Autor Wątek: Skręcające strzały  (Przeczytany 1278 razy)

CountDooku

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 298
Skręcające strzały
« dnia: Czerwiec 07, 2020, 09:00:06 pm »
Hej Panowie, czy wiecie jakie mogą być powody skręcania strzał w lewo? Wstępnie wykluczam jakąś moją inklinację bo wprowadzając poprawkę celowaniem na prawo, miałem dobre skupienie w 10kę na 20m(jak mam trudność z wciśnięciem gumy pomiędzy strzały, to uważam za dobre skupienie - lepsza celność przyszła zauważalnie nagle, odkąd wydłużyłem naciąg z wyliczonych za pomocą długości ramion 27,5" do 28,5", normalnie stoję jak ściana i wreszcie nie bujają mi się piny). Więc też chyba nie wiatr ani raczej też nie nieodpowiednia twardość strzały. Strzelam Stingerem ustawionym na 65 lbs i 28,5" i mam zwyczajne Eastony 30" 340(zupełnie btw - zostały mi 3 Skylony Savage - pewnie najtańsza taniość bo to jeszcze z zestawu, a mam wrażenie że lepiej latają od tych E). No więc prośba o trzeźwe pomysły, co sprawdzić lub jak to skorygować? Pozdro
Łuk     - Hoyt Stratos/Mathews Halon X Comp
Celow. - B3 Exact / Fast Eddie XL
Podst.  - Sanlida Blade Rest
Staby  - B-Stinger Countervail
Spust  - B3 Omega PRO / B3 Ranger
Strzały - Skylon Paragon, Skylon Preminens

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Skręcające strzały
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 07, 2020, 09:04:43 pm »
Zrób test na odchodzenie lub test francuski i skoryguj wzajemne położenie podstawki i celownika. Jak to zrobić masz np w podpiętym na forum poradniku Nuts&Bolts. A jak chcesz skorygować tylko jeden dystans to zwyczajnie skoryguj celownikiem lub podstawką.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


CountDooku

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 298
Odp: Skręcające strzały
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 07, 2020, 09:26:47 pm »
Dzięki, super poradnik, wszystko tu jest :-O
Łuk     - Hoyt Stratos/Mathews Halon X Comp
Celow. - B3 Exact / Fast Eddie XL
Podst.  - Sanlida Blade Rest
Staby  - B-Stinger Countervail
Spust  - B3 Omega PRO / B3 Ranger
Strzały - Skylon Paragon, Skylon Preminens