Autor Wątek: radosna 30-stka !:)!:)!:)  (Przeczytany 11416 razy)

Hungry

  • Gość
Odp: radosna 30-stka !:)!:)!:)
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 16, 2011, 02:18:23 pm »
płytkę Cusinsa można kupić np. w Łuksporcie
ale wielu łuczników już ją posiada i pewnie można od nich pożyczyć :)

Marek Pietrusiak

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 491
Odp: radosna 30-stka !:)!:)!:)
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 16, 2011, 02:23:29 pm »

 Proponuje zamontować kamerę na statywie, zdjąć koszulkę i  zrobić krótki film o strzelaniu z rzutem na plecy a potem porównać z plecami Eriki. Jeśli łopatki zewrą się tak stabilnie jak jej to tylko się cieszyć i szukać przyczyn niepowodzeń gdzie indziej.


a co jeśli się nie zewrą? To źle?
Znam kilka osób, którym nie jestem godzien strzały podać, u których się nie zwierają.
Styl strzelania i jego dynamika wyrabiają się po długim czasie i są bardzo mocno indywidualne. Podstawy o których mówisz są dobrym punktem wyjścia do dalszej pracy o której pisał PK.
I żeby było jasne, nie neguje tego co piszesz i cieszę się, że poprawiłeś coś w postawie,zwracam tylko uwagę, że postawa, powtarzalność i celność wypracowuje się z czasem eksperymentując najczęściej na sobie.

Marek
--------------------------------------------------------------------
PSE Dominator 3D, TT SmackDown, Copper John ANTS, Vibracheck CFX, Fatboy, ACE

g13r0

  • PBA
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 472
Odp: radosna 30-stka !:)!:)!:)
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 16, 2011, 02:33:19 pm »
Łuk bloczkowy to taka machina...że wystarczy zgrać peep-sight z lipkiem na tle żółtka tarczy i zwolnić cięciwę. Nic więcej nie potrzeba. Wystarczy łukowi nie przeszkadzać. Dowodzą tego łucznicze maszyny.


no i o to chodzi aby stać się łuczniczą maszyną :) ( z duszą )
maszyna ma ta przewagę nad człowiekiem że jest sztywna i zawsze trzyma łuk tak samo. Można uogólnić iż ma stały punkt podparcia. Taki punkt podparcia i usztywnienie całego "stelaża" należy odnaleźć w swoim ciele. Zawsze ten sam.
Skoro piszą o tym książki to chyba nie jest to taki banał. Spróbujcie usztywnić swoją pozycję tak po prostu na sucho bez łuku i pokręcić biodrami, rozbujać górną część ciała. Obręcz barkowa, ramiona, łopatki muszą być jak jedna sztywna maszyna. Wtedy to zadziała.


arkadio

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 234
  • Bowhunting! I love this game!
Odp: radosna 30-stka !:)!:)!:)
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 16, 2011, 07:20:51 pm »
te książki, filmiki o zwieranych łopatkach powtarzalnie pracujących barkach to dobre dla niedzielnych strzelców strzelających w trampkach na hali z 20-sto funtowego łuku.
z całym szacunkiem dla strzelców tarczowych (nigdy nie strzelałem tarczówki) ale ja nigdy nie widziałem bowhuntera stojącego na ambonie i trzymającego napięty 80-cio funtowy łuk pod kątem 40-45 stopni aby miał zwarte łopatki lub książkową postawę.
według mnie strzelania 3D nie da się nauczyć  z książek czy filmów. po prostu trzeba strzelać jak najlepiej się potrafi tak aby trafić. ja raz próbowałem podczas naciągania złączyć łopatki co prawie się skończyło kontuzją. teraz mam to gdzieś. strzelam po prostu tak żeby trafić w "killzone" mimo, że łopatki mam rozjechane gdzieś po bokach a postawę masakryczną. 
jednak jak dochodzę do celu odległego o 40-50 m i wyciągam z niego 5 wystrzelonych strzał odległych od siebie nie dalej niż 3cm to przestaje mnie martwić zła postawa. ;D
łopatkami będę się martwił jak zmienię konfiguracja sprzętową co raczej nie nastąpi tak szybko.
pozdro
łuk: PSE X-Force 6 GX 72#, PSE X-FORCE 6 HF 70#
podstawka: Ripcord Code Red
celownik: Viper Predator MICRO 5PIN
stabilizator: SVL S-COIL XL 7"
kołczan: Bohning Lynx 6
spust: T.R.U BALL Copperhead Xtra
strzały: Beman ICS Hunter 300
dalmierz: Leupold

