Autor Wątek: Hoyt Prohawk vs Hoyt CRX 35 2012  (Przeczytany 4149 razy)

zulu

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
Hoyt Prohawk vs Hoyt CRX 35 2012
« dnia: Styczeń 21, 2012, 08:01:39 am »
Witam,
Proszę o poradę, porównanie dwóch modeli.

Hoyt Prohawk oraz Hoyt CRX.

Zastanawiam się nad podanymi modelami. Nie wiem czy kupić tańszy łuk i lepszy osprzęt czy zainwestować w droższy łuk i osprzęt sobie dokupić pomalutku.

Bear Carnage odradzili mi Państwo :-) więc szukam dalej.

Różnice jakie zauważyłem przy obecnym stanie mojej wiedzy na temat łucznictwa.


- CRX droższy o 1500 PLN
- ATA 35"  prohawk krótszy o 3" (czyli mniej celny)
- prędkość 318  do 305 według http://www.hoyt.com/compound_bows/
- CRX 35  cięższy ale troszeczkę
- siła naciągu CRX może miec 70-80# Prohawk maksymalnie 60#
- CRX 35 ma ramiona ARC podobno lepsze, nie pękają szersze
- CRX lepsze bloczki system CAM
- rolki prowadzące kabel, prohawk nie ma rolek
- CRX ma system balance, wygięty majdan żeby łuk nie kiwał się na boki
- CRX gumowa wyściółka pod podstawką, przelatująca strzała i opadająca podstawka nie będą tak hałasować
- CRX ma tłumik cięciwy po strzale, eliminuje drgania podobno 70%
- Let Off 80%  do 75% ale mniejsza siłą naciągu więc remis


Zastosowanie: polowanie może kiedyś ale raczej jako zabezpieczenie psychiczne jeśli moje wyjazdy off-road 4x4 skończą się tragicznie i będę musiał przeżyć (survival).  Strzelanie do tarczy dla siebie, może 3D.  


Z góry dziękuje za opinie, porady.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2012, 08:15:36 am wysłana przez zulu »

Marek Tessarzik

  • Gość
Odp: Hoyt Prohawk vs Hoyt CRX 35 2012
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 21, 2012, 08:45:11 am »
CRX to praktycznie Maxxis w nowej wersji. strzelac jeszcze nie mialem okazji ale z rozmow z kolegami ktorzy CRX maja zachowuje sie i ma osiagi jak Maxxis 35 (z ktorego od dwoch lat strzelam i moge jak najbardziej polecic). Czyli ja osobiscie bym  wzial CRX  8)

pozdr. marek

Monster

  • Gość
Odp: Hoyt Prohawk vs Hoyt CRX 35 2012
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 21, 2012, 11:33:05 am »
Hoyt CRX (tylko w wersji nie 35, lecz 32 cale ata) został uznany w ankiecie amerykańskich bowhunterów za najlepszy łuk myśliwski zeszłego sezonu w klasie łuków średniej prędkości. Wyprzedził nawet Mathewsa z7 Xtreme (druga pozycja) - czyli musi być niezły, nawet gdy się uwzględni wysoką aktywność internetową fanboy'ów Hoyta.

Prohawka kupił sobie mój znajomy, pasjonat łuków prymitywnych i tradycyjnych, by się też nacieszyć czasem prędkością compounda - i szczena mu opadła gdy zmierzył prędkość chronografem, bo jego Prohawk 60 funtów ze strzałą 9 gpi wydolił zaledwie 200 fps - a tyle to strzelają najlepsze tradycyjne. 

aszop

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 294
  • Łucznik bloczkowy od 1993r :-)
Odp: Hoyt Prohawk vs Hoyt CRX 35 2012
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 21, 2012, 11:52:16 pm »
kol. Zulu, to tak jak z wyborem: Kia Sorento(ProHawk) vs. Nissan Patrol(CRX) :-)

 
Starty:
pierwsze zawody z bloczkiem - 1993r. , pierwsze zawody 3D 1996r., pierwsze MŚ Indoor FITA 2001r., pierwsze MŚ FITA 2003r., pierwsze MŚ FIELD 2004r.,
---
dotychczasowe Łuki: PSE-15x, Hoyt-12x, Mathews-7x, Bowtech-3x, EliteArchery-1x,

zulu

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Hoyt Prohawk vs Hoyt CRX 35 2012
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 01, 2012, 02:18:20 pm »
Hoyt CRX (tylko w wersji nie 35, lecz 32 cale ata) został uznany w ankiecie amerykańskich bowhunterów za najlepszy łuk myśliwski zeszłego sezonu w klasie łuków średniej prędkości. Wyprzedził nawet Mathewsa z7 Xtreme (druga pozycja) - czyli musi być niezły, nawet gdy się uwzględni wysoką aktywność internetową fanboy'ów Hoyta.

Prohawka kupił sobie mój znajomy, pasjonat łuków prymitywnych i tradycyjnych, by się też nacieszyć czasem prędkością compounda - i szczena mu opadła gdy zmierzył prędkość chronografem, bo jego Prohawk 60 funtów ze strzałą 9 gpi wydolił zaledwie 200 fps - a tyle to strzelają najlepsze tradycyjne. 

Gdzie można zobaczyć tą ankietę?

Adam Cymkiewicz

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 188
Odp: Hoyt Prohawk vs Hoyt CRX 35 2012
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 01, 2012, 05:29:12 pm »

Prohawka kupił sobie mój znajomy, pasjonat łuków prymitywnych i tradycyjnych, by się też nacieszyć czasem prędkością compounda - i szczena mu opadła gdy zmierzył prędkość chronografem, bo jego Prohawk 60 funtów ze strzałą 9 gpi wydolił zaledwie 200 fps - a tyle to strzelają najlepsze tradycyjne. 

Bo to nietrafione porównanie.