzować palec wskazujący doprowadzając do rotacji, albo ściskać palec serdeczny. Pierwsza metoda jest podobno bardziej poprawna, ale zawodowcy, co strzelają druga metoda tez maja dobre wyniki, Braden. Nawet przy załamaniu formy powinno się udać strzelić spustem BT, chociaż na zawodach podczas wiatru działał on na moja niekorzyść. Stres.
: Odp: Spust typu "Resistance"
: Legolas June 21, 2019, 11:37:29 AM
Czyli złotym środkiem chyba pozostaje triggerowy. Tylko jakie są plusy palcowego nad nadgarstkowym?
: Odp: Spust typu "Resistance"
: Grzechu A3D June 21, 2019, 11:33:54 PM
Zawsze są plusy i minusy, wszystko zależy co komu lepiej leży  ;)
A żeby dopełnić temat i czy strzelanie z takiego spustu jest trudne, jest trudne zresztą sami oceńcie  :) wrzuciłem na Yotube krótki filmik jednej serii strzelanej spustem resistance activated.
https://www.youtube.com/watch?v=v8WfZ750NJc (https://www.youtube.com/watch?v=v8WfZ750NJc)
: Odp: Spust typu "Resistance"
: Legolas June 22, 2019, 07:40:34 AM
Na filmiku wygląda łatwo :) Dobrze Ci to idzie. Dzięki za filmik ;)
: Odp: Spust typu "Resistance"
: Legolas June 23, 2019, 12:52:49 PM
A jaki spust byście wybrali jeśli chodzi o triggerowy? Tru ball G.O.A.T czy Stan Perfex Long Neck?
: Odp: Spust typu "Resistance"
: Grzechu A3D June 23, 2019, 01:40:12 PM
Jak z tych dwóch to tylko Tru ball G.O.A.T.
Choć jeżeli chodzi o triggery to Carter, a rotacyjne to Tru ball, Stany absolutnie, mi akurat nie pasują.
Ten  Tru ball G.O.A.T. to bardzo dobra opcja  :)
: Odp: Spust typu "Resistance"
: chojnas44 June 23, 2019, 01:44:06 PM
Goat to hybryda, mozesz strzelać z niego jako triggera lub po zmianie używać jako BT
Jak z tych dwóch to tylko Tru ball G.O.A.T.
Choć jeżeli chodzi o triggery to Carter, a rotacyjne to Tru ball, Stany absolutnie, mi akurat nie pasują.
Ten  Tru ball G.O.A.T. to bardzo dobra opcja  :)
To akurat bardzo indywidualne, mi Cartery dość słabo podpasowały, truballe też średnio(choć musze przyznać że mikroregulacja w bt to majstersztyk). Mnie osobiście najbardziej pasują spusty Scotta i nielubionego przez Cb Stana :D
: Odp: Spust typu "Resistance"
: vellkan June 23, 2019, 03:16:21 PM
To akurat bardzo indywidualne, mi Cartery dość słabo podpasowały, truballe też średnio(choć musze przyznać że mikroregulacja w bt to majstersztyk). Mnie osobiście najbardziej pasują spusty Scotta i nielubionego przez Cb Stana :D

Oj tak :) Ja akurat od początku strzelałem z Truballa i bardzo mi leżą te spusty, ale Carter nigdy mi nie siadł. Stan ma głośne sputy, te triggery głośno odpalają i nie każdemu to może pasować,
swego czasu mocno rozważałem, ale przez duży wybór rozmiarów i bardzo zróżnicowane wielkości modelu odpuściłem.

