Autor Wątek: Bear Lights Out - co o nim sądzicie?  (Przeczytany 7060 razy)

Jarek

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
  • There are two types of shot - precision and love
Bear Lights Out - co o nim sądzicie?
« dnia: Marzec 31, 2010, 03:57:59 pm »
Na początek dzień dobry wszystkim. Odkryłem kilka dni temu to Forum i bardzo się cieszę, że jest takie miejsce w sieci. I mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do swojego grona. Ale do rzeczy...

Znalazłem na alledrogo ofertę Bear Lights Out 29" i 50-70lbs. Od jakiegoś czasu zamierzam wymienić sprzęt i pomyslałem o takim zakupie. Może ktoś zna? Może ktoś doradzi? A może polecicie inny sprzęt w zbliżonej cenie (stówka w jedną lub drugą stronę to chyba nie jest problem)?

Kilka słów o przeznaczeniu łuku:
Strzelam od wielu lat, ale nieregularnie. Nie tylko z compounda. Mój poziom nie jest rewelacyjny, ale nie mogę sobie pozwolić na systematyczne trenowanie. Nie mam aspiracji bycia zawodowcem, więc łuk traktuję bardziej rekreacyjnie i hobbystycznie. Choć jak każdy wolę strzelać raczej dobrze i w miarę w środek ;)

Nie poluję. Uprawiam głównie strzelania tarczowe (18m do 50m). Czasem wyżywam się w terenie, strzelam też 2D i 3D - jak tylko mam okazję. Boję się kupić ten łuk w ciemo. Nie mam doświadczeń własnych z tą firmą, nie znam też nikogo, kto strzela z Bear. Nie wiem jak będzie z zakupem kabli, cięciw, kół, czy modułów. Nie wiem, czy ktoś to serwisuje. Niestety, opisana gwarancja przy zakupie w Polsce bez rachunku jest nieważna. Poradźcie coś proszę
There are two types of shot. It's a precision and... love.

Snickers_tkd

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Bear Lights Out - co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 31, 2010, 04:30:55 pm »
Witam . jestem szczesliwym posiadaczem misia od niedawna , imo w tej cenie jeden z lepszych luczkow , wykonany solidnie , wyglad tez niczego sobie , szeroki zakres regulacji DL ( bez prasy ) , w necie tez dobre opinie , niestety jeszcze za duzo sie nim nie pobawilem zeby cos wiecej napisac ale juz niedlugo :)
Bear Lights out - 31 " 62 #
AAE cavalier
Cobra DRM 5 pin
Easton X7 2315

Jarek

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
  • There are two types of shot - precision and love
Odp: Bear Lights Out - co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 31, 2010, 04:44:35 pm »
"wyglad tez niczego sobie"

... to akurat ostatnia kwestia, którą rozważam przed ewentualnym zakupem  ;D
There are two types of shot. It's a precision and... love.

Snickers_tkd

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Bear Lights Out - co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 31, 2010, 05:24:48 pm »
Estetyka tez sie liczy przynajmniej dla mnie  :P
Bear Lights out - 31 " 62 #
AAE cavalier
Cobra DRM 5 pin
Easton X7 2315

Snickers_tkd

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Bear Lights Out - co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 31, 2010, 06:37:45 pm »
Btw . Najlepiej o luczkach bear'a poinformowana osoba i uzywajaca luczka z ich stajni jest kolega Kissielec < pozdrowienia > , ja moj luczek kupilem przez pana Piotra Poddebskiego < patrz allegro > , jest z nim staly kontakt telefoniczny , z tego co mowi pomoze przy ewentualnej reklamacji , pozatym luczki bear po zarejestrowaniu maja dozywotnia gwarancje ( po 5ciu latach obejmujaca 50% kosztow naprawy ) .
Bear Lights out - 31 " 62 #
AAE cavalier
Cobra DRM 5 pin
Easton X7 2315

Jarek

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
  • There are two types of shot - precision and love
Odp: Bear Lights Out - co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 31, 2010, 07:37:17 pm »
"...pozatym luczki bear po zarejestrowaniu maja dozywotnia gwarancje ( po 5ciu latach obejmujaca 50% kosztow naprawy )."

Tak, dopytywałem o to wczoraj w firmie Bear Archery. Faktycznie mają taką gwarancję, ale tylko jeśli posiadacz jest pierwszym właścicielem łuku, posiada dowód sprzedaży i zarejsteruje łuk do 30 dni od jego zakupu. W przypadku sprzedaży przez Allegro jest to traktowane jako odkupienie z drugiej ręki i już nici z gwarancji.

