Autor Wątek: Witam i pytam:)  (Przeczytany 18732 razy)

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Witam i pytam:)
« Odpowiedź #75 dnia: Luty 20, 2015, 12:44:43 pm »
Zdecydowanie polecałbym te o których piszę. Aluminium jest cięższe a w przypadku nie trafienia lubi się giąć. Carbon jest albo jest prosty albo zniszczony ;)
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Irion

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: Witam i pytam:)
« Odpowiedź #76 dnia: Luty 20, 2015, 01:24:34 pm »
XX75 to grube aluminiowe strzały do strzelania tarczowego na hali. Easton ma do nich dedykowane groty, więc problem nie istnieje. Nie daj sobie założyć insertów do wymiennych grotów. Ja dałem i mimo, że nie ułomek ze mnie, czasem potrzebowałem drugiego chłopa do wyciągnięcia strzały z maty. A matę darły okrutnie. Na szczęście inserty dało się wyjąć i założyć normalne wklejane groty. Dość ciężko się stabilizują w locie i potrzebują lotek o dużej powierzchni, lepiej długich (4-5") niż wysokich. Do strzelania na otwartej przestrzeni są lepsze strzały.
Bowtech RPM360 70#/28"
Mathews Conquest pro Z4

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Witam i pytam:)
« Odpowiedź #77 dnia: Luty 20, 2015, 01:33:31 pm »
XX75 nie oznacza grubości strzały, 1616 są cienkie i mają 6.35 mm średnicy. Niemniej zdecydowanie bierz zamiast nich Crossy.
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2015, 01:50:35 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Irion

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: Witam i pytam:)
« Odpowiedź #78 dnia: Luty 20, 2015, 02:43:18 pm »
Masz rację. Nie zwróciłem uwagi na numerację. Trochę mi głupio. To unieważnia moje twierdzenia o hali i długich lotkach. Kwestia insertów pozostaje w mocy  ;) . Tak czy siak, Jaco ma rację. Bierz Crossy
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2015, 02:45:38 pm wysłana przez Irion »
Bowtech RPM360 70#/28"
Mathews Conquest pro Z4

seavolve

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 112
Odp: Witam i pytam:)
« Odpowiedź #79 dnia: Luty 21, 2015, 06:29:18 pm »
Witam.
Pamiętając Wasze zdziwienie jak napisałem o strzałach o cal dłuższych niż DL, przedstawiam co dzisiaj dostałem w odpowiedzi z jednego ze sklepów na moje zapytanie o proponowane strzały do apprentice'a . Pomijam już firmę bo Crossow nie mają w ofercie, ale strasznie mnie zdziwiły parametry i długości.

"Polecam strzały Beman Carbon Flash, parametr 900 (docięte na 26,5") lub 750 w pełnej długości.
Mogą być też strzały aluminiowe Easton Jazz- parametr 1516 (docięte jak wyżej) lub par. 1816 (pełna dł).
Osobiście w obu przypadkach wybrałbym drugą opcję- strzała dłuższa- stabilniejsza i lepiej pracuje."

Co Wy na to?

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Witam i pytam:)
« Odpowiedź #80 dnia: Luty 21, 2015, 08:35:38 pm »
A ja na to po raz kolejny że nie bierz ani Carbon Flashów ani Jazzów. Flashe są po prostu kiepskie a Jazzy tak cienkie szybciutko pogniesz. Co do pracy strzał to kolejna teoria jakich wiele strzała ma być dobrana spinem do łuku a czy będzie dłuższa czy krótsza ma drugorzędne znaczenie. Ale dłuższe strzały dają jakieś pole manewru bo można je skracać i tym samym utwardzać jeśli jest taka potrzeba. Z kolei dłuższe są po prostu cięższe co przy tak słabym i wolnym łuku z pewnością zaletą nie jest.

Gdyby to miało takie zalety to czołówka światowa strzelałaby z najdłuższych strzał - a tak nie jest (pomijając indoor ale tam długość aluminium wynika z czegoś innego)

Oczywiście możesz wziąć dłuższe jak spin będzie dobry to strzała będzie też latać dobrze, tyle że stracisz trochę znowu na prędkości.

Crossy są dostępne w sklepluczniczy.pl

A tu przykład długości strzał:
Jak widać są prawdopodobnie nawet krótsze niż DL.


« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2015, 08:53:55 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Marcin Borowski

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 664
  • operator bloczka
Odp: Witam i pytam:)
« Odpowiedź #81 dnia: Luty 21, 2015, 09:22:43 pm »
Crossy też ma sklep-robinhooda - ostatnio zamawiałem - nie ma od ręki ale 3-6 dni to nie taki znowu długi okres oczekiwania.
Z tego co pamiętam to do tych crossow trzeba też nasadki dobrać pod grubość cięciwy bo te montowane fabrycznie chyba są na cięciwy złożone z mniejszej ilości włókien - Jaco popraw mnie jeśli się mylę bo Ty już z crossami obeznany a ja czekam na nie dopiero....
TRG7 59# / Strother SX1 70#
Axcel Achive/  accutouch + CBE/x41/x31...
Nap Smartrest /Vapor limb driver
BeeStinger microhex 33",15",12"
"czekulatka" insideoutX
Vap V1 400/ X-buster 400/ eclipse 2315
W wolnych chwilach tradycyjny kijek i bambusy z Aliexpres

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Witam i pytam:)
« Odpowiedź #82 dnia: Luty 21, 2015, 09:43:05 pm »
Zgadza się zapomniałem o tym dopisać - do bloczków potrzebujemy nasadki "L" a nie "S" Tanim zamiennikiem też są Flex pin nocki wtedy trzeba rozmiar "F2" Ale podejrzewam że do strzał będą pasować wszystkie pin nocki.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


seavolve

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 112
Odp: Witam i pytam:)
« Odpowiedź #83 dnia: Luty 22, 2015, 10:02:57 am »
co do Crossów to już wcześniej mnie przekonaliście, chciałem Wam tylko przedstawić jakie parametry i długości mi zaproponowali, co mnie bardzo zdziwiło.
Wiem ze pewnie macie mnie już dosyć ale chciałem się pytam chcąc się upewnić. Jaco pisałeś wcześniej ze te crossy to ze spinem 1100 a wg tabeli na sklepluczniczy max spin to 1000. Takie mogły by być z tym grotem 85grn? Próbowałem skorzystać z on target ale ilość opcji trochę mnie zszokowała.

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Witam i pytam:)
« Odpowiedź #84 dnia: Luty 22, 2015, 10:20:55 am »
to kup te 1000 ... ludzie :) rozwodzicie sie 2strony conajmniej jakbyście dobierali sprzęt pod eliminacje mistrzostw świata :).


1000 też polata ok ;) będzie trochę cięższa i sztywniejsza, z dwojga złego lepiej w tą stronę niż iść w za miękkie.

pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Witam i pytam:)
« Odpowiedź #85 dnia: Luty 22, 2015, 05:04:00 pm »
Jak masz dostęp to mocno polecam zabawę OnTargetem - w nim naprawdę można precyzyjnie dobrać strzałę. Zawsze możesz dać do sztywniejszej strzały cięższy grot i ją zmiękczysz. Ale jak Łukasz pisze też będą latać, moje też są trochę za sztywne ale się tym nie przejmuję. Także rozgryzaj OnTarget bo wypadałoby samemu umieć dobierać strzały ;)
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


seavolve

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 112
Odp: Witam i pytam:)
« Odpowiedź #86 dnia: Kwiecień 20, 2015, 10:42:02 am »
Mam pytanie, ponieważ to moje pierwsze dni z łukiem, wiec postawę przyjmowałem taką ja mi było wygodnie. Niestety na zdjęciu wygląda to tak:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/14576391fa87c0ab.html

Proszę o porady i konstruktywną krytykę bardziej doświadczonych kolegów. Na zdjęciu cos mi nie pasuje z długością naciągu, jakoś dziwnie cięciwa  przebiega mi po twarzy. Jednak długość naciągu, mierzyłem sam jak i fachowiec w jednym ze sklepów. Ustawiona jest tak jak wyszło z obliczeń. Bardzo proszę o pomoc, gdyż wiem że najgorsze to na początku wyrobić sobie złe nawyki. Z góry dziękuję za wytknięcie mi wszystkich błędów jak i porady jak ich unikać. 

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Witam i pytam:)
« Odpowiedź #87 dnia: Kwiecień 20, 2015, 11:15:27 am »
tak na szybko, to zaciskasz palce na majdanie, a łuk powinien swobodnie opierać się na poduszce dłoni, punkt kotowiczenia cięciwy jak dla mnie trochę za bardzo na policzku wypada, większość preferuje przebieg przez czubek nosa i kącik ust, no ale to zależy też od ATA czy się tak da. Ważne żeby było powtarzalnie i żeby nosa nie urwało. Głowa bardziej wyprostowana, mniej brądą do piersi, ręka łuczna trochę wyżej i bardziej wyprostowana.



« Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2015, 11:20:12 am wysłana przez Marek Klimczak »
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Witam i pytam:)
« Odpowiedź #88 dnia: Kwiecień 20, 2015, 12:07:39 pm »
Musisz wyprostować rękę, bo teraz wygląda jakbyś miał zdecydowanie za długi naciag. No i przede wszystkim tak jak napisał Kolega, musisz inaczej trzymać łuk, bo tak jak na zdjęciu to możesz oberwac cieciwą po przedramieniu.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

seavolve

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 112
Odp: Witam i pytam:)
« Odpowiedź #89 dnia: Kwiecień 20, 2015, 08:48:09 pm »
Bardzo dziękuję za wskazówki, postaram się przy najbliższym strzelaniu znacznie bardziej skupiać się na postawie i chwycie.