Autor Wątek: Witam i pytam:)  (Przeczytany 18733 razy)

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Witam i pytam:)
« Odpowiedź #90 dnia: Kwiecień 20, 2015, 08:52:43 pm »
Przede wszystkim przydałoby się zdjęcie całkiem z boku.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


seavolve

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 112
Odp: Witam i pytam:)
« Odpowiedź #91 dnia: Lipiec 11, 2015, 03:48:24 pm »
Witam
Mamy problem.
Po wymianie strzał stało się cos dziwnego z łukiem, otóż po którymś tam strzale częściowo spadło oczko od kabla z tej małej rolki przy camie. Na szczęście byliśmy w okolicy Wrocławia i pojechaliśmy do fachowca. Jakież było moje zdziwienie gdy usłyszałem iż takie cos możliwe jest tylko przy "suchym strzale". Zawsze strzelamy razem, nikt obcy nigdy nie dotykał naszych łuków i jesteśmy pewni ze żadnego "suchego strzału" nie było. Obsługa we wrocławskim sklepie była naprawdę ok. Na prasie oczko zostało założone i łuk sprawdzony, mieliśmy strzelać dalej i obserwować.
Dzisiaj mamy ten sam problem tym razem przy dolnym camie.
Proszę Was bardzo o pomoc, może ktoś wie co może powodować taką sytuację?
Jak pisałem wyżej strzały są nowe ( przy starych nic takiego się nie działo), ale są dokładnie takie same ( parametr, długoś, firma, model, grot).

Poniżej link do zdjęcia z dzisiejszej sytuacji.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/68fa0999b91dc0a7.html

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Witam i pytam:)
« Odpowiedź #92 dnia: Lipiec 11, 2015, 05:08:45 pm »
No dziwne, pierwszy raz coś takiego widzę. Skoro parametry strzał (przede wszystkim waga nie za niska) identyczne to przypatrzył bym się kablom. Brak owijki na oczkach raczej nie powinno czegoś takiego spowodować (chyba że część nitek w oku jest luźna) ale takie zakończenie kabla to widzę pierwszy raz, nieładnie to wygląda.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2015, 05:11:00 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Witam i pytam:)
« Odpowiedź #93 dnia: Lipiec 11, 2015, 06:42:14 pm »
Tak jak Jacek zauważył, kabel wygląda nie najlepiej delikatnie mówiąc i chyba najlepiej to go wymienić.
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

seavolve

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 112
Odp: Witam i pytam:)
« Odpowiedź #94 dnia: Lipiec 11, 2015, 06:51:57 pm »
Dziękuję za szybką odpowiedź. Teraz rozumiem ( skoro nikt czegoś takiego nie widział), ze we Wrocławiu nie chcieli mi uwierzyć. Cięciwa jak i kable są firmowe Bear'a, ale pewnie tak się kończy kupowanie najtańszych modeli... Niestety nie mogliśmy sobie pozwolić na droższy sprzęt. Szkoda bo łucznictwo bardzo nas wkręciło, a teraz takie problemy.
Proszę zatem o rade gdzie najlepiej zakupić nowe kable ( chyba razem z cięciwą)?
Lepsze takie "firmowe" czy robione na zamówienie?
No i jaki koszt jest tego mniej więcej?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2015, 07:02:56 pm wysłana przez seavolve »

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Witam i pytam:)
« Odpowiedź #95 dnia: Lipiec 11, 2015, 07:04:07 pm »
można wymienić i sam kabel jeśli cięciwa jest w dobrym stanie, generalnie kable zazwyczaj wolniej się zużywają. Ja tam bym zamawiał u kolegi z forum.
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

seavolve

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 112
Odp: Witam i pytam:)
« Odpowiedź #96 dnia: Lipiec 11, 2015, 07:09:50 pm »
Do kogo konkretnie powinienem się zgłosić w tej sprawie. Nie ukrywam, iż było by fajnie gdyby to był ktoś ze szczecina lub okolic.

