Autor Wątek: Prosta skórka  (Przeczytany 5053 razy)

Strzałka

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Prosta skórka
« dnia: Styczeń 24, 2012, 05:22:42 pm »
Witam wszystkich użytkowników tego forum. Mam 14 lat i od października strzelam z łuku Samick Polaris 26#. Pomyślałam, że skórkę zrobię sobie sama i wycięłam ją z 2 warstw miękkiej skóry z włosiem. Wyszła nie najgorzej, jedynie mocowanie do palca jest chyba nieco zbyt luźne. Zauważyłam, że mam problemy ze zwolnieniem cięciwy - od czasu do czasu palce o nią zaczepiają. Zastanawiam się, czy to wina techniki, czy może właśnie tej miękkiej skórki. Jeżeli problem może być spowodowany złym wykonaniem ochrony palców, to którą z tych dostępnych w sklepach łuczniczych polecacie?
Bardzo proszę o odpowiedź.

N

  • Gość
Odp: Prosta skórka
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 24, 2012, 05:26:04 pm »
Cześć

Zanim kupisz coś "fabrycznego", spróbuj skórkę zastąpić zwykłą skórzaną rękawiczką...  ;)

aszop

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 294
  • Łucznik bloczkowy od 1993r :-)
Odp: Prosta skórka
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 24, 2012, 07:09:07 pm »
Witam,

Rękawiczka to dobra rada, jeżeli masz możliwość to przetestuj.

zaczepiasz palcami o cięciwę?

1. to może długość wykonanej przez Ciebie skórki jest za krótka (za krótka w kierunku opuszków palców)
lub
2. wykonana skórka zmienia położenie w dłoni pomiędzy strzałami, gdy przygotowujesz dłoń i skórkę do kolejnego strzału (brak stałej pozycji skórki)

przesyłam linka do filmu: (czas 40-44sekunda : ujęcie poprawnej wielkości skórki  wobec dłoni) palce nie powinny wystawać.
http://www.youtube.com/watch?v=NebuQwnT2jk

3 opcja: sprawa odpowiedniej sztywności skóry której użyłaś.

Powodzenia
Aszop
Starty:
pierwsze zawody z bloczkiem - 1993r. , pierwsze zawody 3D 1996r., pierwsze MŚ Indoor FITA 2001r., pierwsze MŚ FITA 2003r., pierwsze MŚ FIELD 2004r.,
---
dotychczasowe Łuki: PSE-15x, Hoyt-12x, Mathews-7x, Bowtech-3x, EliteArchery-1x,

Strzałka

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Prosta skórka
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 25, 2012, 08:17:03 pm »
Dziękuję za Wasze wskazówki. Niestety nie posiadam wystarczająco grubej rękawiczki, abym mogła z niej strzelać  :(. Po oglądnięciu filmiku stwierdziłam, że moja skórka rzeczywiście jest za krótka i chyba zbyt miękka. I jeszcze ten luźny pasek... Zdecydowałam, że zrobię jeszcze jedną skórkę. Wyszła dużo lepiej i teraz bardziej przypomina te, które widziałam na zdjęciach. Jest ciaśniejsza i jakoś lepiej leży na dłoni. Jutro będę miała okazję ją przetestować.

Strzałka

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Prosta skórka
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 26, 2012, 05:49:43 pm »
Dzisiaj, pomimo mrozu, poszłam przetestować nową skórkę. Zdziwiłam się, że występuje aż tak duża różnica w stosunku do poprzedniej. Teraz cięciwa wyślizguje się z palców bezproblemowo i strzelanie jest dużo przyjemniejsze.
Podczas wykonywania skórki użyłam dwóch warstw skóry: cienkiej, ale sztywnej, którą udało mi się zdobyć ze starej torby i miękkiej, na której pozostawiłam małą warstwę sierści. Skórka jest twardsza i lepiej przylega do dłoni.
A więc jeszcze raz dziękuję Wam za odpowiedzi.  :)

aszop

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 294
  • Łucznik bloczkowy od 1993r :-)
Odp: Prosta skórka
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 26, 2012, 08:00:52 pm »
Przykład i angaż :-) dziewczyna strzela w zimie! ;)
Starty:
pierwsze zawody z bloczkiem - 1993r. , pierwsze zawody 3D 1996r., pierwsze MŚ Indoor FITA 2001r., pierwsze MŚ FITA 2003r., pierwsze MŚ FIELD 2004r.,
---
dotychczasowe Łuki: PSE-15x, Hoyt-12x, Mathews-7x, Bowtech-3x, EliteArchery-1x,