Autor Wątek: Zakup łuku hoyt  (Przeczytany 1801 razy)

Marecki

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
Zakup łuku hoyt
« dnia: Październik 30, 2016, 03:01:13 pm »
Witam wszystkich. Proszę o radę. Za zwyczaj sam zawsze rozwiązuję swoje wątpliwości ale tym razem się poddałem. Nigdzie w necie nie mogę nic znaleźć. Muszę kupić w tygodniu łuk bloczkowy. Na miejscu jest fabrycznie nowy hoyt carbon element G3 , carbonowy  model na rok 2013 , oraz hoyt defiant 30 ze stopu , model 2016. I tu zaczyna się dylemat mój. Czy starszy model carbonowy czy najnowszy nie carbonowy. Starszy niby sprawdzony i carbonowy , ale nowy model ma kilka znaczących udoskonaleń. Cena bardzo zbliżona.
Proszę o sugestie i rady.

grzegorzp

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Zakup łuku hoyt
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 30, 2016, 03:34:27 pm »
Nie ten dział >:(

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Zakup łuku hoyt
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 30, 2016, 06:33:10 pm »
Chłopie, sam piszesz że chcesz kupić łuk bloczkowy a piszesz w dziale "łuki klasyczne"... Dział łuków bloczkowych nie jest ukryty w odmętach forum ale znajduje się linijkę niżej.
Ale skoro jednak już napisałeś to tak... Jeśli "musisz" kupić łuk to znaczy że nie podejmiesz racjonalnej decyzji bo Cię ciśnie termin.
Oba łuki są całkiem dobre aczkolwiek są to łuki typowo myśliwskie i jak mniemam sklep który ma je na miejscu ma je w konfiguracji 70# pytanie czy kolega jest na to przygotowany fizycznie i czy potrzebna mu taka moc oraz łuk typowo myśliwski?
Jeśli osobiście miałbym wybierać spośród tylko tych 2 łuków to wybrał bym defianta bo jest nowszy i nawet przy odsprzedaży nie będzie to aż tak straszna różnica jak przy łuku 3 letnim.
Jeśli jednak miałbym trochę szerszy wybór to szukał bym czegoś z ATA min 35" bo to już wybacza sporo, łatwiejsze jest do opanowania oraz do ramion 60# bo więcej na zawodach i tak nie można mieć poza tym mniej się niszczą sznurki oraz mata. Polecam coś z większym ATA i BH niż w łukach podanych oraz ramionami max 60#.
U nas na giełdzie też możesz znaleźć parę fajnych łuków ;)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

Adam Waligóra

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 160
Odp: Zakup łuku hoyt
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 30, 2016, 08:05:06 pm »
Polecam Defiant 50#-60#, mam oba.

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Hoyt - Defiant 65#
Spot Hogg - Father 1Pin
Trophy Taker - Smackdown Pro
Spot Hogg - Wiseguy
Easton - Aftermath .340