Autor Wątek: BLOCZKOWE ŁUCZNICTWO HORYZONTALNE - otworzyć nowy dział!  (Przeczytany 66848 razy)

zgaszony

  • Gość
Odp: BLOCZKOWE ŁUCZNICTWO HORYZONTALNE - otworzyć nowy dział!
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 26, 2010, 08:14:40 pm »
Jopsa zmień ustawienia póki co masz e-mail ukryty.

jopsa

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 374
Odp: BLOCZKOWE ŁUCZNICTWO HORYZONTALNE - otworzyć nowy dział!
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 26, 2010, 08:30:46 pm »
Kusza cięciwowa - rodzaj broni miotającej składająca się z łęczyska, cięciwy oraz łoża z mechanizmem spustowym. Zasada działania polega na wyrzuceniu pocisku umieszczonego w prowadnicy łoża, przez cięciwę, wskutek rozprężenia łęczyska, wyzwolonego przez zwolnienie cięciwy zaczepionej wcześniej o mechanizm spustowy.

Brawo Panie Piotrze! Piękna definicja - tak właśnie była zbudowana chińska kusza cięciwowa "Jaguar" za nędzne 99 funtów brytyjskich, którą zdemontowałem zanim dojechałem do Polski, bo potrzebowałem z niej jedynie mechanizm spustowy z zabezpieczeniem.

Rzeczywiście - posiadała JEDNO łęczysko zakładane na przód korpusu, jedną cięciwę, łoże i mechanizm spustowy. I mechanizm miotania pocisku był taki, jaki Pan opisał.

No to zobaczmy, czy Pańskie łuki wertykalne pasują do tej definicji:
1. Nie mają łoża
2. Nie mają jednego łęczyska, lecz dwa niezależne ramiona.
3. Pocisk miota nie sama cięciwa, lecz układ bloczki - cięciwa - kable.
4. Mają spust jak i ta kusza

A Bloczkowe Łuki Horyzontalne różnią się od Pańskich łuków wertykalnych jedynie obecnościa łoża (jeden punkt). Z kuszami mają aż 2 punkty rozbieżne.

Zatem jak Acan suponujesz, że BŁH sa kuszami, to musisz konsekwentnie też uznać,  że kuszami są Pańskie Wertykale.

P.S. Jak kogoś nuży ta dyskusja - serdecznie zapraszam do innych wątków. Nie ma przymusu śledzenia ani komentowania akurat tego!
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2010, 08:36:13 pm wysłana przez jopsa »

jopsa

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 374
Odp: BLOCZKOWE ŁUCZNICTWO HORYZONTALNE - otworzyć nowy dział!
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 26, 2010, 08:47:02 pm »
Do "znużonych" - na szczęście są tacy wspaniali ludzie jak Pan Piotr Hordyjewicz, którzy głęboko w pragębie durnego ustawodawcę mając, a serce waleczne i odważne - splendor i chwałę orbis mundi naszej nacji przynoszą.

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090920/MAGAZYN/2433083

Butów Mu niegodniśmy czyścić!

 
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2010, 09:18:25 pm wysłana przez jopsa »

kissielec

  • Gość
Odp: BLOCZKOWE ŁUCZNICTWO HORYZONTALNE - otworzyć nowy dział!
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 26, 2010, 11:01:17 pm »
Artykuł robi wrażenie, przyznaję. I demaskuje dobitnie bezsens naszych ustawowych reliktów. Do tego miejsca jesteśmy zgodni. Bo to komentarza nie wymaga.

Natomiast pomysł z innym nazewnictwem rzeczy oczywistych, osobiście uważam za irracjonalny i niebezpieczny dla kogoś kto skusi się na jego stosowanie, bo w rzeczywistości nie zadziała, co już kilka razy wykazaliśmy w tej kuriozalnej dyskusji.
Uważam za sensowniejsze (choć arcy kłopotliwe) treningi kusznicze za granicą jak w przypadku bohatera artykułu - niż udawadnianie przed sądem, że kusza to nie kusza.
A tak się zwykle dzisiaj składa, że prawdziwą władzę stanowią media, bo są w stanie urobić sierocy ludek, jak im się żywnie podoba,...więc takie nonsensy jak z zakazem używania kuszy, powinna uwypuklać prasa, a my powinniśmy o to dbać by prasa reagowała.  
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2010, 11:11:42 pm wysłana przez kissielec »

