Autor Wątek: Dobór łuku i strzał  (Przeczytany 11211 razy)

Dawiddd

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Dobór łuku i strzał
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 10, 2016, 12:22:54 am »
Znaczy bo dotychczas strzelałem z sentinela crossmana sportowego i szukam czegoś lepszego

Dawiddd

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Dobór łuku i strzał
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 10, 2016, 01:25:06 am »
Poszukuję strzały carbonowej ale o grocie field.

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Dobór łuku i strzał
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 10, 2016, 05:03:32 am »
Kup cross x w sklepluczniczy.pl 2 zł różnicy miedzy easton inspire no chyba, że już się skończyły
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Dobór łuku i strzał
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 10, 2016, 06:58:13 am »
Jeżeli zakładasz ze zamiast trafiać w matę łucznicza bedą obrywać drzewa, bunkry i ziemia to jedynie gumowe albo tytanowe strzały mogą uratować twój budżet.

Samick jest o tyle lepszy ze łatwo go sprzedaż - jak już ci sie strzały skończą o kasa w portfelu.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Munin

  • Gość
Odp: Dobór łuku i strzał
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 10, 2016, 09:32:26 am »
Do strzelania w twarde przedmioty strzały należy odpowiednio przygotować. Wzmocnić footing-iem promień w  okolicy grotu, zastosować jakiś "arrow stoper" i tym podobne cuda porobić żeby strzały przeżyły gwałtowne zatrzymanie.

Wyjaśnij mi proszę do czego Tobie grot field?
Do Inspire, Cross-X, Avalon Tyro i tym podobnych grot field kosztuje tyle samo co promień czyli jest to raczej nie opłacalne przedsiewzięcie.

Dawiddd

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Dobór łuku i strzał
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 10, 2016, 12:09:14 pm »
Raczej jeden łuk chcę kupić na bardzo długo i nie sądzą, że miałbym go kiedykolwiek zamiar sprzedać także aspekt odsprzedaży raczej odpada. A chciałbym grot field ponieważ jak już wspomniałem zdarza mi się strzelać do drzew ittp. i jakoś przekonuje mnie ten grot pod względem ostrości i penetracji. Jakoś nie przepadam za tymi grotami zaokrąglanymi.

Munin

  • Gość
Odp: Dobór łuku i strzał
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 10, 2016, 12:18:14 pm »
 Możesz rozwinąć myśl "...A chciałbym grot field ponieważ jak już wspomniałem zdarza mi się strzelać do drzew ittp. i jakoś przekonuje mnie ten grot pod względem ostrości i penetracji...."? Chciałbym Cię poprawnie zrozumieć.

Dawiddd

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Dobór łuku i strzał
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 10, 2016, 12:23:13 pm »
Jakby to powiedzieć, generalnie te groty które są w cross-x czy avalonach nie przekonują mnie. Uzywałem karbonów z takimi grotami i były strasznie tępe, nie wbijały się generalnie do niczego,sam je ostrzyłem(wiem, ze raczej nie powinno się tak robić) i dlatego wolałbym fielda, dodam, że były to strzały z decathlonu nie z żadnego łuczniczego sklepu. Może dlatego były takie liche?

Munin

  • Gość
Odp: Dobór łuku i strzał
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 10, 2016, 12:45:36 pm »
Zmień cel na jutowy worek luźno wypchany szmatami albo snopek słomy czy balot siana i nie będziesz miał tego typu problemów.

Dawiddd

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Dobór łuku i strzał
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 10, 2016, 12:47:09 pm »
Ale to nigdzie nie znajdę karbonów z fieldami? Niestety ja zbyt obeznany nie jestem a 3/4 pokazywanych zdjęc strzał są pokazane bez grotu

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Dobór łuku i strzał
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 10, 2016, 12:48:03 pm »
Do drzew się nie strzela. Strzały nie są do tego przeznaczone pomijając że to wandalizm.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Dawiddd

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Dobór łuku i strzał
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 10, 2016, 01:03:19 pm »
Jeżeli mam je na mojej działce to też? Niemniej jednak po prostu pytam czy dostanę gdzieś carbony z fieldami.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2016, 01:09:40 pm wysłana przez Dawiddd »

Munin

  • Gość
Odp: Dobór łuku i strzał
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 10, 2016, 01:12:36 pm »
Nie, jak rozwalasz swoją własność to się nazywa głupota a nie wandalizm.
Jak będziesz kupował części na strzały zamiast grotów bullet shape zamów field-y, to nie jest wcale takie skomplikowane.
Myślę, że temat wyczerpaliśmy.

Dawiddd

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Dobór łuku i strzał
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 10, 2016, 01:19:00 pm »
Ale chciałbym jednak kupić już gotowe strzały, nie wierzę, że nigdzie nie dostanę gotowych carbonow z fieldami.

http://www.bowhunting.pl/sklep/strzala-karbonowa-beman-blackmax-mfx-500-z-lotka-4-x-lock/p/82293 co powiecie o tej strzale?

http://www.lukistrzaly.pl/strzaly/strzaly-karbonowe/strzala-karbonowa-camo-poelang O! albo ta, ona ma grot taki jakiego szukam dobra jest?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2016, 01:26:51 pm wysłana przez Dawiddd »

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Dobór łuku i strzał
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 10, 2016, 01:42:16 pm »
Cytuj
http://www.lukistrzaly.pl/strzaly/strzaly-karbonowe/strzala-karbonowa-camo-poelang O! albo ta, ona ma grot taki jakiego szukam dobra jest?

To chińszczyzna.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)