majero

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 200
Odp: radosna 30-stka !:)!:)!:)
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 16, 2011, 07:48:49 pm »
Wydaje mi się, że im dalsza odleglosć do celu tym wlasciwa postawa jest ważniejsza. 3D strzela się przecież na bliskie odleglosci, gdyż 45m to niewiele. Zauważyłem, iż strzelając na 70m każdy nawet najdrobniejszy defekt postawy, ma swoje odzwierciedlenie na tarczy. Nawet strzelałem celowo w "różny sposób" aby zobaczyć jaki ma to wpływ.
łuk: Merlin
celownik: Toxonics
strzałki: Easton ACC (do tarczy), Easton Lightspeed (do 3D)
podstawka: MonArch
laga: Easton ACE

PK

  • Gość
Odp: radosna 30-stka !:)!:)!:)
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 16, 2011, 09:27:22 pm »
... Zauważyłem, iż strzelając na 70m każdy nawet najdrobniejszy defekt postawy, ma swoje odzwierciedlenie na tarczy...

Dokładnie tak.

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: radosna 30-stka !:)!:)!:)
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 16, 2011, 09:34:35 pm »
90 to jest dopiero zabawa

PK

  • Gość
Odp: radosna 30-stka !:)!:)!:)
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 16, 2011, 11:57:22 pm »
90 to jest dopiero zabawa

...najlepsza jest ta chwila od zwolnienia cięciwy do puknięcia strzały o matę.
Przy dobrym oświetleniu widać lot strzały i parabolę jaką zatacza. Jest czas by się przyjrzeć. Suuper sprawa.

g13r0

  • PBA
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 472
Odp: radosna 30-stka !:)!:)!:)
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 17, 2011, 02:13:24 am »

 Proponuje zamontować kamerę na statywie, zdjąć koszulkę i  zrobić krótki film o strzelaniu z rzutem na plecy a potem porównać z plecami Eriki. Jeśli łopatki zewrą się tak stabilnie jak jej to tylko się cieszyć i szukać przyczyn niepowodzeń gdzie indziej.


a co jeśli się nie zewrą? To źle?
Znam kilka osób, którym nie jestem godzien strzały podać, u których się nie zwierają.
Styl strzelania i jego dynamika wyrabiają się po długim czasie i są bardzo mocno indywidualne. Podstawy o których mówisz są dobrym punktem wyjścia do dalszej pracy o której pisał PK.
I żeby było jasne, nie neguje tego co piszesz i cieszę się, że poprawiłeś coś w postawie,zwracam tylko uwagę, że postawa, powtarzalność i celność wypracowuje się z czasem eksperymentując najczęściej na sobie.

Marek


Ehhh Marku,
co ty z tymi honorami :) mi też się nie chciało ściskać tych łopatek ale to jest chyba tak, jak już tu było wspomniane że są wyjątkowi łucznicy a  że wyjątki potwierdzają regułę to wie chyba każdy,
są ASY i tyle
to tak jak z programistami 5% może napisać dobry program bez narysowania algorytmu działania, niestety 95% jest przekonana że należy do tych 5% :)
lepiej zwierać :) a później się zastanawiać co jest nie tak jeśli nie wychodzi,
a z tą skromnością to już nie przesadzaj bo pomyślę że masz niską samoocenę zdolności łuczniczych ;)