aro1569 - Arkadiusz Kania

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 249
Odp: BLOCZKOWE ŁUCZNICTWO HORYZONTALNE - otworzyć nowy dział!
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 26, 2010, 11:19:08 pm »
Ja mam wrazenie ,ze usiluje  Pan ( jopsa ) wmowic ludziom ,ze biale jest czarne a czarne jest biale.Jezeli trafi Pan na takiego stroza prawa ( a doskonalego prawa nigdzie nie ma ),  ktoremu zajdzie Pan  za skore , to niech mi Pan wierzy ,ze znajdzie  na Pana paragraf jak sie uprze ,wiec nie wiem czy gra jest warta swieczki.A roznica miedzy kusza a lukiem nawet dla laika jest ewidentna.Nie jest chyba tajemnica ,ze w pierwszym przypadku strzelec mierzac nie zmaga sie z napieciem cieciwy przy celowaniu jak w przypadku łuku
Bowtech Invasion CPX 70#, Mathews Drenalin 70#,
TR Micro Alpha v5, Sure- Loc QC,
Ripcord Code Red, Mathews HD II,
Cartel Midas Max ,
Octane 11'' , Bee stinger pro hunter max 8"
CE Maxima 250

@(o.o)@

  • Gość
Odp: BLOCZKOWE ŁUCZNICTWO HORYZONTALNE - otworzyć nowy dział!
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 26, 2010, 11:48:13 pm »
Sprawa jest banalna. Wystarczy znać odrobinę angielskiego

ang. bow to łuk
ang. crossed to ułożony na krzyż

Składając to razem mamy crossbow (co znaczy kusza). Tak więc łuk ułożony na krzyż, łuk horyzontalny czy też kusza to jedno i to samo.
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2010, 12:02:55 am wysłana przez @(o.o)@ »

jopsa

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 374
Odp: BLOCZKOWE ŁUCZNICTWO HORYZONTALNE - otworzyć nowy dział!
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 27, 2010, 12:51:41 am »
Natomiast pomysł z innym nazewnictwem rzeczy oczywistych, osobiście uważam za irracjonalny i niebezpieczny dla kogoś kto skusi się na jego stosowanie, bo w rzeczywistości nie zadziała, co już kilka razy wykazaliśmy w tej kuriozalnej dyskusji.

Wykazaliśmy? Kto niby i co?
Podał Pan dwie sympatyczne całkiem definicje kuszy - lecz nijak się one mają do Bloczkowego Łuku Horyzontalnego. Przykro mi, ale czasy księdza Benia Chmielowskiego minęły i definicje typu "koń jaki jest każdy widzi" nie wystarczają.

Uważam za sensowniejsze (choć arcy kłopotliwe) treningi kusznicze za granicą jak w przypadku bohatera artykułu

I naprawdę Pan uwierzył, że dojeżdżając na każdy trening po kilkaset km można  się wyszkolić na wicemistrza świata? Pan Piotr Hordyjewicz (czapki z głów!!!) nie ma zajęczego serca, lew w nim siedzi bez trwogi i wyraźnie kpi sobie z tego, czego wielu tu tak się lęka. Jest oczywiste, że trenuje w Lublinie.

jopsa

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 374
Odp: BLOCZKOWE ŁUCZNICTWO HORYZONTALNE - otworzyć nowy dział!
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 27, 2010, 01:06:54 am »
Jezeli trafi Pan na takiego stroza prawa ( a doskonalego prawa nigdzie nie ma ),  ktoremu zajdzie Pan  za skore , to niech mi Pan wierzy ,ze znajdzie  na Pana paragraf jak sie uprze

To działa w obie strony - zatem jak dla odmiany ja się uprę na jakiegoś "stróża prawa" - to może się okazać, że jego przełożony ma np. matkę, która mnie lub mojemu dobremu koledze zawdzięcza zdrowie i życie. I jeszcze będzie potrzebowała następnych interwencji zdrowotnych. I kto ma wtedy przefikane?  Nie boję się pozaprawnych szykan.

A roznica miedzy kusza a lukiem nawet dla laika jest ewidentna.Nie jest chyba tajemnica ,ze w pierwszym przypadku strzelec mierzac nie zmaga sie z napieciem cieciwy przy celowaniu jak w przypadku łuku

No i ten laik się pomylił - gdyż w łukach bloczkowych - zarówno horyzontalnych, jak i wertykalnych - nie zmagamy się z pełnym napięciem urządzenia. W łuku wertykalnym pozostaje kilka-kilkanaście funtów jako let-off, a w łuku horyzontalnym kilka funtów na spuście. Jest Pan kolejna osobą, które chce WSZYSTKIE łuki bloczkowe zdelegalizować jako "kusze"  ;D

jopsa

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 374
Odp: BLOCZKOWE ŁUCZNICTWO HORYZONTALNE - otworzyć nowy dział!
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 27, 2010, 01:19:21 am »
Sprawa jest banalna. Wystarczy znać odrobinę angielskiego
ang. bow to łuk
ang. crossed to ułożony na krzyż
Składając to razem mamy crossbow (co znaczy kusza). Tak więc łuk ułożony na krzyż, łuk horyzontalny czy też kusza to jedno i to samo.

