Autor Wątek: PUCHAR ŁUCZNIKÓW DĄBSKICH 2012  (Przeczytany 6325 razy)

Iras

  • Stowarzyszenie
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: PUCHAR ŁUCZNIKÓW DĄBSKICH 2012
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 22, 2012, 05:51:30 pm »
  Oki  dzięki
Diamond Marquis Mathews Monster

dany

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 920
Odp: PUCHAR ŁUCZNIKÓW DĄBSKICH 2012
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 05, 2012, 10:08:04 pm »
Jutro rano u STSu można popykać.
Sage 35#

dany

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 920
Odp: PUCHAR ŁUCZNIKÓW DĄBSKICH 2012
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 05, 2012, 10:22:10 pm »
Znalazłem:
Regulamin strzelania 2D w „Towarzystwie Łuczników z Dąbia”
1. Kategorie łuków:
a. z celownikami (wszystkie łuki compound, tradycyjne i klasyczne z osprzętem celowniczym wyznaczonym przez 2 punkty celowania np. lipko -> pin, znacznik na majdanie -> oznaczenie  na cięciwie).
b. bez celowników (wszystkie łuki compound, tradycyjne i klasyczne bez osprzętu celowniczego w postaci 2 punktów celowania. Dopuszczalny jeden punkt celowania w postaci znacznika na majdanie).
2. Dozwolone są łuki o dowolnej sile naciągu.
3. Nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o typ strzały (poza sytuacją, gdy strzelec używa do łuku strzał mogących realnie zagrozić bezpieczeństwu np. strzały drewniane do łuku bloczkowego). Łucznik może używać jednocześnie strzał aluminiowych, kompozytowych lub węglowych. Dobór lotek (długość, kolor i typ) jest dowolny, jedynie należy opisać inicjały na jednej z lotek, by uniknąć nieporozumień. By uniknąć sytuacji, w której ktoś zostaje bez strzały należy przed zawodami posiadać minimum 5 strzał.
4. Nie ma ograniczeń odnośnie wagi strzały na jeden funt siły naciągu łuku, (choć możliwość pomiaru istnieje) należy tylko przed zawodami poinformować lojalnie współstrzelających o zaistniałym fakcie ze względów bezpieczeństwa.
5. Odległości strzału do celu/maty:
a. dla łuków z celownikami, nie dłuższa od celu niż 40 m.
b. dla łuków bez celowników, nie dłuższa od celu niż 27 m.
6. Odległości powinny być adekwatne do wielkości celu.
7. Strzały będą oddawane do "mat" kartonowych wypełnionych szmatami z przyklejonymi tarczami z wizerunkami zwierząt. Tarcze są tak ustawione, by widoczność do strefy życia
(serce, wątroba, płuca) była niezakłócona żadnymi przeszkodami w postaci gałęzi, liści czy innych przeszkód. Cele będą ustawione w różnych konfiguracjach terenowych jednak w
taki sposób by ograniczyć zniszczenie strzały.
7. Każdy strzelec oddaje jeden strzał do jednego celu w jednej rundzie.
8. Do jednej maty można oddać 5 strzał w jednej serii, by zmniejszyć ryzyko uszkodzenia strzał. Po oddaniu 5 strzałów zostaną policzone punkty i następna grupa może oddać strzały.
9. Liczba rund będzie ustalona przed zawodami uwzględniając możliwości czasowe zawodników.
10. Każdy zawodnik na oddanie strzału ma ok. 1 minuty, czas liczy się od momentu podejścia
do oznaczonego miejsca strzału.
11. Punktacja: strefa I - serce oznaczona jest 10 punktami, strefa II, czyli okolice wątroby i płuc 5 punktów, pozostała strefa oznaczona na tarczy to 1 pkt. Trafienie w linie zaokrągla punktację „w górę”- na korzyść strzelca. Trafienie poza strefy oznaczone, poza tarczę lub odbicie się strzały od ziemi i trafienie w tarczę, oraz odbicie się od tarczy jest traktowane jako 0 punktów.
12. Niedopuszczalne są wszelkiego typu dalmierze laserowe, elektrooptyczne i taśmy miernicze oraz pomiar odległości „na kroki”. Inne sposoby pomiaru odległości są dopuszczalne.
13. Dopuszczone jest używanie lornetek wszelkiego typu, włącznie z podziałką umożliwiającą pomiar odległości. 
14. Nie ma ograniczeń, co do ubioru.
15. Za niesportowe zachowanie uważa się rozmowy na temat odległości między zawodnikami, którzy nie oddali jeszcze strzału do celu, przeszkadzanie innym zawodnikom w oddaniu strzału oraz fałszowanie wyników punktowych.
16. Zawodnicy zobowiązani są do przestrzegania wszelkich zasad bezpieczeństwa zarówno swego, współzawodników i osób postronnych. 
17. W przypadku uszkodzenia łuku lub względów zdrowotnych i fizjologicznych zawodnik ma czas 20 minut na naprawę uszkodzonego sprzętu i usunięcia problemów zdrowotnych. Po upływie tego czasu traci kolejkę bez możliwości oddania powtórnego strzału.
18. Zawodnik może korzystać z pożyczonego łuku lub strzał (po uprzednim odpowiednim
oznaczeniu).
19. Wszystkie punkty zostaną zapisane przed wyciagnięciem strzał z celu po uprzednim uzgodnieniu z sędziami w sprawach spornych.
20. W przypadku remisu o miejscach 1-10 zadecyduje dogrywka do losowanej figury - po jednej strzale, w przypadku ponownego wyniku remisowego nastąpi zmiana odległości do tej samej figury aż do rozstrzygnięcia wyniku. 
21. Dwaj sędziowie zostaną wybrani w dniu zawodów przez ogół zawodników metodą losowania. Sędziowie nadzorują zliczanie punktów oraz rozstrzygają sporne kwestie wespół z zainteresowanym zawodnikiem.
22. Sędziowie mogą uczestniczyć w zawodach.
Sage 35#