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Witam i pytam:)
« Odpowiedź #97 dnia: Lipiec 11, 2015, 07:57:49 pm »
Ten gość zakłada swietne cieciwy i kable robione przez Arkadiusza Gondro:
http://www.broadhead.pl/
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

HULK

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 237
Odp: Witam i pytam:)
« Odpowiedź #98 dnia: Lipiec 12, 2015, 03:01:41 pm »
Jak ze Szczecina jesteś, to wal do Piotrka. Lepszego fachmajstra wg mnie nie ma :) Sam mam u siebie robione przez niego kable i cięciwę i I klasa sprzęt :)
Łuk - Mathews Halon X COMP 60#
Celownik - AXCEL Achieve CARBON Lock BLUE RH 9" + scope AV-41 PLUS
Podstawka - Hamskey Hibrid PRO
Spust - Stan SX3 Large
--
Były - HOYT PRO EDGE ELITE, BOWTECH CPXL

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Witam i pytam:)
« Odpowiedź #99 dnia: Lipiec 12, 2015, 03:23:37 pm »
tylko Piotra nie ma w Polsce od jakiegoś czasu. Ale Jaco też robi dobre sznurki, wystarczy się dogadać i zamówić pod wymiar katalogowy, albo podesłać stare na wzór.
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

seavolve

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 112
Odp: Witam i pytam:)
« Odpowiedź #100 dnia: Lipiec 12, 2015, 03:55:00 pm »
Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Jestem już po wstępnych rozmowach z Jaco. Dzisiaj jadę na ok miesiąc za granice, więc zajmę się tym dopiero po powrocie, tym bardziej ze będę musiał wysłać cały łuk, bo sam sobie nie poradzę z wymianą. Czy oprócz kiepskiej jakości firmowych sznurków macie jeszcze jakies pomysły co może powodować taka sytuację? Czy np. mogą być za ciasne nasadki na strzałach, bo mam wrażenie że te nowe wchodzą znacznie ciaśniej. Na początku myślałem że może stare się już trochę wyrobiły i dlatego wchodzą na cięciwę lżej. Sam już nie wiem dlatego biorę pod uwagę chyba wszystkie ewentualności. A może to coś z technika strzelania, chociaż to mi się wydaje najmniej prawdopodobne, bo wcześniej się nic takiego nie działo.

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Witam i pytam:)
« Odpowiedź #101 dnia: Lipiec 12, 2015, 04:07:03 pm »
powiem szczerze, że nie widziałem czegoś takiego żeby tak kabel spadał, ale doświadczenia też jakoś wielkiego nie mam. W moim apexie7 oryginalne kable też były bez owijek na uszach czy jak to zwał, ale nie było sytuacji żeby coś spadało.

Strzał tutaj raczej bym nie winił. Na mój gust to jednak coś jest z tym kablem, gdybyś miał jakąkolwiek prasę to można by skręcić trochę bardziej ten kabel i zobaczyć co to da.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2015, 04:17:55 pm wysłana przez Marek Klimczak »
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

Tomasz Szybalski (Sonix)

  • Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 573
Odp: Witam i pytam:)
« Odpowiedź #102 dnia: Lipiec 12, 2015, 09:32:31 pm »
Wina nasadek z pewnością to nie jest. Stawiam raczej że to coś z sprzętem. Jeśli chcesz sprawdzić czy nasadki nie są za ciasne to nałóż strzałę na cięcie naciągnąć ją na około 1-2cm i puść. Jeśli strzała wyskoczy to wszystko jest ok.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


seavolve

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 112
Odp: Witam i pytam:)
« Odpowiedź #103 dnia: Lipiec 23, 2015, 04:51:54 pm »
Dostalem wiadomość od Bear'a , możecie to przełożyć na język polski i powiedzieć co dokładnie mam zrobić? Czy to znaczy,że siła naciągu będzie na max, czy można odpuścić?
"I have narrowed down your situation to two scenarios. Either, your bow is backed down too much (poundage lowered), or your bow is out of spec (ata and timing). The more likely of the two scenarios is the bow being out of spec. Max the limbs out (tighten the bolts that allow you to adjust the draw weight), and make sure your Axle-to-Axle is within ¼” of 27 ½” and your brace height is 6”. While doing this, make sure that you do not have cam lean on either end. Making sure that your bow is in spec should keep your yoke loop from jumping out of its track. Hopefully this helps, if not let me know, and I will do what I can to get you taken care of. "
Dzieki, pozdrawiam.
 

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Witam i pytam:)
« Odpowiedź #104 dnia: Lipiec 23, 2015, 05:34:17 pm »
Podejrzewa że łuk może nie trzymać specyfikacji. Dokręć łuk na maxa i sprawdź czy masz wtedy ATA 27.5" i BH 6" Ew masz łuk za bardzo odpuszczony i dlatego tak się dzieje
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)