Hungry

  • Gość
Odp: radosna 30-stka !:)!:)!:)
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 17, 2011, 10:21:17 am »
90 to jest dopiero zabawa

zatęsknimy i za 70-siatką, cały sezon przed nami tarczowcami tylko z 50m
już po 3 treningach zaczęło mi się nudzić ....  :-X

btw. sądzę, że będzie tak jak z tymi tarczami trafił/nietrafił i za rok wrócimy do dłuższych odległości. Jak się brać łuczników bloczkowych wk..wi  ;D

majero

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 200
Odp: radosna 30-stka !:)!:)!:)
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 17, 2011, 05:10:52 pm »
90 to jest dopiero zabawa



muszę wreszcie spróbować ;-) tylko przygotuję odpowiednio wielkie pudło...
łuk: Merlin
celownik: Toxonics
strzałki: Easton ACC (do tarczy), Easton Lightspeed (do 3D)
podstawka: MonArch
laga: Easton ACE

g13r0

  • PBA
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 472
Odp: radosna 30-stka !:)!:)!:)
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 22, 2011, 12:01:15 am »
90 to jest dopiero zabawa



muszę wreszcie spróbować ;-) tylko przygotuję odpowiednio wielkie pudło...
przyznam iż posiadam ZEROWE doświadczenie na dystansach większych niż 40m.
Jak myślicie czy strzały Eastona ST Excel 400 z grotami CB mają szansę polecieć dobrze na 50 m ? Jakiej masy ewentualnie groty powinny być na ten dystans ?


dany

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 920
Odp: radosna 30-stka !:)!:)!:)
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 22, 2011, 07:47:47 am »
Ja mam powerflighty 500 z grotami 85 i lotkami 1,5 calowymi mini blazer i dają spokojnie rade na 50 m. Oczywiście bez olimpijskich rezultatów.
Sage 35#

PK

  • Gość
Odp: radosna 30-stka !:)!:)!:)
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 22, 2011, 09:10:12 am »

Jak myślicie czy strzały Eastona ST Excel 400 z grotami CB mają szansę polecieć dobrze na 50 m ? Jakiej masy ewentualnie groty powinny być na ten dystans ?

Każda strzała z prawidłowym wyważeniem (F.O.C.) poleci dobrze na odległości >50m... z następującymi zastrzeżeniami:

- Duża średnica strzały, powodująca tzw. "excessive drag" skutkuje mniejszą dokładnością trafienia (duży rozrzut) na dalszych dystansach,
- lotki pierzaste, po pokonaniu dystansu 50m zaczynają mocno wytracać prędkość strzały w porównaniu z lotkami gumo-plastikowymi o tym samym rozmiarze.

« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2011, 03:40:17 pm wysłana przez PK »

g13r0

  • PBA
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 472
Odp: radosna 30-stka !:)!:)!:)
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 22, 2011, 06:46:52 pm »

Jak myślicie czy strzały Eastona ST Excel 400 z grotami CB mają szansę polecieć dobrze na 50 m ? Jakiej masy ewentualnie groty powinny być na ten dystans ?

Każda strzała z prawidłowym wyważeniem (F.O.C.) poleci dobrze na odległości >50m... z następującymi zastrzeżeniami:

- Duża średnica strzały, powodująca tzw. "excessive drag" skutkuje mniejszą dokładnością trafienia (duży rozrzut) na dalszych dystansach,
- lotki pierzaste, po pokonaniu dystansu 50m zaczynają mocno wytracać prędkość strzały w porównaniu z lotkami gumo-plastikowymi o tym samym rozmiarze.


thx
dla 60#@29" easton st excel 400 8.6 gpi lepszy będzie grot 100 czy 120 gr ?
nie przycinam strzał równo z majdanem tylko trochę zostawiam
mam jeszcze 7 nie przyciętych. jakies sugestie ?
groty CB

z góry dzięki za pomoc