Ależ bynajmniej sprawa nie jest tak prosta, jak to Szanowny Pan przedstawić ją raczył. Z prostego tłumaczenia "twinbow" nie jest kuszą, lecz łukiem. Wiele łuków horyzontalnych ma ramiona ułożone równolegle, a nie "na krzyż".
Nadal czekam na definicję "kuszy", która będzie pasowała do Bloczkowych łuków Horyzontalnych - z tym, że proszę sobie darować "definicje" typu "tak mi się wydaje", "to oczywiste" itp. - jako niegodne stworzenia Bożego z ilorazem inteligencji powyżej szympansa.

kissielec

  • Gość
Odp: BLOCZKOWE ŁUCZNICTWO HORYZONTALNE - otworzyć nowy dział!
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 27, 2010, 01:27:04 am »
Wykazaliśmy? Kto niby i co?

Widzę, że z tym BŁH to Pan - panie jopsa - na poważnie  :o...a ja miałem nadzieję, że Pan się dobrze bawi po prostu i z nami żartuje - z nonsensownych przepisów.

Ja tam się jednak dobrze ubawiłem ;D tym wątkiem, ale tu już stopuję,
bo powtarzanie wszystkiego od początku jest mało interesujące...zawsze może Pan po prostu przewinąć posty do tyłu i przeczytać uważniej - kto i co wykazał.
   
Pozdrawiam i życzę zniesienia zakazu używania kusz
chociaż pewnie Pan już tego nie potrzebuje  :).
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2010, 01:31:24 am wysłana przez kissielec »

jopsa

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 374
Odp: BLOCZKOWE ŁUCZNICTWO HORYZONTALNE - otworzyć nowy dział!
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 27, 2010, 01:49:17 am »
Również serdecznie dziękuję za wielce inspirującą i wesołą dyskusję.
Niech Ci strzała lekką będzie!

aro1569 - Arkadiusz Kania

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 249
Odp: BLOCZKOWE ŁUCZNICTWO HORYZONTALNE - otworzyć nowy dział!
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 27, 2010, 03:00:33 am »
To działa w obie strony - zatem jak dla odmiany ja się uprę na jakiegoś "stróża prawa" - to może się okazać, że jego przełożony ma np. matkę, która mnie lub mojemu dobremu koledze zawdzięcza zdrowie i życie. I jeszcze będzie potrzebowała następnych interwencji zdrowotnych. I kto ma wtedy przefikane?  Nie boję się pozaprawnych szykan

Ciekawe co bedzie jesli taki przypadek nie bedzie mial miejca ?
Odnosnie zwolnienia spustu nie jest odkryciem ,ze wymaga to uzycia jakiejs wartosci sily.Natomiast roznica sily utrzymania napietej cieciwy kuszy i łuku jest tym co stanowi o ich roznicy.To nie czlowiek utrzymuje napieta cieciwe w kuszy w odroznieniu od łuku i chyba sie Pan z tym zgodzi.Wsrod reżimowych ;)instytucji jest moze i sporo naiwnych ale bez przesady.Pozdrawiam
Bowtech Invasion CPX 70#, Mathews Drenalin 70#,
TR Micro Alpha v5, Sure- Loc QC,
Ripcord Code Red, Mathews HD II,
Cartel Midas Max ,
Octane 11'' , Bee stinger pro hunter max 8"
CE Maxima 250

White_Eagle

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 267
Odp: BLOCZKOWE ŁUCZNICTWO HORYZONTALNE - otworzyć nowy dział!
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 27, 2010, 08:26:42 am »
Witam serdecznie
Temat bardzo ciekawie się rozwiaj i slędzę go z ciekawością.
Swego czasu na forum pokazał się post o możliwości zamontowania do łuku bloczkowego "rury, która na końcu miała zamontowany spust" i przytrzymywał cięciwę. Wówczas każdy mógł taki łuk naciągnąć i spokojnie celować nie używając do tego żadnej siły, aż do momentu naciśnięcia spustu.
Czy to nadal był łuk bloczkowy, czy też już ala "kusza verticalna"?

Jak ktoś wie, gdzie to jest ten post, to nich wstawi tutaj link.

Pozdrawiam serdecznie
White Eagle
Łuk Bloczkowy Bowtech PATRIOT DUALLY
Celownik Shibuya
Optyka Las Vegas SCODE + 0,50
Strzały EASTON POWER FLIGHT 400
HW100Tqf LONG
FWB 300S Universal
TWINMASTER SPORT + LUNETKA 2X20 WALTHER
ŁUCZNIK 1970
GG 3176262


zgaszony

  • Gość
Odp: BLOCZKOWE ŁUCZNICTWO HORYZONTALNE - otworzyć nowy dział!
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 27, 2010, 11:03:50 am »
Cytuj
Jak ktoś wie, gdzie to jest ten post, to nich wstawi tutaj link.

Czołem White_Eagle ze zdziwieniem zauważyłem że to do Twojego posta Adam podał link, na Twoje pytanie :o