Autor Wątek: Porównanie dwóch łuków  (Przeczytany 42198 razy)

Munin

  • Gość
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #195 dnia: Lipiec 05, 2016, 10:24:43 pm »
Ten jedno pinowy jest jak najbardziej przestawiany, taką "wajchą" jeździsz całym celownikiem góra dół w zależności od odległości na którą strzelasz. Z tego co pamiętam to prostacka obsługa i super działanie.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #196 dnia: Lipiec 05, 2016, 10:36:40 pm »
Cytuj
ale strasznie dziwi mnie fakt jak ludzie mogą korzystać z takich małych przezierników 2-4mm

Ja mam 1.2 mm ;) Najmniejsze są bodajże 0.8mm.

Celownik regulowany jednopinowy jest o niebo wygodniejszy i dokładniejszy, wcześniej się go przestrzeliwuje na dane dystanse a potem ustawia na dane znaki na skali. Co do reszty pytań tyle razy o tym było, poszukaj trochę. Nawet ci w tym watku wklejałem fotę prawidłowej postawy i kotwiczenia. Brace height to samo, podstawy.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #197 dnia: Lipiec 05, 2016, 10:38:02 pm »
Brace height to odległość od cięciwy do gripu łuku. Czym BH jest większy,tym łuk jest bardziej wybaczalny. Z reguły łuki o małym BH są znacznie szybsze. Coś za coś niestety. Na początku na pewno warto kupić łuk o BH co najmniej 7. Celowniki 1 pinowe mają super prostą regulację. Niektóre nawet reguluje sie kręcąc pełnym kołem na którym masz naniesione odległości. Chcesz strzelać na 30m,kręcisz kołem aż ustawisz oznaczenie 30m przy znaczniku i juz możesz strzelać na tę odległośc.Żadnych kluczyków-ustawienie żadanej odległości w pare sekund. Zamiast pełnego koła może być tylko jego wycinek(na naszej giełdzie,jeden z kolegów sprzedaje taki celownik firmy HHA).
Co do wysokości peepa,musisz przede wszystkim tak go ustawić,by po zakotwiczeniu nie musieć dziwnie wykrzywiac,wyciągać w górę,czy też się kulić żeby zobaczyć pełny okrąg. Głowa musi byc ustawiona naturalnie,tak że jak zamkniesz oczy i naciągniesz łuk,to po otwarciu masz elegancko widzieć pełny okrąg wewnątrz peepa.
Nim napisałem ktos juz może odpowiedział na twoje pytanie,ale nie chce mi sie juz kasowac - bo sie rozpisałem ;D
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Adam Waligóra

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 160
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #198 dnia: Lipiec 05, 2016, 10:41:46 pm »
PS: jeśli ktoś ma jeden pin i przechodzi na inną odległość to jak sobie radzi? ma gdzieś poznaczone gdzie ma przesunąć?
PS2: do czego służy Brace Heigh po obrazkach się domyśliłem jaka to odległość i w sklepach są obrazki jak dobrać przeziernik, ale jaką rolę odgrywa to brace height, lepiej jeśli jest mniejsze czy większe? i dlaczego? były ktoś tak miły i opowiedział ? :)
PS3: przeziernik ma  być na takiej wysokości +/- co celownik? mierząc na napiętym łuku od strzały w górę co nie?
[/quote]

1. Na celownikach jednopinowych jest podziałka z odległością, każdy dobiera ją sobie indywidualnie w zależności od prędkości łuku, siły naciągu, ciężkości strzały, etc.
2. Wysokość cięciwy (Brace Height) Odległość zmierzona pomiędzy cięciwą (pod kątem 90⁰ do cięciwy) a osią śruby mocującej podstawkę do majdanu, lub do wgłębienia uchwytu w majdanie. Wpływa na szybkość strzały: im mniejsza tym prędkość wylotowa strzały wyższa. Łuki o niskiej wysokości cięciwy uznaje się za trudniejsze dla niedoświadczonego łucznika.
3. Celownik (pin ) nie może być na tej samej wysokości, to jest raczej logiczne ponieważ strzelał byś zawsze poniżej wysokości celownika (pinu) . Po wystrzeleniu strzały z łuku następuje jej opad ze względu na oddziaływanie przyciągania ziemskiego. Celownik (pin ) musi być poniżej linii peepa tak aby strzała była skierowana w górę.
 
Hoyt - Defiant 65#
Spot Hogg - Father 1Pin
Trophy Taker - Smackdown Pro
Spot Hogg - Wiseguy
Easton - Aftermath .340

MD

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 91
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #199 dnia: Lipiec 06, 2016, 12:08:04 am »
Ja mam ten celownik HHA o którym piszesz i przy dlugosci naciagu 29'' mam peepa z tego co pamietam 3/16( albo 5/16  ;D)
Ale wymiana celownika ci nic nie da bo na mój gust to masz źle tego peepa zamontowanego albo jak inni mówią złą długość naciągu dobraną - sam kiedyś strzelałem peepem 1/4 z celownikiem viper i pamietam ze trzeba było celownik przyblizyc maksymalnie na szynie a peep i tak był minimalnie za duży.