Teraz też bym wziął GOATa - właśnie przez fakt, że to hybryda. I kształtem będzie bliski do mojego HBC.
: Odp: Spust typu "Resistance"
: Grzechu A3D June 23, 2019, 11:35:46 PM
To akurat bardzo indywidualne, mi Cartery dość słabo podpasowały, truballe też średnio(choć musze przyznać że mikroregulacja w bt to majstersztyk). Mnie osobiście najbardziej pasują spusty Scotta i nielubionego przez Cb Stana :D

Oj tak :) Ja akurat od początku strzelałem z Truballa i bardzo mi leżą te spusty, ale Carter nigdy mi nie siadł. Stan ma głośne sputy, te triggery głośno odpalają i nie każdemu to może pasować,
swego czasu mocno rozważałem, ale przez duży wybór rozmiarów i bardzo zróżnicowane wielkości modelu odpuściłem.

Teraz też bym wziął GOATa - właśnie przez fakt, że to hybryda. I kształtem będzie bliski do mojego HBC.

Ja też mam słabość do Truballi choć lubię tylko wybrane modele, Cartery też nie wszystkie mam swój ulubiony model i tyle, tego GOATa trzymałem i jest ok.
I tak jak kolega pisze ta mikro regulacja jest super, można sobie bardzo dokładnie czułość ustawić. 

Można tu dużo pisać co kto lubi, ale najlepiej samemu dopasować spust czy rodzaj spustu, ja ze swojej strony dorzuciłem na Yotube jeszcze dwa filmiki ze spustem Triggerowym i rotacyjnym, z każdego spustu jest oddana seria 6 strzał i dokładnie tą samą techniką.
Często takie filmiki nagrywam dla własnego wglądu i późniejszej analizy.

https://www.youtube.com/watch?v=ZhiqRp8KrHw

https://www.youtube.com/watch?v=A0YVxbDvO-A
: Odp: Spust typu "Resistance"
: vellkan June 24, 2019, 12:07:31 AM
I tak jak kolega pisze ta mikro regulacja jest super, można sobie bardzo dokładnie czułość ustawić. 

Tak, to jest super. Ogólnie mikroregulacja naszych elementów jak celownik / podstawka są super, ale w spuście przydaje się to jak rzadko kiedy. Nawet ćwierć obrotu śruby
zmienia czułość spustu tak, że daje się to wyczuć przy strzelaniu.
: Odp: Spust typu "Resistance"
: Legolas June 24, 2019, 08:20:34 AM
Grzechu-Rex
Od ilu lat strzelasz? Przeziernik masz ustawiony na tej samej wysokości przy każdym spuście? Słyszalem, że jak się zmienia spusty np z nadgarstkowego na palcowy to diametralnie zmienia się sposób kotwiczenia, a tym samym wysokość peepa.
: Odp: Spust typu "Resistance"
: Grzechu A3D June 24, 2019, 10:12:18 AM
Strzelam 6 lat i bywało różnie raz lepiej raz gorzej, ze spustu nadgarstkowego strzelałem tylko 3 miesiące więc nie będę się wypowiadał co do techniki i kotwiczenia, natomiast spustów palcowych miałem sporo, więc jeżeli ktoś pyta o rodzaj to może sobie obejrzeć wideo, to chyba najlepszy przekaz :) Proszę jednak pamiętać o tym że to nie spust strzela tylko łucznik, a spust to tylko narzędzie które nam w tym pośredniczy.

Powiem Ci tylko że jeżeli zaczynasz przygodę z łucznictwem to powinieneś zacząć od prawidłowej postawy i próbować strzelać takimi seriami jak pokazałem ale z bliskiej odległości od 10 do 20m do pustej maty skupiając się tylko na tym co robisz i tak dziennie po 100 do 200 strzał, przez jakiś czas, aż uznasz że już wychodzi i to wtedy dopiero zaczynasz strzelać do tarczy, bo jeżeli zaczynasz od liczenia punktów na tarczy to daleko nie zajdziesz, nabawisz się złych nawyków, a co gorsze target panic.

Jeżeli nie masz przy sobie doświadczonego łucznika, to co kilka treningów nagrywaj się tak jak to ja robię i analizuj materiał, możesz pytać i udostępniać swoje nagrania tu na forum koledzy chętnie Ci doradzą.

