Autor Wątek: Hori Zone Vulture  (Przeczytany 14307 razy)

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Hori Zone Vulture
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 24, 2016, 08:38:06 pm »
Aha...no to wszystko jasne. Tak jak Jaco pisał....naciągaj łuk tylko spustem. Wtedy jest zawsze OK.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Jan

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 142
Odp: Hori Zone Vulture
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 24, 2016, 09:49:23 pm »
Zawsze spustem i zawsze Z ZAŁOŻONĄ STRZAŁĄ!!!

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


zjawulec

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Hori Zone Vulture
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 24, 2016, 10:01:25 pm »
Spustu jeszcze nie mam więc napinam i luzuje używając 3 palców. Czy to to coś niewskazanego dla cięciwy, tudzież łuku?

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Hori Zone Vulture
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 24, 2016, 10:11:39 pm »
Niewskazane bo jak palce puszczą przy odpuszczaniu to może być jego ostatni strzał. Palcami napinamy tylko w ostateczności.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


zjawulec

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Hori Zone Vulture
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 24, 2016, 10:35:03 pm »
No nie wiem. Bardziej ufam moim palcom niż spustowi ale w tym przypadku posłucham weteranów bo wiedzą więcej. Łuk do szafy


Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Hori Zone Vulture
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 24, 2016, 10:41:28 pm »
Ze spustem i tak zawsze naciąga się ze strzałą więc ew. wystrzał szkody łukowi nie zrobi.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


jastrząb

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
na start
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 08, 2017, 09:30:32 pm »
Powiem tyle łuk wart swojej ceny w każdym calu jest to niezwykły łuk może i cięższy od pse. Co ma wpływ kiedy zależy nam na każdym gramie. Zaś wykonanie i celność nie ujmują PSE.  Z przodu mamy zamontowany tłumik drań nie stabilizator. I jako tłumik sprawdza się doskonale wręcz zawodowo. Co do reszty to godny uwagi jest stały tłumik cięciwy. Co do pozostałego osprzętu. Radzę wyposażyć się w coś lepszego tłumiki cięciwy celownik w ostateczności ujdzie lecz lepiej kupić coś lepszego. Co do cięciwy na początek wystarczy nie jest najgorsza. Jeżeli miał bym wybierać między PSE Stinger X a volture. Wybrał bym ten drugi tylko z tłumikiem  drgań i stałym tłumikiem cięciwy. Doposażył bym go sam w tłumiki cięciwy, ramion, spust, peep-said, celownik kołczan. Z łuku strzela się naprawdę przyjemnie. Jest płyny i ma w sobie moc i precyzję. Czego nieraz brakuje innym Łuką i to droższym niekiedy markową a za tą cenę to jet pozycja niezwykła. Pamiętaj za czym kupisz pójdź zobacz przymierz i zobacz czy ci pasuje ( pamiętaj butów nie kupujesz bez przymierzenia nie kupuj i łuku). A ten łuk jest dla mnie czymś co spełnia moje wymagania.  Odnoszę też do innych forumowiczów co zakupili ten łuk. Wykonanie jest naprawdę na poziomie troszkę nie zadowala mnie cięciwa ale na początkowy sezon oswajania się z nim wystarczy. http://www.forumlucznicze.pl/index.php?topic=6412.0
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2017, 09:39:39 pm wysłana przez jastrząb »

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: na start
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 08, 2017, 11:46:13 pm »
Jak dla mnie to Vulture w porównaniu do przytaczanego Stingera ma dużo wad: jest prawdopodobnie wolny (producent nawet nie podaje prędkości), cięższy, ma charakterystykę naciągu bardziej jak zwykły łuk a nie bloczek, w spoczynku cięciwa jest luźna jak guma od majtek co rodzi problemy z peepem, ma gorszą kulturę pracy, brak jest specyfikacji sznurków. Jak dla mnie ten łuk może i wart jest swojej ceny ale dość wyraźnie odstaje nawet od najtańszych łuków renonowanych producentów, i jak się ma z czego to zdecydowanie warto dołożyć.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2017, 11:49:21 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Munin

  • Gość
Odp: na start
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 09, 2017, 12:49:13 pm »
Antkor  ;D  ;)
Do napisania za minimum dwa lata

