Autor Wątek: Dobór strzał | pierwszy łuk  (Przeczytany 2895 razy)

tobix10

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Dobór strzał | pierwszy łuk
« dnia: Luty 27, 2014, 07:41:46 am »
Cześć, chciałbym nauczyć się strzelać z łuku, w tym celu przeczytałem to i owo. Wybrałem sobie łuk Samick polaris 68-70" przy naciągu 30-32#. Jak zmierzyłem odległość od czubków palców do kącika ust to jest 73-74 cm.

1. Mój wzrost to 182cm, jaką długość i do tego naciąg wybrać z tych wąskich przedziałów, które podałem?
2. Jakie strzały dobrać do tego łuku aby były w miarę wytrzymałe i nie za drogie?

TTT

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 198
Odp: Dobór strzał | pierwszy łuk
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 27, 2014, 09:37:32 am »
Masz dostęp do jakiegoś klubu w okolicy? Proponuję się tam udać i nauczyć podstaw moim zdaniem 30# to za duzo na poczatke dla osoby która z łukiem kontaktu nie miała. W klubie nie dość że pomogą nauczyć się podstaw to na pewno pomogą dobrać sprzęt :)


Wysłane z mojego iPod touch przez Tapatalk
"Nienawidziłem każdej minuty treningu, ale powtarzałem sobie - nie poddawaj się, przecierp teraz i żyj resztę życia jako mistrz"
Muhammad Ali

Dopóki myślisz, że możesz przegrać, przegrasz na pewno.
<---------------<<<

tobix10

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Dobór strzał | pierwszy łuk
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 27, 2014, 12:45:40 pm »
Mógłbym spróbować gdzieś w Poznaniu. Możecie coś polecić jak znacie. ;p

bodzio-Bogdan Guminski

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 263
    • www.slowianscylucznicy.fora.pl
Odp: Dobór strzał | pierwszy łuk
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 27, 2014, 01:44:48 pm »
Samick Vision +Ramiona Fiber 38#, Basic 32#
Turek Styrczula 35#
Samick Sage 35#


Strzaly Cedrowe
Strzaly carbonowe Stepic 500
Strzaly carbonowe Beman Flasch 630
Strzaly carbonowe Black Max Elite 500

lonei

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 82
Odp: Dobór strzał | pierwszy łuk
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 27, 2014, 04:59:55 pm »
hmm na początek samick polaris to dobry wybór choć zależy też jaka forme lucznictwa chcesz uprawiać :) naciąg 30-32cale to bardzo duzo dla ciebie raczej przypuszczam ze przy twoim wzroście będzie 29cali choć możesz to łatwo zmierzyć w troche inny sposób jak pisałeś rozłóż ręce zmierz odległość miedzy czubkami palców podziel to przez 2,5 i jeszcze raz przez 2,54 masz twoja długość naciągu siła naciągu dla ciebie to myśle że 30# bedzie w sam raz dla ciebie i strzałki beman carbon flash dlugość o 1cal większa niż twoja długość naciągu dajmy na to masz 29cali to weź strzały 30cali powinni ci je w sklepie dobrać :)
Samick Phantom 50#
Diana 30#
Nawalny longbow 40#
Bearpaw plain stick 30#