A tak swoją drogą można wydzielić tu taki osobny temat w którym łucznicy będą mogli udostępniać swoje nagrania celem poprawnej nauki strzelania z łuku, to nie tylko początkujący, ale i zaawansowani łucznicy mogą sobie poprawić co nie co ;)
: Odp: Spust typu "Resistance"
: Legolas June 24, 2019, 10:43:23 AM
Rozumiem :) Ale nie odpowiedziałeś odnośnie wysokości przeziernika. Na filmiku widzę, że strzelasz z nadgarstkowego i z palcowego, a przeziernik masz chyba na tej samej wysokości cały czas...
: Odp: Spust typu "Resistance"
: Grzechu A3D June 24, 2019, 11:59:13 AM
Rozumiem :) Ale nie odpowiedziałeś odnośnie wysokości przeziernika. Na filmiku widzę, że strzelasz z nadgarstkowego i z palcowego, a przeziernik masz chyba na tej samej wysokości cały czas...

Przeziernik mam cały czas na tej wysokości nigdy go nie zmieniam, nawet gdy coś zmieniam np: owijkę, zawsze ustawiam tak przeziernik jak był, zakładam strzałę i mierzę suwmiarką od strzały do otworu peepa.

Wstawiłem trzy filmiki i na żadnym nie strzelam ze spustu nadgarstkowego, każdy spust jest w tytule filmu opisany co do rodzaju i nazwy.
: Odp: Spust typu "Resistance"
: Legolas June 24, 2019, 12:21:41 PM
A rzeczywiście, nie strzelasz na żadnym z nadgarstkowego, źle spojrzałem :) A myślicie, że warto iść od razu w BT z nadgarstka? Raczej się zdecyduję na G.O.A.T-a, a on jak już wspomnieliście wcześniej jest hybrydą i ma dwie możliwości strzelania.
: Odp: Spust typu "Resistance"
: Grzechu A3D June 24, 2019, 11:53:42 PM
A rzeczywiście, nie strzelasz na żadnym z nadgarstkowego, źle spojrzałem :) A myślicie, że warto iść od razu w BT z nadgarstka? Raczej się zdecyduję na G.O.A.T-a, a on jak już wspomnieliście wcześniej jest hybrydą i ma dwie możliwości strzelania.

Nie wiem czy warto, ale na pewno nie będzie łatwo, pewnie za jakiś czas się przestawisz albo i nie ;) jak nie spróbujesz to się nie dowiesz 8)
: Odp: Spust typu "Resistance"
: doozers July 06, 2019, 04:47:55 PM
A myślicie, że warto iść od razu w BT z nadgarstka?

Zakładam, że pytanie było czy od razu brać spust palcowy nie strzelając na początku z nadgarstkowego?
U mnie wyglądało to tak, że poszedłem do sklepu, strzeliłem ze 2 razy z nadgarstka
i wiedziałem że nie chcę już więcej go zakładać ;)

Próbowałem potem jeszcze ze 2 razy przy różnych okazjach
i za nic mi nie podchodzą, tak więc od początku strzelam z palcowych.

Pierwszy był triger, ale po jakimś miesiącu jak zauważyłem,
że wciskam spust w momencie kiedy chcę "trafić" stwierdziłem, że trzeba spróbować zawiasu i techniki rotacyjnej.
Taki spust od razu pokazuje, że triger uczy zrywać/przyspieszać strzał.
Spust rotacyjny uczy cierpliwości i poprawnego wykonania techniki,
nie ma opcji przyspieszenia strzału, bo spust nieobrócony nie puści i już :)

Tak więc z mojej perspektywy, warto ominąć spust nadgarstkowy a nawet triger,
żeby się nie uczyć na początku złych nawyków.
: Odp: Spust typu "Resistance"
: Legolas July 07, 2019, 03:52:53 PM
A myślicie, że warto iść od razu w BT z nadgarstka?

