Autor Wątek: Backwall a długość naciągu + podstawka opadająca  (Przeczytany 1454 razy)

jazzism

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
Backwall a długość naciągu + podstawka opadająca
« dnia: Wrzesień 30, 2016, 06:34:19 pm »
Cześć wszystkim,

Pytanie odnośnie powiązania ściany z długością naciągu.
Ostatnio trochę eksperymentowałem z róznymi długościami + założyłem podstawkę opadającą RipCord Red do mojego Carbon Icona.

Czy istnieje związek między wydłużaniem naciągu a zmniejszeniem uczucia stabilnej ściany ? Gdy miałem zwyklego whisker biscuita na 28 calach, ściana była niesamowita, stabilność fantastyczna po naciągnięciu.
Teraz, z eksperymentami właśnie z długością naciągu (28 było za małe), zwiększenie do 29 cali + właśnie montaż owej podstawki u chłopaków z e-luk, spowodował spadek uczucia ściany prawie do minimum.
Wnioskuję, że to właśnie podstawka i jej działanie z tą struną napiętą na kablach w pełnym naciągu powoduje własnie owy spadek stabilności sciany, bo niejako dodatkowa siłą pcha cięciwę w przód, ale czy różnica ta powinna być aż tak odczuwalna ?
Wiem, że ciężko słownie wyrazic ową odczuwalność, ale jest duża różnica w owym backwallu z tą podstawką

Bowtech Carbon Icon
RipCord Code Red
TruBall Stinger
Easton PF340

www.instagram.com/musielak_retouching

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Backwall a długość naciągu + podstawka opadająca
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 30, 2016, 07:17:20 pm »
Ściana powinna być zawsze. Ściana oznacza że nie da się ciągnąć dalej. Więc skoro możesz dalej ciągnąć niż potrzebujesz znaczy się że masz za długi naciąg. Chyba że linkę którą ci założyli do podstawki masz tak zabudowaną, że podstawka jest postawiona na maxa...linka naciągnięta...a łuk nie do końca napięty.

Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Backwall a długość naciągu + podstawka opadająca
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 30, 2016, 07:28:04 pm »
Podstawka opadająca nie może w ten sposób oddziaływać na ścianę. Chyba że nie pozwala napiąć do końca łuku co by było trochę kuriozalne. Najczęstszą przyczyną problemów z let-offem i ścianą jest niezgranie drawstopu z modułem. Wiec upewnij się że jak zmieniasz DL to zmieniasz pozycję i modułu i limbstopa.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2016, 07:30:24 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


jazzism

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Backwall a długość naciągu + podstawka opadająca
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 30, 2016, 09:19:01 pm »
Dzieki za odpowiedzi

@Tomasz: Dalej ciagnac nie moge, nic a nic, tylko wlasnie nie ma tego efektu ustabilizowania, cieciwa od razu chce isc do przodu, Let off jest poprawny.

@Jaco: Tak, wszystko jest skoordynowane, dlugosc z limbstopem, takze na chwile obecna cos podejrzewam wlasnie z linka napinajaca podstawke. Musze sprawdzic z druga osoba, jak mocno jest naciagnieta w pelnym napieciu luku, bo rozumiem, ze jesli bedzie jakos ekstremalnie napieta, to nie jest to do konca poprawne

pozdrawiam
Mat
Bowtech Carbon Icon
RipCord Code Red
TruBall Stinger
Easton PF340

www.instagram.com/musielak_retouching

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Backwall a długość naciągu + podstawka opadająca
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 30, 2016, 09:24:37 pm »
Czyli piszesz że masz ścianę....doliny brak...ale let off jest  :o
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Backwall a długość naciągu + podstawka opadająca
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 30, 2016, 09:27:36 pm »
No to jest to dziwne bo w 95% za takie zachowanie łuku odpowiada moduł niezsynchronizowany w drawstopem. No chyba że faktycznie linka od podstawki jest solidnie przytwierdzona i grubo za krótka. Ale wtedy zmniejszyłby się DL bo nie pozwalałaby naciągnąć łuku do końca. Ja ustawiam podstawkę tak aby podniosła się na maxa ok 1-2 cala przed dobiciem do ściany, wtedy nie ma mowy aby linka miała jakikolwiek odczuwalny wpływ na charakterystykę łuku.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


jazzism

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Backwall a długość naciągu + podstawka opadająca
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 30, 2016, 09:37:05 pm »
Czyli piszesz że masz ścianę....doliny brak...ale let off jest  :o

Jesli dobrze rozrozniam terminy, to wlasnie tak jest....bo przez 'doline' rozumiem takie mini-zablokowanie po pelnym naciagnieciu luku, ze wlasnie od razu niejako cieciwa nie ucieka w przod.

Sprawdze jeszcze raz w e-luku, bo tam jeszcze sa te power diski od ustawien 'comfort' i 'performance' i wczesniej mialem comfort, a z tego co czytalem, performance wlasnie jest taki, ze niejako wszystko leci do przodu bez owego mikro-zablokowania po pelnym naciagu. (wiem, im mniej takiej marketingowej techniki w luku, tym pewnie lepiej ;) )

w kazdym razie dzieki za podpowiedzi, bede drazyl najpierw w warunkach domowych temat tej linki od podstawki, a potem bardziej cos z ustawieniami flip-diskow juz w serwisie

Bowtech Carbon Icon
RipCord Code Red
TruBall Stinger
Easton PF340

www.instagram.com/musielak_retouching

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Backwall a długość naciągu + podstawka opadająca
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 30, 2016, 11:00:55 pm »
Cytuj
Sprawdze jeszcze raz w e-luku, bo tam jeszcze sa te power diski od ustawien 'comfort' i 'performance' i wczesniej mialem comfort, a z tego co czytalem, performance wlasnie jest taki, ze niejako wszystko leci do przodu bez owego mikro-zablokowania po pelnym naciagu. (wiem, im mniej takiej marketingowej techniki w luku, tym pewnie lepiej ;) )

Jeśli moduł i limbstop są zgrane to stawiam że będzie to wina tego o czym piszesz i w ustawieniu "performance" ten łuk będzie dawał takie odczucia krótkiej i agresywnej doliny. No i chyba serwisu to do tego nie potrzebujesz ;)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2016, 11:03:07 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)