Autor Wątek: Tańsze łuki bloczkowe - nie cobry ale ....  (Przeczytany 3304 razy)

Axit

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 530
Tańsze łuki bloczkowe - nie cobry ale ....
« dnia: Sierpień 10, 2015, 10:16:16 pm »
Z racji że na giełdzie był swego czasu post o zakup taniego bloczka w który min padło stwierdzenie ze można kupić takiego

http://www.bowhunting.pl/sklep/luk-bloczkowy-ez-archery-bowmax-30-50-rh-23-31-czarny/p/82195
ten tuaj wyglada na podobny

http://allegro.pl/luk-bloczkowy-ez-archery-bowmax-zestaw-i5539769738.html

po dozbrojeniu ceny już przestają być takie super atrakcyjne.

Pytanie co trze baby zmienić żeby strzelać z tych łuków "z palców" I czy jest podstawka która "jednocześnie" (bez drastycznych zmian mozna strzelać tak lub tak) pozwoli na użycie palców i spustu?
Samick Polaris 70" 36#

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Tańsze łuki bloczkowe - nie cobry ale ....
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 10, 2015, 10:28:50 pm »
Ogladałem ten łuk w jednym ze sklepów. Widziałem jak strzela(używa go dwóch ludzi strzelających na siekierkach) i posiadacze byli zadowoleni. To łuk cobropodobny,ale jest lepiej wykonany. przede wszystkim ma normalną cięciwę,duży BH i duży let off. Strzeliłem tylko raz bo nie miałem za dużo czasu,ale naciaga się całkiem fajnie i strzela celnie(ale to było na 15m). Ja strzelałem z wersji z oprzyrządowaniem . Całość po dołożeniu podstawki,fajnego celownika(5 pinów,mikroregulacja,dosć długie ramie),peepa z gumką i małego staba wychodziła koło 900 pln.
Myślę że dzieki b.dużym BH i let off można spokojnie strzelać z tego łuku z palców.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Tańsze łuki bloczkowe - nie cobry ale ....
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 10, 2015, 11:18:30 pm »
W strzelaniu z palców ważne jest też ATA. Małe łuki maja duży kąt cięciwy co powoduje że kiepsko się je trzyma palcami w pełnym naciągu. Podstawki do strzelania z palców powinny być inne bo strzała zupełnie inaczej pracuje niż ze spustem. Ja takie łuki odradzam, nie wiem czy gdzieś są nawet dostępne specyfikacje sznurków do nich.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Axit

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 530
Odp: Tańsze łuki bloczkowe - nie cobry ale ....
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 10, 2015, 11:33:09 pm »
W strzelaniu z palców ważne jest też ATA. Małe łuki maja duży kąt cięciwy co powoduje że kiepsko się je trzyma palcami w pełnym naciągu. Podstawki do strzelania z palców powinny być inne bo strzała zupełnie inaczej pracuje niż ze spustem. Ja takie łuki odradzam, nie wiem czy gdzieś są nawet dostępne specyfikacje sznurków do nich.

To o tym kącie to wiem, a gdyby ktoś Ci zlecił zrobienie cieciwi nawet na podstawie org to dałbyś radę?
Samick Polaris 70" 36#

Axit

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 530
Odp: Tańsze łuki bloczkowe - nie cobry ale ....
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 10, 2015, 11:33:56 pm »
Ogladałem ten łuk w jednym ze sklepów. Widziałem jak strzela(używa go dwóch ludzi strzelających na siekierkach) i posiadacze byli zadowoleni. To łuk cobropodobny,ale jest lepiej wykonany. przede wszystkim ma normalną cięciwę,duży BH i duży let off. Strzeliłem tylko raz bo nie miałem za dużo czasu,ale naciaga się całkiem fajnie i strzela celnie(ale to było na 15m). Ja strzelałem z wersji z oprzyrządowaniem . Całość po dołożeniu podstawki,fajnego celownika(5 pinów,mikroregulacja,dosć długie ramie),peepa z gumką i małego staba wychodziła koło 900 pln.
Myślę że dzieki b.dużym BH i let off można spokojnie strzelać z tego łuku z palców.

Piszesz "ten łuk" któr bo podałem dwa linki?
Samick Polaris 70" 36#

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Tańsze łuki bloczkowe - nie cobry ale ....
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 10, 2015, 11:58:51 pm »
Cytuj
To o tym kącie to wiem, a gdyby ktoś Ci zlecił zrobienie cieciwi nawet na podstawie org to dałbyś radę?

Tak ale jeśli nie będzie specyfikacji to trzeba robić wymiarowanie na podstawie starej cięciwy, a ona niekoniecznie na końcu swego żywota będzie trzymać do końca prawidłowe wymiary. Ale jakoś strzelać to będzie. Tyle że trzeba będzie przysłać cały łuk, albo zdjete sznurki.

Jakiś czas temu szukałem wymiarów do czegoś podobnego, nie mówię że siedziałem nad tym jakoś długo ale nie znalazłem. A same wymiary sznurków to nie wszystko potrzebne są też specyfikacje owijek.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2015, 12:42:18 am wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Tańsze łuki bloczkowe - nie cobry ale ....
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 11, 2015, 11:15:31 am »
Ogladałem ten łuk w jednym ze sklepów. Widziałem jak strzela(używa go dwóch ludzi strzelających na siekierkach) i posiadacze byli zadowoleni. To łuk cobropodobny,ale jest lepiej wykonany. przede wszystkim ma normalną cięciwę,duży BH i duży let off. Strzeliłem tylko raz bo nie miałem za dużo czasu,ale naciaga się całkiem fajnie i strzela celnie(ale to było na 15m). Ja strzelałem z wersji z oprzyrządowaniem . Całość po dołożeniu podstawki,fajnego celownika(5 pinów,mikroregulacja,dosć długie ramie),peepa z gumką i małego staba wychodziła koło 900 pln.
Myślę że dzieki b.dużym BH i let off można spokojnie strzelać z tego łuku z palców.
Przecież to jest to samo i ten sam sklep oferujący ten łuk.
Piszesz "ten łuk" któr bo podałem dwa linki?
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Axit

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 530
Odp: Tańsze łuki bloczkowe - nie cobry ale ....
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 11, 2015, 05:45:38 pm »
Przepraszam mój błąd miał być ten jako drugi

http://allegro.pl/luk-bloczkowy-ez-archery-55-lbs-z-osp-usa-zestaw-i5589427221.html

taki sam jak ten powyżej?
Samick Polaris 70" 36#

Tomasz_R

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 444
Odp: Tańsze łuki bloczkowe - nie cobry ale ....
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 11, 2015, 09:12:33 pm »
ja bym powiedział że to to samo .Tylko jeden ma pełno tłumików. i inny osprzęt wiec lepiej wygląda
Buck Trail Antelope 40# Buck Trail BlackHawk 40#
PSE Stinger 3g 70#

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Tańsze łuki bloczkowe - nie cobry ale ....
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 11, 2015, 11:24:37 pm »
To jest ten sam łuk. Strzelałem właśnie z tego odpicowanego.Oba sprzedaje ta sama firma.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500