Zakładam, że pytanie było czy od razu brać spust palcowy nie strzelając na początku z nadgarstkowego?
U mnie wyglądało to tak, że poszedłem do sklepu, strzeliłem ze 2 razy z nadgarstka
i wiedziałem że nie chcę już więcej go zakładać ;)

Próbowałem potem jeszcze ze 2 razy przy różnych okazjach
i za nic mi nie podchodzą, tak więc od początku strzelam z palcowych.

Pierwszy był triger, ale po jakimś miesiącu jak zauważyłem,
że wciskam spust w momencie kiedy chcę "trafić" stwierdziłem, że trzeba spróbować zawiasu i techniki rotacyjnej.
Taki spust od razu pokazuje, że triger uczy zrywać/przyspieszać strzał.
Spust rotacyjny uczy cierpliwości i poprawnego wykonania techniki,
nie ma opcji przyspieszenia strzału, bo spust nieobrócony nie puści i już :)

Tak więc z mojej perspektywy, warto ominąć spust nadgarstkowy a nawet triger,
żeby się nie uczyć na początku złych nawyków.

Nie, pytanie było co po nadgarstkowym. Trigger czy BT. Już sobie sam odpowiedziałem i poszedłem w BT. Na razie go dopiero kalibruję i szukam optymalnego ustawienia, ale już po pierwszych kilku strzałach mogę "godzinami" siedzieć z pinem na żółtym :D W przypadku nadgarstkowego w momencie zbliżania się do żółtego, strzał był odpalony. A tu pełen relaks. Przynajmniej jeśli chodzi o celowanie, bo na razie jestem zestresowany, żeby mi spust nie odpalił w niewłaściwym momencie :P
: Odp: Spust typu "Resistance"
: vellkan July 08, 2019, 09:14:20 PM
Stać w pełnym naciągu, zablokowanym plecami w celu to żaden problem.
Problem się zaczyna, kiedy musisz cały te układ rozciągać, bo ciężko jest zachować taką stabilizację. Wtedy też w grę wchodzą nerwy, opanowanie, siła i okazuje się, że to nie takie proste.

Spusty back tension są naprawdę fajne, bo uczą dobrych nawyków i techniki, ale jednocześnie bardzo złoszczą, bo chwila nieuwagi i strzała leci gdzie chce.
Czasami mnie to irytuje, ale z drugiej strony Ci najlepsi trenują od lat i nawet po latach (patrząc np. na ostatnie pojedynki Schloessera) widać, że każdy może popełnić błąd :)
: Odp: Spust typu "Resistance"
: Legolas July 08, 2019, 09:53:28 PM
Stać w pełnym naciągu, zablokowanym plecami w celu to żaden problem.
Problem się zaczyna, kiedy musisz cały te układ rozciągać, bo ciężko jest zachować taką stabilizację. Wtedy też w grę wchodzą nerwy, opanowanie, siła i okazuje się, że to nie takie proste.


Uwierz mi, że przy spuście nadgarstkowym nie byłem w stanie najechać pinem na żółte :P A jak już to zrobiłem wysiłkiem całego ciała i umysłu, to byłem tak spocony i zmęczony jakbym 100 strzałów oddał :(
: Odp: Spust typu "Resistance"
: vellkan July 09, 2019, 01:39:22 PM
Uwierz mi, że przy spuście nadgarstkowym nie byłem w stanie najechać pinem na żółte :P A jak już to zrobiłem wysiłkiem całego ciała i umysłu, to byłem tak spocony i zmęczony jakbym 100 strzałów oddał :(

