Autor Wątek: Poszukiwany posiadacz Prime ONE  (Przeczytany 3943 razy)

makato

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 177
Poszukiwany posiadacz Prime ONE
« dnia: Październik 31, 2015, 07:18:51 pm »
Czy jest tu na forum ktoś z łukiem Prime ONE ( STX , STX 36, MX ) . Jeżeli znacie taką osobę proszę o podanie jego nika.
Mam dylemat , przesiadłem się z Prime Alloy na ONE STX36. Alloy niby bardziej myśliwski ale był całkowicie wolny od jakichkolwiek "kopnięć" po strzale, totalne ZERO, czego niestety nie mogę powiedzieć o moim nowym nabytku. Celność STX36 jest wprost fenomenalna ale do tego "kopania" przyzwyczajony nie jestem. Nie maiłem okazji wcześniej strzelać z jakiejkolwiek tarczówki z działu PRO, więc nie mam porównania jak "kopią" inne łuki np: HOYT Podium, lub HOYT Pro Comp, Mathews Conquest 4, jakieś tarczowe Elite  itd...
Nie wiem czy coś wymaga regulacji czy też to normalka w tarczówkach , a mój przy tym kopie mniej od innych tarczówek. Nie wiem , proszę o kilka słów komentarza i wskazanie kogoś ktot ma Prime seri ONE.
Łuk: Prime One STX36 59,5#,29"
Elite Energy 32, 62#,29"
Celownik: AXCEL Achieve Carbon CXL 31mm,
HHA Optimizer Lite King PIN 41mm
Podstawka: Vapor Trail Elite Micro,
AAE FerakShow
Spust: Stan: Shootoff, Just-X
Stab:B-Stinger Premier Plus 33

rafcio

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 126
Odp: Poszukiwany posiadacz Prime ONE
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 31, 2015, 07:55:58 pm »
Witam, Ja mam Elite Tour czyli łuk typowo tarczowy i u mnie nie ma żadnego kopnięcia praktycznie. Czasami pojawią sie lekkie wibracje ale to kwestia osprzętu i tego że czasem trzeba sprawdzić jego dokręcenie i wszystko jest ok

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Poszukiwany posiadacz Prime ONE
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 31, 2015, 08:01:15 pm »
Co rozumiesz pod określeniem "kopie" ? Ma duże drgania? Bo piszesz,że to super celny łuk,więc to kopanie chyba nie jest jakieś straszne skoro idzie trafić.
Strzelając z mojej Supry nie odczuwam jakiś dziwnych zachowań łuku w porównaniu do strzelania z Bowtecha Experience. Ma mniejszy Let-off ,mniejszą dolinę, ale to typowe dla tarczówek. Ale czegoś takiego jak"kopanie " nie odczuwam. Do tego jest bardzo cicha.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

makato

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 177
Odp: Poszukiwany posiadacz Prime ONE
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 31, 2015, 08:35:56 pm »
Jak we wstępie napisałem nie mam żadnego doświadczenia z innymi tarczówkami, a mój Prime Alloy zachowywał się całkowicie neutralnie. Nawet jak kiedyś z kimś rozmawiałem o uchwycie kto mówił mi że po strzale łuk się cofa to nie rozumiałem o co chodzi z tym cofaniem bo Alloy nic ale to nic się nie cofał. Teraz po drugim dniu zabawy z STX36 już wiem o co chodziło z tym cofaniem , ale nie wiem na ile cofanie się STX jest czymś normalnym, a na ile łuk trochę przesadza ;). To cofanie nazwałem kopaniem.
Łuk: Prime One STX36 59,5#,29"
Elite Energy 32, 62#,29"
Celownik: AXCEL Achieve Carbon CXL 31mm,
HHA Optimizer Lite King PIN 41mm
Podstawka: Vapor Trail Elite Micro,
AAE FerakShow
Spust: Stan: Shootoff, Just-X
Stab:B-Stinger Premier Plus 33

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Poszukiwany posiadacz Prime ONE
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 31, 2015, 08:41:35 pm »
No to jest częste i normalne w takich łukach ze względu na geometrię ramion. A w Suprze końcówki ramion są już równoległe do siebie i dlatego nie ma kopnięcia bo siły się znoszą. Dla porównania:
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2015, 08:43:33 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


makato

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 177
Odp: Poszukiwany posiadacz Prime ONE
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 31, 2015, 08:58:42 pm »
No to jest częste i normalne w takich łukach ze względu na geometrię ramion. A w Suprze końcówki ramion są już równoległe do siebie i dlatego nie ma kopnięcia bo siły się znoszą. Dla porównania:


