Autor Wątek: Halny  (Przeczytany 1453 razy)

kucyk

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Halny
« dnia: Styczeń 13, 2016, 05:19:20 pm »
Witam,
Od wielu lat strzelam z krotkich lukow typu SKB i Windfighter.
Strzelam glownie do tarczy na posesji - 15-20m.
Chcialbym poprobowac lucznictwa terenowego, zabrac sprzet miedzy drzewa i na nierowny teren.
Krotkie luki sprawdzilyby sie swietnie, ale nosze okulary. Naciagam do ucha i cieciwa zerwalaby je. Na posesji strzelam bez, ale w lesie jednak wolabym je miec na sobie.
W zwiazku z tym chcialbym zaopatrzyc sie w huntera.
Ze starych czasow lucznictwa torowego zostal mi sie Halny. Jest kompletnie goly, bo odchodzac z klubu rozdalem caly sprzet, zostawilem tylko luk. Nie strzelalem z huntera/fielda nigdy, a w sklepach wiele jest skladanych, bardzo przypominajacych Halnego w konstrukcji.


Pytania:
1. czy Halny zastapi mi huntera? Czy przynajmniej na poczatku odczucia/sposob strzelania beda podobne?
2. Czy Samick Lion 60" albo Buck Trail Leopard/Cougar sa az tak rozne od niego?

Pozdrawiam,
Maciej

Munin

  • Gość
Odp: Halny
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 13, 2016, 09:20:19 pm »
Maćku ja polecam zastanowić się nad soczewkami jednodniowymi. Po co zmieniać łuk i technikę strzelania skoro można sobie ułatwić życie i na czas leśnych harców zakładać "okulary wewnętrzne".

Na temat łuków które wymieniłeś nie wypowiem się bo nie miałem z nimi kontaktu żadnego.

kucyk

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Halny
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 14, 2016, 10:00:37 pm »
Munin - probowalem soczewek. To nie dla mnie. Zreszta - chetnie sprobuje huntera. Ciagnie mnie :)