Co do Pana Poddębskiego, to sądzę że właśnie on wystawił tę aukcję (takie nazwisko widnieje w adresie mailowym). Próbuję z nim rozmawiać, ale jak dotąd idzie nam to bardzo ciężko i nie otrzymałem odpowiedzi nawet na proste pytania: jaki jest gwint gniazda stabilizatora w majdanie i czy sprzedawca handluje np. modułami do regulacji naciągu oraz niektórymi zużywającymi się częściami eksploatacyjnymi. Może więc ktoś z Was mnie oświeci w kwestii dostępności części do tego łuku?
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2010, 07:39:18 pm wysłana przez ar »
There are two types of shot. It's a precision and... love.

jmarcinkowski

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 74
Odp: Bear Lights Out - co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 31, 2010, 09:05:33 pm »
Witam.
Mam Bear'a od kilku miesięcy. Strzelam tylko rekreacyjnie. Łuk jest wspaniały, a z dostępem do kabli i cięciw nie ma żadnego problemu. "Sklep łuczniczy" dostarczył mi nową, oryginalną cięciwę w kilka dni ( przez nieuwagę uszkodziłem kilka nitek ). Tak samo było z wymiennymi modułami długości naciągu.
Ja jestem baaardzo zadowolony ze swojego łuku.
Pozdrawiam - Jacek
Hoyt HyperForce

Snickers_tkd

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Bear Lights Out - co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 31, 2010, 09:17:03 pm »
Gwint stabila jest standardowy , a dl regulujesz hm jakby to nazwac , takim zderzakiem na bloczku , odkreczasz do i przesowasz w pozycje odpowiadajaca DL ktory chcesz ( cheba ze cos pokrecilem )
Bear Lights out - 31 " 62 #
AAE cavalier
Cobra DRM 5 pin
Easton X7 2315

Jarek

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
  • There are two types of shot - precision and love
Odp: Bear Lights Out - co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 31, 2010, 10:18:16 pm »
"...dl regulujesz hm jakby to nazwac , takim zderzakiem na bloczku"

Czyli mam rozumieć, że nie jest konieczna wymiana modułów? Co do gwintu też natrafiłem na potwierdzoną informację, że jest typowy.
There are two types of shot. It's a precision and... love.

macheti

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Bear Lights Out - co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 31, 2010, 11:39:43 pm »
Nie nie jest.Razem z łukiem powinieneś dostać instrukcje. W niej znajdziesz opis,zdjęcia  regulowania siły naciągu.

Jak masz jakieś pytania to pytaj śmiało na prv.

kissielec

  • Gość
Odp: Bear Lights Out - co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 31, 2010, 11:55:01 pm »
Czyli mam rozumieć, że nie jest konieczna wymiana modułów?

Bez wymiany modułu, można powiększyć dł. naciągu jedynie o 0,5". Są w krzywce takie bolce z plusikiem i kropką. Standardowo sznurek jest zaczepiony o bolec z kropką. Zaczepienie go o bolec z plusikiem, powiększa dł. naciągu o 0,5".
Do zmiany dł. naciągu o wyższą wartość (skokowo o 1"), należy wymienić moduł i zmienić umiejscowienie śruby blokującej w przeznaczonych do tego otworach w krzywce. Tak jest w moim Truth2, a Lights Out ma z tego co pamiętam tę samą krzywkę.

Jarek

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
  • There are two types of shot - precision and love
Odp: Bear Lights Out - co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 01, 2010, 01:16:16 am »
"Bez wymiany modułu, można powiększyć dł. naciągu jedynie o 0,5".

Dzięki wielkie - krótko, jasno i na temat  ;D
There are two types of shot. It's a precision and... love.

Wilk

  • Gość
Odp: Bear Lights Out - co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 01, 2010, 08:03:38 am »
Witam serdecznie.
Właśnie od pana Poddębskiego Łukasza kupiłem swojego Bear'a Charge, jeśli Ci nie odpowiedział to pewnie był zajęty. Nie wiem jaki jest rodzaj bloczków w Lights Out ale w Charge'u można zmieniać długość naciągu bez wymiany modułów i prawdę mówiąc sądziłem że tak jest w każdym nowym łuku Bear'a.

Co do firmy to jest naprawdę solidna i już bardzo długo istniejąca na rynku, nie reklamuję się tak jak PSE czy Hoyt ale niczym im nie ustępuje. Posiadam dwa łuki Bear'a i jestem z nich bardzo zadowolony.

Pozdrawiam

kissielec

  • Gość
Odp: Bear Lights Out - co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 01, 2010, 08:20:28 am »
Charge - to model tegoroczny. Wygląda na to że krzywka jest taka jak w poprzedniej linii łuków (Truth2, Lights Out,...) ale być może dokonano jakichś udoskonaleń (?).

W Truth2 po samym przekręceniu śrubek w inne otwory - fakt - dł. naciągu się zmienia,... ale robić tego absolutnie nie wolno !, bez równoległej wymiany modułu. Mam na ten temat korespondencję z działem technicznym producenta. A popularny amerykański sklep Hunter's Friend przysłał mi łuk ustawiony na 30", ale z modułem dla 29". Na podstawie orzeczenia producenta, musieli mi dosłać moduł 30".
Jak jest w tegorocznych modelach (Charge,...) należałoby się upewnić.

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2010, 09:33:31 am wysłana przez kissielec »

Snickers_tkd

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Bear Lights Out - co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 01, 2010, 01:15:54 pm »
 ;D uffffffff znowu nasze kochane forum za sparawa Kissielca uratowalo mnie przed przekombinowaniem z ustawieniami , wlasnie chcialem przedluzyc naciag a poniewaz " moja angieski bardzo kiepska " nie polapalem wszystkiego co w instrukcji napisano . Jest moze jakas wersja PL tej instrukcji ?
Bear Lights out - 31 " 62 #
AAE cavalier
Cobra DRM 5 pin
Easton X7 2315