Autor Wątek: Łuk Polaris  (Przeczytany 4416 razy)

wir444

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
Łuk Polaris
« dnia: Listopad 17, 2015, 06:32:22 pm »
Witam,
Ostatnio zaciekawił mnie temat łucznictwa i teraz zastanawiam się nad zakupem sprzętu. Mam 15 lat i ok. 170 cm wzrostu. Moją uwagę przyciągnął często polecany na forach Polaris. Czy byłby to dla mnie dobry wybór jak na początkującego? Jeśli nie, jaki inny w podobnej cenie?

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Łuk Polaris
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 17, 2015, 06:42:38 pm »
Byłby dobry
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Łuk Polaris
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 17, 2015, 06:58:45 pm »
Jak nie masz za dużo kasy to dobry wybór. Jak masz trochę więcej to kup majdan i ramiona w systemie ILF. W sumie w tej samej kasie co nowy polaris poskładasz komplet z forumowej giełdy czegoś lepszego. Wartość użytecznego ale używanego majdanu z ILF to jakieś 250zł...ramiona kupisz za 150 i git...celownik 100zł. Reszta to już drobnica. Bądź cierpliwy i obserwuj giełdę :)
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Munin

  • Gość
Odp: Łuk Polaris
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 17, 2015, 11:08:57 pm »
Na początek Samick Polaris jest łukiem klasycznym a nie tradycyjnym.
Problem z naszą giełdą jest taki, ze u nas nie pojawiały się ramiona ILF w słabych mocach a 15-o latkowi na początek nie dałbym do łapek 30# nawet jeśli dałby to radę naciagnąć.
Samick Polaris / SF Optimo+ / Jandao Begginer to jest znośny wybór na start a i używki można za bardzo przyzwoitą cenę kupić.
Wpisz na olx.pl polaris powinno coś wypluć, w zeszłym tygodniu widziałem kilka ofert atrakcyjnych cenowo.

wir444

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Łuk Polaris
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 18, 2015, 09:42:49 pm »
Jeszcze jedno: widziałem, że są różne wersje długości ramion i siły naciągu. Jaka specyfikacja byłaby dla mnie odpowiednia?

TreQ

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 265
    • XMS Multigaming
Odp: Łuk Polaris
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 18, 2015, 10:03:49 pm »
AyE!

Sądząc po wzroście to 62 - 66 cali byłoby odpowiednie. A co do naciągu, na pewno nie więcej niż 22 funty. myślę że 16 - 18 na Twój wiek (z powodu nie do końca uformowanego układu mięśniowo - szkieletowego) będzie odpowiednie. Lepiej nie przesadzać z naciągiem z powodu ewentualnych uszkodzeń / kontuzji.

Pozdrawiam!
Ludzie kiedyś byli bliżsi sobie... Musieli. Broń nie niosła tak daleko.
Dzidownica: Samick Polaris 30# 70" Dzidy: Easton Inspire 630
FB: Grupa Łucznicza "Sagittarius"
www.lucznicy.dl.pl - Mapka łuczników

Munin

  • Gość
Odp: Łuk Polaris
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 18, 2015, 10:24:30 pm »
Łuk w łucznictwie klasycznym dobiera się do długości naciągu, podaj proszę swój rozstaw łapek to się dowiemy co tam da się wyliczyć. Jesteś już wyższy od rodziców czy jeszcze nie i dużo Tobie zostało? :D
W każdym razie licząc po wzroście (rękoma naciągasz nie wzrostem) masz długość naciągu 26.75". Ja bym brał łuk o długości 68" a co do mocy ramion to już tak indywidualna sprawa, że ciężko zdalnie doradzać. Znajomego syn, wielki kawał 13-o latka (185/190 łapy/70kg) ledwo panuje nad 22#.

wir444

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Łuk Polaris
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 18, 2015, 10:38:00 pm »
Rozstaw od liczony od czubków palców? Ok. 175 cm. Jestem wyższy od mamy o kilka cm, a do taty brakuje mi pewnie coś pod 10 cm, nie więcej.

