Autor Wątek: Dobór sprzętu do Hoyt Helixa  (Przeczytany 2119 razy)

Matt6969

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 20
Dobór sprzętu do Hoyt Helixa
« dnia: Grudzień 28, 2014, 11:36:11 am »
Witam! Miałem kilkuletnią przerwę w strzelaniu i wypadłem trochę z obiegu jeżeli chodzi o sprzęt. W związku z tym mam kilka pytań:
1.Jaką wybrać skórkę? Przez lata strzelałem AAE Cavalier z potrójną skórą na te czasy lepszej nie było
2. Co sądzicie o najnowszej serii soma/fivics? Może już ktoś miał okazje z niej strzelać
3. Czy ktoś z was ma porównanie strzelania z i bez haczyka na 5 palec?
4. Jaką wybrać podstawkę? Wcześniej strzelałem z spigarelli
5. Jaki wybrać button? Ja używałem wyłącznie shibuya były lepsze, ale cena jakość wygrywała shibuya
6. Jaki celownik wybrać? Wcześniej strzelałem z ultimy shibuya i z jakiegoś sure loc ale w tej chwili mnie nie stać. Co polecacie?
7.Jakie polecacie dampery na majdan, stabile, ramiona?
8.Jakie kupić ramiona? Narazie mam porzyczone jakieś KAP 70" 34 funtów. Co polecacie na początek?

Szumak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Keep Calm and Kill Spider
    • UKS Morświn
Odp: Dobór sprzętu do Hoyt Helixa
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 28, 2014, 12:08:22 pm »
Proponuję:
1. AAE Gold Finger Tab (brass)
4. Zależy, sporo osób preferuje: shibuya ultima magnetic, choć na zawodach spotyka się zawodników z czołówki używających plastikowego hoyt'a :) więc zależnie od własnych preferencji. Ja od dawna używam tego co mam w stopce i jestem zadowolony.
5. Tak trzymaj :)
6. Ja mam spiga ze stopki i jest niezły ale cenowo nie jest sporo tańszy. Może upolujesz jakąś używaną shibuyę. Jeśli nie to celowałbym w wyższe modele Fivics, SF. Minimum to Decut 120 click lub Avalon Tec One choć tu już zależy od egzemplarza. Z tańszymi od powyższych miałem tylko problemy z powtarzalnością nastawów.
7. Dumpery Fivics, stabilizatory: jak chcesz wysokiej klasy to celowałbym w W&W HMC, jak tanie to którekolwiek :) ciekawie wyglądają w specyfikacji Fivics CEX5 i CEX7.
8. Hoyt Grand Prix 720 lub któreś z F-ów. Jeśli chcesz coś budżetowego na początek to szukaj carbon-foam samick lub sf. Najtańsze obecnie na rynku to Core Archery (kupowałem po 167zł).
Riser: Hoyt Formula Excel Pro 25"
Limbs: Hoyt Formula Carbon 720 68" 38#
Shibuya Button DX
Decut Nova Arrow Rest
Spigarelli Carbon 30 Sight with Shibuya Sight Pin Fiber Optic
Cartel Carbon Stabilizer
Easton Carbon One 730 28"

rafcio

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 126
Odp: Dobór sprzętu do Hoyt Helixa
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 28, 2014, 12:09:12 pm »
Witam,
Już nie strzelam z klasyka ale ciągle mam styczność i jestem na bieżąco. Zacznę od ramion, przede wszystkim polecam Win&Win, w porównaniu z Hoyt'ami pracują dużo dynamiczniej aczkolwiek wybaczają mniej błędów, co do długości i funtażu to zależy od Twojej długości naciągu ale myśle że standartowe 68" 40funtowe. Dampery to na ramiona polecam naklejane LimbSaver, ładnie wyciszają łuk, na stabile boczne i centrala soma ma fajne takie krótkie też fajnie tłumią i cenowo też są spoko(ewentualnie jakieś SF). Skórka to ja strzelałem z Somy, modelu nie pamiętam ale już go nie produkują. Obecnie wszyscy polecają AAE KSL gold, tą ciężką, jest droga ale warta tej ceny. Mi z somy wygodniej sie strzelało z haczykiem ale to kwestia indywidualna. Podstawka... Temat rozległy, jak masz pieniądze to weź Shibuye ale jeśli nie to bierz Hoyta, takie białe plastikowe, tanie i dobre ;) Buton to shibuya jest ok. Celownik, tu nie ma sensu oszczędzać bo tylko możesz sobie nerwów napsuć... Nie kupuj Avalona bo to szajs, SF mimo że cenowo nie takie drogie to bardzo dobre i carbonowe to carbonowe xd  Myśle że pomogłem ;) pozdro

Szumak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Keep Calm and Kill Spider
    • UKS Morświn
Odp: Dobór sprzętu do Hoyt Helixa
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 28, 2014, 12:17:05 pm »
Wg niektórych opracowań jakie czytałem, haczyk w skórce wpływa niekorzystnie, bo wymusza dodatkowe napięcie mięśni, a tymczasem wykazywano w tych opracowaniach, że stan idealny to taki, gdzie napięte są tylko niezbędne mięśnie potrzebne do oddania poprawnego strzału i jest to czynnik sprzyjający szybszemu osiągnięciu powtarzalności.
Ja początkowo strzelałem z hakiem, obecnie bez i wydaje mi się, że jest jednak lepiej - z naciskiem na "wydaje mi się" ;)
Riser: Hoyt Formula Excel Pro 25"
Limbs: Hoyt Formula Carbon 720 68" 38#
Shibuya Button DX
Decut Nova Arrow Rest
Spigarelli Carbon 30 Sight with Shibuya Sight Pin Fiber Optic
Cartel Carbon Stabilizer
Easton Carbon One 730 28"

Piotr D

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 179
Odp: Dobór sprzętu do Hoyt Helixa
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 28, 2014, 02:05:45 pm »
Nie kupuj szajsowatego celownika, który (jeśli strzelasz pełną fitę ) może ci nieźle nerwów napsuć. Musi mieć wszystkie 3 kąty w przestrzeni obowiązkowo zachowane 90*  Nie może mieć luzów produkujących wszystkie możliwe trzaski i hałasy dekoncentrujące łucznika. Ja używam Spigarelli 1029 Carbon 30 który jest na granicy dopuszczalnej długości oraz mocowany odwrotnie niż wszystkie tzn. ma pionową  szynę stałą mocowaną do majdanu natomiast lekki i pusty w środku karbonowy wysięgnik ma przekrój prostokątny i zmienia pozycję w płaszczyźnie pionowej. Po nim jeżdżą sanki z lipkiem. Co do ramion W&W to faktycznie w porównaniu do Hoytów są rzeźnickie ( zwłaszcza RCX 100 ). Sam nie próbowałem Hoytów. Ponoć wybaczają oraz łatwiej się naciąga ( mówię o Formułach). Ponieważ jestem experymentatorem w ramach testów zamówiłem majdan MK Korea Alpha, który ma 2 systemy ILF i Formula. Zobacze co mi bardziej pasuje. Podstawka do grubych strzał na halę zdecydowanie Hoyt plastikowy za 5 zeta. Do cienkich carbonów Shibuja. Kupiłem ostatnio nowy stabilizator centralny Soma za psie 85 zeta i działa bez zarzutu. Acha i ciekawy , przydatny wynalazek do strzelania 90 m. Zdarzało mi sie iż centralny zasłaniał lipko zatem dokupiłem złączkę -15* w dół do stabilizatora. Pozdro