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: na start
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 09, 2017, 01:26:30 pm »
Antkor  ;D  ;)
Do napisania za minimum dwa lata

No 50 milionów strzałów to nie byle co ;)
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Munin

  • Gość
Odp: na start
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 09, 2017, 01:44:03 pm »
No 50 milionów strzałów to nie byle co ;)
W dwa lata nie da rady?  :D  ;)

Munin

  • Gość
Odp: na start
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 10, 2017, 10:46:51 am »
Tak 50 tyś to tak będzie ale 50 000 tyś to już nie koniecznie :p

Ja przyjąłem 500 strzałów na tydzień dlatego wyszły dwa lata.

jastrząb

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: na start
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 24, 2017, 09:55:38 pm »
strzelam z tego łuku od 1.5roku z zaraz go zmodernizowałem stały tłumik wymieniłem na aktywny jeżeli wiesz o czym mówię. tłumiki cięciwy na pompony kauczukowe. Gripa (rękojeść) na drewnianą. Peep sight na pouren z magnezowogo oczywiście z gumką go zostawiłem , Strzały jakie to Easton Buck Eye modernizowane lotki pióro z owijką. Do piór musiałem zrezygnować z cookie stosuje podstawkę 3 szczotkową szerszą nie pamiętam nazwy ani marki.Tłumik mam oryginalny celownik sportowy. Nie odczułem różnicy jaka odczułem po roku z pse.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2017, 10:53:18 pm wysłana przez jastrząb »

jastrząb

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: na start
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 24, 2017, 10:14:37 pm »
Naciąg ustawiony na max + leciutka modernizacja w kieszeniach ramion podpiłowany leciutko stabilizator ramion w ceelu zwiększenia rozprężenia ramion tym samym mocy łuku z oryginalnych 63 oficjalnych 65(papier wszystko przyjmie) uzyskane 73 funty naciągu przy pomiarze wynik dla mnie wystarczający. Posiadam spust lecz z niego nie korzystam strzelam chwytem śródziemnomorskim połączonym techniką angielską sportową lewa noga lekko ugięta tułów skręcony prawa wyprostowana odciągnięta do tyłu i przód ciał lekkim nachyleniu do przodu ta postawa pozwala mi strzelać celnie na dystansie 55m i 65m celownik sportowy z soczewką 1,3/4'' łuk kupiony w Czechach za 1450zł można było go dostać za 1000zł z podstawowym osprzętem wtedy była tylko wersja 65lb. Nie odczułem tego żeby cięciw była luźna strzelam co tydzień nieraz co dwa a na razy dwa razy w Tygodniu minimum 2 razy w miesiącu. Warto wydać na konfigurację łuku pod strzelca. Łuk jest według mnie troszkę krótki mógł by mieć większy rozstaw. Dla osób o większym wzroście może być to uporczywe ja mam 170cm. Pisałem o tym że łuk jest dosyć ciężki ale nie mówcie, że nie jest masywny i wytrzymały.
PS. Powiedz mi co dostanę za te cenę w takowej konfiguracji.
 

 


« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2017, 10:53:42 pm wysłana przez jastrząb »

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: na start
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 24, 2017, 11:21:42 pm »
Nikt nie mówi że ten łuk jest zły niemniej faktem jest ze ma wady (jak chyba prawie każdy łuk) Jak ktoś miał w ręku kilka wyższych modeli zauważy to od razu...

Cytuj
leciutka modernizacja w kieszeniach ramion podpiłowany leciutko stabilizator ramion w ceelu zwiększenia rozprężenia ramion tym samym mocy łuku z oryginalnych 63 oficjalnych 65(papier wszystko przyjmie) uzyskane 73 funty naciągu

Wiesz że ramiona mogą tego nie wytrzymać?

Cytuj
z oryginalnych 63 oficjalnych 65(papier wszystko przyjmie

To raczej wina rozciągniętych sznurków.

Cytuj
Powiedz mi co dostanę za te cenę w takowej konfiguracji.

Przy odrobinie cierpliwości używke np Stingera ;) Którego potem łatwo sprzedasz praktycznie bez straty finansowej ;)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2017, 11:37:07 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)