DeK

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Łuk Polaris
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 18, 2015, 10:38:30 pm »
wir444, a może masz niedaleko do sklepu łuczniczego, klubu lub jakiegoś łucznika? Samemu na początek trudno jest ze wszystkim się połapać i nawet jeżeli kupisz wymarzony łuk według porad udzielanych z najlepszymi intencjami, to może okazać się, że przez drobne błędy, niedopatrzenia, drobnostki szybko się zniechęcisz, coś zniszczysz lub zrobisz sobie krzywdę. Napisz skąd jesteś, a może ktoś by Ci na miejscu pomógł dobrać parametry sprzętu, a później sobie spokojnie poszukasz, bo będziesz wiedział czego konkretnie.
Z długością itd. nic Ci nie podpowiem, ale z siłą naciągu - rzeczywiście, na początku przygody z łucznictwem nie ma się co siłować. Nawet łukiem o bardzo małym naciągu można celnie trafiać i mieć z tego dużą frajdę. Na początku ważniejsze niż "mocny łuk" jest wyrobienie sobie dobrych nawyków, odpowiedniej postawy.
Powodzenia w poszukiwaniach wymarzonego sprzętu :-)
PS. Mam m.in. Polarisa - kupiłem za 100zł używany, jak dla mnie jest super hehehe Trzeba tylko cierpliwie grzebać po portalach z ogłoszeniami i forach :-) Cierpliwości :-)
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2015, 10:40:22 pm wysłana przez DeK »

Tomasz_R

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 444
Odp: Łuk Polaris
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 18, 2015, 10:51:29 pm »
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2015, 10:53:41 pm wysłana przez Tomasz_R »
Buck Trail Antelope 40# Buck Trail BlackHawk 40#
PSE Stinger 3g 70#

wir444

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Łuk Polaris
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 18, 2015, 10:57:22 pm »
Dzięki widziałem, ale na razie jeszcze nie chcę kupować łuku bo mam złamaną rękę. W Sanoku niby jest sklep łowiecki i na afiszu widziałem napis "łuki" ale wątpię by w tym sklepie mogli mi doradzić coś ciekawego. To mały skleo w samym rogu galerii. Znajomych związanych z łucznictwem nie mam.

Munin

  • Gość
Odp: Łuk Polaris
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 18, 2015, 11:37:58 pm »
Rzuć okiem na mapę lucznikiw, TreQ ma do niej link w podpisie może akurat kogoś w okolicy trafisz.
Spokojnej nocy :D

Wysyłane z HTC za pomocą Tapatalk 2

wir444

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Łuk Polaris
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 19, 2015, 06:08:29 pm »
Moglibyście podać mi jeszcze, co wchodzi w skład podstawowego zestawu by móc swobodnie strzelać?

bodzio-Bogdan Guminski

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 263
    • www.slowianscylucznicy.fora.pl
Odp: Łuk Polaris
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 19, 2015, 06:44:19 pm »
Facebok -Lucznicy Sanoka -duza grupa lucznikow
Samick Vision +Ramiona Fiber 38#, Basic 32#
Turek Styrczula 35#
Samick Sage 35#


Strzaly Cedrowe
Strzaly carbonowe Stepic 500
Strzaly carbonowe Beman Flasch 630
Strzaly carbonowe Black Max Elite 500

DeK

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Łuk Polaris
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 19, 2015, 06:45:22 pm »
To zależy od tego, jak chcesz strzelać. W wersji "bare bow" ("golas") i strzelaniu instynktownym: łuk z podstawką pod strzałę (albo i bez), strzały, jakaś skórka ochronna na palce lub rękawiczki skórzane - tak też używam Polarisa. Jeśli chcesz bardziej "klasycznie"/"sportowo" dokup do tego celownik, stabilizator. Warto też sobie kupić wosk do cięciwy, żeby o nią właściwie dbać, oraz ochraniacz na przedramię. Lista rzeczy potrzebnych, niezbędnych, przydających się od czasu do czasu wydłuży się, gdy zaczniesz strzelać. Tak czy inaczej, to, co powinno wchodzić w zestaw podstawowy zależy od tego, na co się zdecydujesz, na jaki "styl", co będziesz chciał z tym łukiem robić.