Dzięki Jacku, to by tłumaczyło brak kopa przy Alloy'u który też miał ramiona prawie poziome. Ale czy to nie jakiś paradoks ( i nie mam tu na myśli paradoksu łuczniczego ), że z Alloy'a który był wybitnie  spokojny po strzale nie mogłem się nawet zbliżyć do skupienia jakie uzyskałem w kopiącego łuku z którego wypuściłem raptem kilkadziesiąt strzał żeby jako tako ustawić celownik. Już przy ustawianiu celownika skupienie było  ( jak dla mnie ) powalające.
Łuk: Prime One STX36 59,5#,29"
Elite Energy 32, 62#,29"
Celownik: AXCEL Achieve Carbon CXL 31mm,
HHA Optimizer Lite King PIN 41mm
Podstawka: Vapor Trail Elite Micro,
AAE FerakShow
Spust: Stan: Shootoff, Just-X
Stab:B-Stinger Premier Plus 33

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Poszukiwany posiadacz Prime ONE
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 31, 2015, 09:08:46 pm »
Nie ;) Te kopnięcie nie ma żadnego wpływu na celność, a wręcz jest przez wielu pożądane bo daje pewną informację zwrotną od łuku. Ale są też łuki które kopią w bardzo nieprzyjemny sposób i wtedy po prostu nieprzyjemnie z takowego się strzela. No i im więcej złomu na łuku tym kopnięcie słabsze. Mi to w sumie obojętne, pamiętam że po pierwszych strzałach z C4 też zastanawiałem się czy wszystko jest ok, teraz nawet tego nie zauważam. 
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


makato

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 177
Odp: Poszukiwany posiadacz Prime ONE
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 31, 2015, 09:10:23 pm »
Trochę mnie uspokoiłeś. Dzięki.
Łuk: Prime One STX36 59,5#,29"
Elite Energy 32, 62#,29"
Celownik: AXCEL Achieve Carbon CXL 31mm,
HHA Optimizer Lite King PIN 41mm
Podstawka: Vapor Trail Elite Micro,
AAE FerakShow
Spust: Stan: Shootoff, Just-X
Stab:B-Stinger Premier Plus 33

siergiej samusjew

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Poszukiwany posiadacz Prime ONE
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 01, 2015, 07:59:01 pm »
Prime ONE STX 40". Też kopie. Ale uważam że nic strasznego

MD

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 91
Odp: Poszukiwany posiadacz Prime ONE
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 08, 2016, 08:06:22 pm »
mam pytanie do posiadaczy prime-ów, stosujecie sie do tych bialych strzałek na gripie?? niby nakierunkowują dlon na idealny chwyt ale dla mnie taki chwyt jest dziwny i nienaturalny a do tego wydaje mi sie bardzo nisko umiejscowiony, miałem hoyta z praktycznie identycznym gripem i chwytałem go o wiele wyżej bez żadnych problemów.

makato

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 177
Odp: Poszukiwany posiadacz Prime ONE
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 09, 2016, 09:33:09 am »
mam pytanie do posiadaczy prime-ów, stosujecie sie do tych bialych strzałek na gripie?? niby nakierunkowują dlon na idealny chwyt ale dla mnie taki chwyt jest dziwny i nienaturalny a do tego wydaje mi sie bardzo nisko umiejscowiony, miałem hoyta z praktycznie identycznym gripem i chwytałem go o wiele wyżej bez żadnych problemów.
Nawet nie wiedziałem że na gripie są jakieś strzałki ;). Grip lekko przerobiłem pod siebie i owinąłem cienką taśmą do rakiet tenisowych.
Łuk: Prime One STX36 59,5#,29"
Elite Energy 32, 62#,29"
Celownik: AXCEL Achieve Carbon CXL 31mm,
HHA Optimizer Lite King PIN 41mm
Podstawka: Vapor Trail Elite Micro,
AAE FerakShow
Spust: Stan: Shootoff, Just-X
Stab:B-Stinger Premier Plus 33

MD

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 91
Odp: Poszukiwany posiadacz Prime ONE
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 09, 2016, 03:19:41 pm »
też chyba przerobie go, usuwając go poprostu i owijajac taśmą, może będzie wygodniejszy chwyt  8)