Autor Wątek: wystawa o łukach  (Przeczytany 4461 razy)

Hungry

  • Gość
wystawa o łukach
« dnia: Lipiec 18, 2012, 10:35:25 am »
w Muzeum Techniki w Warszawie
pojadę tam dzisiaj zobaczyć o co chodzi

http://www.muzeum-techniki.waw.pl/educd/index.php?page=ekspozycje/czasowe/%B3uk

jed

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: wystawa o łukach
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 18, 2012, 11:38:32 am »
Masowa sprzedaż takiego szmelcu jest według mnie jedną z głównych przyczyn tak małej
popularności łucznictwa w Polsce . Na alledrogro i w pseudo sportowych sklepach  sprzedaje się to masowo - po paru wystrzelonych (połamanych) strzałach , i stwierdzeniu że "nie umiem" , "nie leży mi" - ląduje to po strychach , piwnicach .
Dobrze gdy nikt fizycznie przy tym nie ucierpi . Ucierpi na pewno pierwszy entuzjazm , który ledwie co się zapalił...
W sprawie wystawy w państwowym muzeum powinno chyba PZŁucz zająć stanowisko .
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2012, 02:59:40 pm wysłana przez jed »

Tomasz Szybalski (Sonix)

  • Moderatorzy
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 573
Odp: wystawa o łukach
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 18, 2012, 04:58:04 pm »
Zdaj relacje z tego "przedstawienia"

N

  • Gość
Odp: wystawa o łukach
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 18, 2012, 08:10:01 pm »
Militaria.pl - komentarz zbyteczny ;)
Co zaś się tyczy PZŁucz`u to im też zdarza się czasami wypuścić lub zaaprobować buble...np. wydawnicze ;)


Hungry

  • Gość
Odp: wystawa o łukach
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 20, 2012, 12:51:30 pm »
Byłem na wystawie i mogę ją ocenić tylko i wyłącznie pozytywnie, gdyż spełnia główny cel jakim wg mnie jest wzbudzenie zainteresowania młodzieży łucznictwem i łukami.

Dziennie oglądają ja setki zwiedzających, a widok młodych chłopców z twarzami wciśniętymi w szyby gablot z łukami jest po prostu bezcenny  ;D

Dodatkową pozytywna kwestią jest to, że w popularnej stacji radiowej Trójka był tej wystawie poświęcony materiał w najlepszym paśmie słuchalności.

Łucznicy z doświadczeniem nie znajdą tam oczywiście dla siebie nic interesującego, ale nie po to była ta ekspozycja z łukami stworzona!

jed

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: wystawa o łukach
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 20, 2012, 09:30:38 pm »
Sorry Darek , ale czegoś chyba nie rozumiem.

Odbywa się wystawa w stolicy naszego kraju na temat "Nowoczesny łuk"
a Ty piszesz:


Łucznicy z doświadczeniem nie znajdą tam oczywiście dla siebie nic interesującego

Ja jestem tylko łucznikiem amatorem . Strzelam jedynie z łuku Bear Charge . Mieszkam daleko od Stolicy ,
i bardzo chciałbym wiedzieć  jakie to dziesięć modeli nowoczesnego łuku było tam wystawianych.
Po prostu chciałbym być na bieżąco.
Pozdrawiam
 Jed

N

  • Gość
Odp: wystawa o łukach
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 21, 2012, 12:54:45 am »
No jak to jakie : Eraser, Scorpion, Druid, Mohican, Silverhavk, Nova, Little Dino, Ranger (oczywiście we wszystkich wariantach kolorystycznych)a na honorowym miejscu nieśmiertelny bubel wszech czasów(można by rzec ikona ;))...czyli Cobra ;D




Łukaszs

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: wystawa o łukach
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 21, 2012, 09:14:56 pm »
Uuuu to nie byle co, to rzeczywiscie niezwykle cenna nagroda przeciez ten scorpion na allegro kosztuje 622zł to naprawde nie mało, ja na szczescie mieszkam niedaleko Stolicy i nie moge sie doczekac jak zobacze na zywo to co w czołówce sprzedazy na allegro a jak mi szczescie dopisze to do mojej kolekcji trafi niezwykle profesjonalny i cenny scorpion :o

P.S.
muzeum techniki poszło na łatwizne, ale itak dobrze ze ludzie sie interesują a to co pozniej kupią to moze najpierw przemyslą/poczytają, ale jesli muzeum techniki publicznie pisze ze łuk scorpion jest niezwykle półprofesjonalny :D i cenny to... ::)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2012, 09:26:32 pm wysłana przez Łukaszs »
Limbsaver DeadZone-30 70# RH/ Browning Fire Drake 55# LH recurve

Hungry

  • Gość
Odp: wystawa o łukach
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 23, 2012, 10:37:26 am »
no tak, niestety tytuł wystawy i zawartość wystawy odstają od siebie znacząco :)


Ale rozmawiałem z organizatorem i obiecał w przyszłym roku profesjonalną wystawę związaną z łucznictwem. Postaram się mu w tym pomóc