Autor Wątek: wiek a początki sportowe?  (Przeczytany 1385 razy)

Paweł Jurga

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
wiek a początki sportowe?
« dnia: Listopad 19, 2012, 07:10:37 am »
Witam.
Nurtuje mnie pytanie czy mając 29 lat i podstawowe umiejętności łucznicze, przesiadając się z tradycyjnego na klasyka mogę jeszcze myśleć o osiągnięciach sportowych.
Nie należałem do klubu i nigdy nie strzelałem sportowo. W przyszłym roku przenoszę się do Wrocławia gdzie są dwa kluby (AZS politechniki oraz "TALENT" uczniowski). Ja studentem ani uczniem już nie jestem.

A jak wygląda możliwość uczestnictwa w ogólnopolskich zawodach osób nie klubowych?

No i podstawa... czy jest jakaś szansa na osiągnięcie dobrych wyników w perspektywie powiedzmy pięciu lat? (jestem osobą sumienną i zdeterminowaną).

Pozdrawiam

Hungry

  • Gość
Odp: wiek a początki sportowe?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 19, 2012, 09:45:37 am »
jak klub nazywa się UKS to nie znaczy, że są tam sami uczniowie  ;D

We Wrocławiu jest jeszcze silny klub bloczkowy Dolnoślązak i ich Ci polecam.
Biorąc pod uwagę wiek, to raczej polecałbym Ci łuk bloczkowy, w aspekcie robienia realnej kariery sportowej. No chyba , że możesz przeznaczyć na klasyka po 5 godzin codziennie 7/7  :D

NA zawodach tarczowych możesz strzelać tylko posiadając licencję, także jako niezrzeszony, ale to kosztuje więcej niż posiadając przynależność klubową

Wookie

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 92
Odp: wiek a początki sportowe?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 19, 2012, 09:32:31 pm »
Jeżeli lubisz strzelać to bez namysłu zacznij trenować ponieważ jest to wspaniała sprawa!

A co do rodzaju łuku to musisz sobie sam odpowiedzieć na pytanie z czego chciałbyś strzelać.

Pozdro