Autor Wątek: Ciekawy łuczek terenowy/myśliwski  (Przeczytany 12012 razy)

lonei

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 82
Ciekawy łuczek terenowy/myśliwski
« dnia: Luty 19, 2014, 11:53:04 pm »
Witam :) Od kilku tygodni napaliłem się kupić sobie jakiś lepszy łuczek tylko oczywiście problem polskich sklepów że mały wybór maja tradycyjnych łuków myśliwskich. Chciałbym łuk do zawodów 3d noi może kiedyś tam zapolować :D zastanawiałem się nad Buck tail cougar 60# łuki z tej firmy wyczytałem że są dość dynamiczne już chciałem kupić ale niestety musze czekać kilka tygodni na dostawe moglibyście mi coś powiedzieć na temat tego łuku ? a może coś innego jeste otwarty na propozycje
Samick Phantom 50#
Diana 30#
Nawalny longbow 40#
Bearpaw plain stick 30#

Rafalpd

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 142
Odp: Ciekawy łuczek terenowy/myśliwski
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 20, 2014, 08:03:50 am »
Sprawdz oferte sklepu sklep-robinhooda.pl Podobno luki typu hunter firmy Samick wracaja do Europy.  Warto napisac do sprzedawcy bo nawet jak czegos nie ma na stronie to moze sie okazac, ze jest do sprowadzenia w tydzien. Ja juz zamowilem:)
BT Cougar to tez fajny luk.

yokai

  • Gość
Odp: Ciekawy łuczek terenowy/myśliwski
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 20, 2014, 11:59:08 am »
Można to uprościć do stwierdzenia, że miedzy innymi towar jaki jest na stanie w http://www.jvd.nl jest dostępny w sklepach stacjonarnych i online, gdyż jest to jedna z hurtowni zaopatrująca europę w sprzęt łuczniczy. Zobacz co tam mają i jest szansa że to właśnie któryś ze sklepów dla Ciebie ściągnie.

lonei

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 82
Odp: Ciekawy łuczek terenowy/myśliwski
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 20, 2014, 12:08:08 pm »
Jeszcze zastanawiam sie nad Samick Phantom wygląda fajnie ma dłuższe ramiona od SHT przez co będzie mniej twardniał lub PSE coyote. Pisałem do centrum łuczniczego ostatnio o te Samicki ciekawił mnie Leopard II ale dostałem odpowiedz że z Samicków nic nie maja już prawie jedynie Deermaster 45# ale żebym popaczył na huntery firmy ragim bo tez ciekawe są. To tyle się dowiedziałem :( szukałem jeszcze na Sagitarius archery maja duży wybór Pan polecał mi z całego serca łuki firmy Raven Buck Tail Cougar/Leopard i taruca :) bo ponoć te łuki znoszą długie naciągi i są bardzo dynamiczne w przeciwienstwie do Samicków
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2014, 12:47:55 pm wysłana przez lonei »
Samick Phantom 50#
Diana 30#
Nawalny longbow 40#
Bearpaw plain stick 30#

yokai

  • Gość
Odp: Ciekawy łuczek terenowy/myśliwski
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 20, 2014, 12:45:55 pm »
Jeśli nie masz nic przeciw wysyłaniu kasy w różne części świata zamiast zostawiać swoje pieniążki w kraju zobacz co w ofercie hunterów mają zachodni sąsiedzi http://www.sherwood-bogensport.de/boegen-und-zubehoer/feldbogen-traditionell/ . Ja sobie u nich zamówiłam małego huntera Samicka, z tego co mi gość pisał wszystko co mają w sklepie online mają mieć w magazynie. Koszt wysyłki z germanii do irlandii 17€, do polski może będzie taniej.

lonei

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 82
Odp: Ciekawy łuczek terenowy/myśliwski
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 20, 2014, 12:49:29 pm »
Raczej wolałbym kupić w kraju bo jakby jakiś problem był z gwarancją to łatwiej i taniej odesłać
Samick Phantom 50#
Diana 30#
Nawalny longbow 40#
Bearpaw plain stick 30#

Rafalpd

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 142
Odp: Ciekawy łuczek terenowy/myśliwski
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 20, 2014, 01:24:52 pm »
Ja zamowilem wlasnie samick phantom 62"40#. Kolo poniedzialku powinien juz dotrzec. Jak postrzelam to zrobie kilka fotek i napisze o wrazeniach.

lonei

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 82
Odp: Ciekawy łuczek terenowy/myśliwski
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 03, 2014, 08:32:07 pm »
Dobrze :) ostatnio wpłaciłem zaliczkę do sklepu robinhooda na łuk Samick Phantom 50# :) powinien być do kilku dni dzieki Rafalpd
Samick Phantom 50#
Diana 30#
Nawalny longbow 40#
Bearpaw plain stick 30#

lonei

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 82
Odp: Ciekawy łuczek terenowy/myśliwski
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 17, 2014, 12:32:05 pm »
Nowy łuczek niedawno do mnie dotarł :) jest to Samick Phantom 62" 50# (niestety niebyło mociejszych)  łuk ładny taki jaki chciałem dynamika niejest zła choć gorsza niż z javeliny 58" 55# niestety niemam chrono żeby zmierzyć :(. Łuk gładko się ciągnie przy 29calach ma 53# przy 30 56# w przypadku javeliny przy 29calach 58,5# przy 30 juz 65# więc trwardnieje dużo może to przez długość ramion bo są bardzo króciutkie i przytwierdzone pod innym kątem niż w samicku. W przypadku samicka żeby założyć cięciwe nietrzeba tak dużo siły włożyć jak przy javelinie noi wizualnie samick jest o niebo lepiej wykonany żadnych wyżerów delikatny chwyt dopasowany do dłoni :) noi kilka zdjęć. Może komuś pomogłem moją opinia
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2014, 12:37:59 pm wysłana przez lonei »
Samick Phantom 50#
Diana 30#
Nawalny longbow 40#
Bearpaw plain stick 30#

