Autor Wątek: Witam. Pytanko  (Przeczytany 2418 razy)

Psoma

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Witam. Pytanko
« dnia: Sierpień 16, 2009, 09:35:36 pm »
Witam Was. Starałem sie wyszukac informacji na temat samego strzelania, nie naleze do seksji, klubu itp. Mam pytanie odnosnie miejsca, terenu do strzelania, gdzie moglbym sobie swobodnie postrzelac. Łuk to bron, czy musi byc jakies pozwolenie?? Moge sobie go wziasc np, na dzialke :)? Prosze o pomoc, moze ktos zna jakis link :) Pozdrawiam

kissielec

  • Gość
Odp: Witam. Pytanko
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 16, 2009, 09:57:52 pm »
Łuk bronią nie jest wg obowiązującej "ustawy o broni i amunicji" i w związku z tym nie jest wymagany żaden papier na jego posiadanie. Opracowany już projekt nowelizacji tej ustawy, również nie klasyfikuje łuku jako broni, więc w tej mierze nie szykują się na razie żadne zmiany. Dodatkowo prawo (z tego co się orientuję) również nie definiuje miejsc gdzie można łuku używać.

Słowem w łucznictwie mamy "Amerykę", a używanie łuku (który wszyscy wiemy, że może zabić nosorożca...) determinują charakterystyczne dla Homo Sapiens:  logika, samokontrola i wyobraźnia.
I tak trzymać.
 ;)
 
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2009, 10:01:56 pm wysłana przez kissielec »

Psoma

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Witam. Pytanko
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 16, 2009, 10:05:52 pm »
Dziękuję Ci za odpowiedz :) Strasznie ucieszyl mnie Twoj Mail. :) To daje mi mozliwosc strzelania, poczytam forum i inne podobne strony i zobaczymy :) Najpierw poczytam, potem zapytam o reszte. Pozdrawiam