Mi chodzi o to, że stanie z naciągniętym łukiem w celu i spustem BT jest proste :) Oczywiście, że przy triggerze przychodzi chęć szybkiego odpalenia, tutaj to jest trudniejsze.
Niby można to zerwać, ale wtedy strzał jest już kompletnie do dupy :P
: Odp: Spust typu "Resistance"
: Legolas July 09, 2019, 04:09:42 PM
Na szczęście na razie nie mam ciągot do jak najszybszego odpalania strzału przy użyciu BT :) I oby tak zostało.
: Odp: Spust typu "Resistance"
: Legolas December 17, 2019, 02:04:21 PM
Żeby nie zakładać nowego tematu napiszę tutaj. Pytanie do osób, które strzelały ze spustu np takiego jak Tru Ball HBC (nazwijmy to otwarty) i ze spustu typu np Tru Ball Fulkrum (nazwijmy to z oczkiem). Czy strzelanie ze spustu z oczkiem na palec wskazujący jest dla was wygodniejsze? Spust pewniej leży w dłoni?
: Odp: Spust typu "Resistance"
: doozers December 18, 2019, 11:55:00 AM
Pytanie do osób, które strzelały ze spustu np takiego jak Tru Ball HBC (nazwijmy to otwarty) i ze spustu typu np Tru Ball Fulkrum (nazwijmy to z oczkiem). Czy strzelanie ze spustu z oczkiem na palec wskazujący jest dla was wygodniejsze? Spust pewniej leży w dłoni?
W moim odczuciu nie ma to żadnego znaczenia, oczko nie ma wpływu na to jak spust leży w dłoni.
Większe znaczenie ma to jak jest wykonana (grubość, kształt wyoblenia, faktura) ta część spustu,
na której opierają się palce w czasie naciągania.
Mam trzy różne spusty (jeden z oczkiem), i każdy czuje się inaczej,
ale nie ze względu na oczko, tylko właśnie ze względu na wykonanie "poprzeczki" za którą się ciągnie.
Dwa są lekko wygięte, spot hogg jest prostą poprzeczką.
Wygięte lepiej mi leżą w dłoni bo lepiej się układają do różnej długości palców.
: Odp: Spust typu "Resistance"
: Grzechu A3D December 18, 2019, 05:15:58 PM
Pytanie do osób, które strzelały ze spustu np takiego jak Tru Ball HBC (nazwijmy to otwarty) i ze spustu typu np Tru Ball Fulkrum (nazwijmy to z oczkiem). Czy strzelanie ze spustu z oczkiem na palec wskazujący jest dla was wygodniejsze? Spust pewniej leży w dłoni?
W moim odczuciu nie ma to żadnego znaczenia, oczko nie ma wpływu na to jak spust leży w dłoni.
Większe znaczenie ma to jak jest wykonana (grubość, kształt wyoblenia, faktura) ta część spustu,
na której opierają się palce w czasie naciągania.
Mam trzy różne spusty (jeden z oczkiem), i każdy czuje się inaczej,
ale nie ze względu na oczko, tylko właśnie ze względu na wykonanie "poprzeczki" za którą się ciągnie.
Dwa są lekko wygięte, spot hogg jest prostą poprzeczką.
Wygięte lepiej mi leżą w dłoni bo lepiej się układają do różnej długości palców.

Tu akurat z wypowiedzią kolegi się zgadzam że nie ma to jakiegoś specjalnego znaczenia, powiem że miałem  Tru Balla HBC i mam Tru Balla Fulkrum, którego zdecydowanie polecam, natomiast  Tru Ball HBC mi akurat nie przypadł do gustu ze względu na wąską rączkę, która to po dłuższym strzelaniu wcinała się w dłoń, no i ten zaokrąglony koniec, kolega go nawet trochę wyprostował  :D Co do Tru Balla Fulkrum nie mogę się do niczego przyczepić, regulacja kąta rączki, mikro regulacja księżyca, można sobie zrobić spust 3 lub 4 palcowy wszystko w zestawie, ustawić można go sobie pod siebie  8).  To taka moja mała opinia