Rafalpd

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 142
Odp: Ciekawy łuczek terenowy/myśliwski
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 20, 2014, 04:09:52 pm »
Ja tez mam samick phantom 62", tylko ze 40#. Moim poprzednim hunterem TD tez byla javelina (58"40#). Moje spostrzezenia sa takie same jak u lonei. 4" dluzsze ramiona w phantomie sprawiaja, ze przyjemniej sie naciaga powyzej 29". Chwyt o niebo przyjemniejszy, chociaz do javeliny tez sie przyzwyczailem po pol roku;) Jak na zakup w ciemno z USA (bo nie mialem szans przetestowac przed zakupem) jestem zadowolony. Lonei jaka uzywasz cieciwe? Ja obecnie testuje BCY 425x 16 nitek.

lonei

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 82
Odp: Ciekawy łuczek terenowy/myśliwski
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 20, 2014, 06:55:12 pm »
Taka jaka dostalem to chyba najtansza dacronowa 14nitek ;( ale niestety strzały 340spine 31" z grotami 125grs nienadaja sie do mojego Samicka są zasztywne jedynie by musiały być groty pewno w granicach 150-180grs :( i zaś wydatek myśle kupić gold tipy expedition hunter 400 31" grot 125grs wtedy będzie ich masa w 420grs jakieś przy naciagu moim ok 54-55# wychodzi 7,7gpp troche lekkie bedą, zostają inne modele ciężejsze np Beman centershot choć i tak trudno mi uzbierać pieniadze na gold tipy. Nie bylem przygotowany na nowe strzały przy dacronie i tluminikach z futerka powinno być dobrze jak myślisz ?
Samick Phantom 50#
Diana 30#
Nawalny longbow 40#
Bearpaw plain stick 30#

Rafalpd

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 142
Odp: Ciekawy łuczek terenowy/myśliwski
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 20, 2014, 07:25:31 pm »
Hmm dobór strzał to sprawa bardziej indywidualna. Ja jestem zwolennikiem lekkich i szybkich strzał o możliwie płaskiej trajektorii. Teraz używam easton powerflight 500 i easton lightspeed 400. Do tego groty 80-100 wklejane w promień. Z gold tipa byłem bardzo zadowolony z GT Velocity Hunter 400 (odpowiednik lightsppedów). Ale wiem, że są też zwolennicy ciężkich strzał i masywnych grotów. Dobrze jest postrzelać przez papier albo zrobić test gołej strzały. Najlepiej kupić po 1 strzale z branego pod uwagę modelu i przetestować. Może się okazać, że strzała 400 z grotem 100 będzie pasowała Ci i do phantoma i do javeliny. Zmierz z ciekawości jakie masz BH w phantomie i czy jest takie samo gdy zakładasz cięciwę i po godzinie strzelania. Oryginalna cięciwa dacronowa z którą dostałem ten łuk rozciągała się o 2cm po godzinie strzelania. Teraz w nowej cięciwie moje BH wynosi 20,5cm.

lonei

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 82
Odp: Ciekawy łuczek terenowy/myśliwski
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 20, 2014, 08:19:07 pm »
Lekkich czyli przy łukach tradycyjnych jaka granice masz ? tak jak w bloczkach minimum 5gpp ? moje BH wynosi 21,5cm przy dość mocnym skręceniu cięciwy. Cięciwe zostawiłem na cały dzień założoną do tego postrzelałem żeby się rozciągneła :) ale sprawdze jak mówisz :) Tak z ciekawości gdzie zamówiłeś tego phantoma i ile zaplaciłeś ? bo przy obdzwanianiu sklepów natknąłem się na dość nieprzyjemną oferte z wytłumaczeniem że sezon idzie samick podniósł ceny łuków i inne takie. Taki dylemat mam o kupno strzał właśnie czy zostać przy powerflightach czy kupić te Gold Tipy przeznaczenie raczej jakieś zawody 3d i tarczowo lotki chyba wystarczą 4" ?
Samick Phantom 50#
Diana 30#
Nawalny longbow 40#
Bearpaw plain stick 30#

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Ciekawy łuczek terenowy/myśliwski
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 20, 2014, 08:25:54 pm »
Strzelałem z GT Ex Hunter i moim zdaniem są to dużo lepsze strzały pod względem wytrzymałości niż Powerflighty. Minusem jest większa cena komponentów i ich mniejsza dostępność.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


lonei

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 82
Odp: Ciekawy łuczek terenowy/myśliwski
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 20, 2014, 08:47:06 pm »
Strzelałem z GT Ex Hunter i moim zdaniem są to dużo lepsze strzały pod względem wytrzymałości niż Powerflighty. Minusem jest większa cena komponentów i ich mniejsza dostępność.
Sklepluczniczy oferuje tuzin GT Ex hunter razem z insertami i nasadkami z tego co mi wiadomo inserty takie same jak maja powerflighty nasadki chyba tez ?
Samick Phantom 50#
Diana 30#
Nawalny longbow 40#
Bearpaw plain stick 30#