Autor Wątek: Wybór nowego łuku  (Przeczytany 994 razy)

warpig

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Wybór nowego łuku
« dnia: Październik 20, 2011, 11:49:04 pm »
Przymierzam się do zakupu pierwszego łuku bloczkowego.  Ostatnie kilka dni spędziłem wertując to forum oraz kilka innych stron o łucznictwie, jednak przed dokonaniem ostatecznego wyboru chciałbym zasięgnąć opinii bardziej doświadczonych łuczników.

1. Czy warto od razu inwestować w sprzęt z górnej półki, ty też na początek wystarczą stany średnie? Pierwotnie zastanawiałem się nad zakupem Maxxis'a 31 oraz zainwestowaniem w pełen osprzęt. Po skomponowaniu "zestawu marzeń" okazało się, iż będzie on stosunkowo kosztowny. Jednocześnie znalazłem oferty kilku "niedźwiadków" w zestawie ready2hunt. Ich koszt to poniżej połowy Hoyta z dodatkami (konkretnie myślałem o tym zestawie - http://www.e-luk.pl/luk_bloczkowy_2011_fred_bear_-_strike-p-30,3-318.html ). Będę wdzięczny za radę, czy dla osoby początkującej będzie on wystarczający do nauki rzemiosła bez utraty dużej części przyjemności ze strzelania?

2. Jak wygląda kwestia zakupu łuku w Stanach? Ceny, nawet przy obecnym kusie dolara, są konkurencyjne (o ile, oczywiście, pominie się VAT i cło....). Będę wdzięczny za radę gdzie warto kupić, bo sklepów internetowych jest zatrzęsienie.

Pozdrawiam,
warpig

dany

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 920
Odp: Wybór nowego łuku
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 21, 2011, 07:50:26 am »
Masz opisane wszystko w dziale Przeczytaj zanim przeczytasz forum.
Sage 35#

warpig

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Wybór nowego łuku
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 21, 2011, 08:41:21 am »
Hm...

Przeszukałem to forum dość solidnie i nie znalazłem żadnej dyskusji na temat łuku Bear Strike. Nowicjusze maja często ten problem, że nie do końca wiedzą czego szukać. Może więc coś więcej, niż enigmatyczne "Masz wszystko opisane w dziale...."?

VERO

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 306
Odp: Wybór nowego łuku
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 21, 2011, 09:31:35 am »
Przy zakupie sprzętu  z USA wszystko co przekroczy kwotę 100$ podlega opłacie celnej+Vat i obecnie jest to ściśle przestrzegane.

Poniżej podaję prosty przykład, załóżmy że dokonałeś zakupu sprzętu  za 300$- 954zł
Wynikają z tego dodatkowe następujące koszty:

- Koszt dostawy 60$- 190zł
- cło +Vat od sumy 954+190=1144zł x cło/Vat około 26%=1441zł + 8zł na wysyłkę dokumentów celnych do W-wy

Czyli ten łuczek jak dobrze pójdzie i dojdzie wyniesie łącznie 453$ :)

A nie ma zmiłuj clą i vatują WSZYSTKO !!!

Ostatnia moja uwaga, jeżeli nie stać Cię na nowy łuk, to kup używany ale DOBRY MARKOWY od osoby która wie co sprzedaje!!! Półśrodki w sprzęcie to wyrzucone pieniądze w błoto.
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2011, 09:48:41 am wysłana przez VERO »
Wolny strzelec wolnością zaniepokojony.