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #200 dnia: Lipiec 06, 2016, 08:03:01 pm »
Według mnie jedynym wyjsciem jest podjechać gdzieś ,gdzie są doświadczeni bloczkowcy. O oni jak już naciągniesz łuk i zakotwiczysz, powiedzą Ci co jest źle,gdzie ma byc peep i czy wina leży po stronie krótkiego naciągu. Sam tego nie ogarniesz. Innym wyjsciem jest nakręcenie filmu(od strony gdzie kotwiczysz ) kiedy strzelasz( 3-4 strzały) i wstawienie tu na forum.
Ale najlepiej ,gdyby ktoś cię obejrzał bezpośrednio. Nie wiem gdzie mieszkasz. Jak blisko Warszawy to zapraszam.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

MD

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 91
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #201 dnia: Lipiec 06, 2016, 08:18:23 pm »
peep ma prawie 5mm czyli mam 3/16

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #202 dnia: Lipiec 06, 2016, 08:34:36 pm »
Może wyjsciem byłoby kupienie takiej bazy ,która ma otwór pod kątem 37 stopni - (taki musi być dla twojego łuku) :
http://www.sklep-robinhooda.pl/baza-peep-sight-37-camo-specialty-archery-hooded-super-ball-duplikat-1.html

Wtedy kiedy patrzył być przez peepa(czyli włąśnie tę bazę) powinienes mieć pełny okrąg w polu widzenia.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Moghartsen

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 166
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #203 dnia: Lipiec 06, 2016, 09:50:16 pm »
Po pierwsze pokazujesz na zdjęciu BH po drugie kolega sipap proponuję Ci zakup bazy pod peep a nie sam peep, są bazy pod peepy z gumką, po trzecie jest opcja na peep bez gumy który zawsze jest ok, to są peepy na 3 sznurki. I montuje się je prostopadle do cięciwy jak nie jest naciagnięta.
Skoro masz taki naciąg to dlaczego kupiłeś łuk o mniejszym naciągu niż faktycznie potrzebujesz?
P.s. Single od dual cama to podstawa różnica to są yoki i ich ustawianie. Single jest dużo łatwiejszy w obsłudze. Jeszcze jest no cam który ma Methews w ofercie
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2016, 09:52:16 pm wysłana przez Moghartsen »
PSE compound 1997-1999

PSE Stinger x 2016
Qad Ultra rest hunter
PSE 3 pin celownik myśliwski
Spust nadgarstkowy Carter Like Mike

estelo333

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 165
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #204 dnia: Lipiec 06, 2016, 09:59:35 pm »
Człowiek na błędach się uczy ;)
Drugi raz będę wieedział co kupować, naciąg taki mi wychodził ze wszystkich przeliczeń, niestety się przeliczyłem hehe :)
*Horizone Vulture camo 55#(/70#) 30"dł
*Hha optimizer lite 5019
*Nap Apache 8" camo
*Qad ultra rest hunter black
*Gamegetter 400 2117 32"
*BOOSTER Caliper Welcro

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #205 dnia: Lipiec 06, 2016, 10:08:42 pm »
Daj fotę w pełnym naciągu z boku bo tak można gdybać bez końca.

Cytuj
a wiem ze atittude to totalna lipa

Na jakiej podstawie? Pierwszę słyszę żeby Bear robił gówniane łuki.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Moghartsen

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 166
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #206 dnia: Lipiec 06, 2016, 10:28:50 pm »
Przypuszczam że spowodu zbyt małego ATA oraz zbyt dużego let off'a na początek, można by się zrazić do strzelania. Bear jednak robi łuki pod łowiectwo :p
PSE compound 1997-1999

PSE Stinger x 2016
Qad Ultra rest hunter
PSE 3 pin celownik myśliwski
Spust nadgarstkowy Carter Like Mike

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #207 dnia: Lipiec 06, 2016, 10:41:18 pm »
Ale tu ogólnie mówimy o łukach myśliwskich entry level, większość ma zbliżone małe ATA, BH i duży letoff. Duże ATA to z reguły tarczówka i zupełnie inna kasa. Przecież taki Stinger X ma zbliżone parametry do Attitude. Jak ma 1500 to nie kupi raczej łuku >ATA 35 chyba że używkę.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #208 dnia: Lipiec 06, 2016, 11:16:27 pm »
Dołóż trochę i kup zamiast Beara  tego PSE:
http://sklepluczniczy.pl/luki-bloczkowe-pse-sklep-luczniczy/2346-pse-brute-force-2016.html
Szybki łuk, duże BH,duży let off,długość naciągu do 31". Trochę małe ATA ale ładne malowania camo.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #209 dnia: Lipiec 09, 2016, 10:56:36 am »
Nie o takie ujęcie chodzi. Zrób zdjęcie jak kotwiczysz łuk po naciągnięciu. I celuj w poziomie,a nie gdzieś w dół. Ale nawet na podstawie tych zdjęć,wyglada,ze naciąg jest o ten cal za krótki.
Musisz miec długie ręce. Zrób dobre fotki,jak mamy coś sensownego podpowiedzieć.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500