Autor Wątek: polowanie w Polskich lassach  (Przeczytany 9967 razy)

WADEWADA

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
polowanie w Polskich lassach
« dnia: Styczeń 09, 2011, 08:17:05 am »
Witajcie koledzy,,iak wiadomo w naszym kraju zabronione iest polowanie z łuku,,a wrecz niema szans by dostać pozwolenie na zgodny z prawem spacerek po łonie natury w poszukiwaniu jakiejś sarenki lub dzika,,,,niema żadnych związków łowieckich,,,,my w naszym kraju możemy sobie postrzelać z broni palnej ,,,,,i ciekawi mnie jedno,,,a gdzie równouprawnienie i grze zdrowy rozsądek,,,i gdze uszanowanie człowieka z łukiem wzgledem innych państw w kturych wolno polować ze strzałą na cieciwie,,,nasz rząd chyba jest zdania że łuk iest bardzej grożny od sztucera z celownikem optycznym,,,i chcąć niechcąc dyskryminuje własny narud uniemożliwiając a wrecz zabraniając polowanie z łukiem,,,wychodzi na to że amerykanin w swojm kraju,,,może swobodnie zapisać sie do związku łowieckiego i polować w swojm kraju bez strachu przed sądem i wiezieniem ,,a polak w swojm kraju może kupić sobie łuk myśliwski (i całe szczeście że przynajmniej łuk zostawili) ale żeby polować to musi iechać za granice ,,,,pytam sie was,,może iesteście bardzej okrzesani w polityce ,,,czemu w Polsce wolno z broni palnej,,a z łuku czy z kuszy nie,,,,czy według naszego żądu my polacy iesteśmy iacyś inni?,gorsi?,,,i kto im dał prawo ustanawiać takie bzdurne prawo?,,,za te grube pieniądze kture zarabiają czesto lenistwem i nic nierobienie mogli by troche pomyśleć o swoim narodzie,,,i przypomnieć sobie o tym biednym skrzywdzonym przez nich polaku,chcącym legalnie zapolować w swojm ojczystym polskim lessie bez strachu przed sądem i wiezieniem,,,powiem jeszcze tylko tyle,,gdyby obcy naród miał nas gdzieś to bym sie niezdziwił ale kiedy własny rząd ma własny naród po cześci w dupie ,,to iuż mnie wkurwia,,,,,a swoją drogą legalnie polować niedają a potem sie dziwią że jest kłósownistwo,,,pozdrawiam i prosze o iakąś sensowną odpowiedz o wytłumaczenie mi tego stanu w naszym kraju,,,

arkadio

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 234
  • Bowhunting! I love this game!
Odp: polowanie w Polskich lassach
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 09, 2011, 09:26:06 am »
witam kolegę.
zapraszam do wątku "łuk w łowiectwie" gdzie toczy się dyskusja na poruszony przez Ciebie temat.
pozdrowionka
PS: dobrze by było skorzystać również z opcji sprawdzania błędów bo troszkę razi w oczy ta pisownia ;)
łuk: PSE X-Force 6 GX 72#, PSE X-FORCE 6 HF 70#
podstawka: Ripcord Code Red
celownik: Viper Predator MICRO 5PIN
stabilizator: SVL S-COIL XL 7"
kołczan: Bohning Lynx 6
spust: T.R.U BALL Copperhead Xtra
strzały: Beman ICS Hunter 300
dalmierz: Leupold

WADEWADA

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: polowanie w Polskich lassach
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 09, 2011, 11:07:40 am »
A bo ja drogi kolego jako młody smyk to zamiast do szkoły brałem kawałek patyka sznurek i z takiego łuku polowałem na kury u sąsiada by był rosół w domu,,,i dlatego te błędy,,,,a teraz dorosłem i pykam z Hoyta Maxissa 31/ 90 lbs/ale oczywiście nie do kogutów tylko do tarczy ,,,,i gnebi mnie to prawo że niech diabli wezmą,,polska to dziwny kraj,,chociaż niby swój to czasem można się poczuć bardzo obco,,,pozdrawiam

PK

  • Gość
Odp: polowanie w Polskich lassach
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 09, 2011, 02:43:37 pm »
@Wadewada,...
w pełni popieram prośbę arkadia. Pisownia poprawna to oznaka szacunku dla rozmówcy. Pisownia byle jaka to oznaka totalnego braku poważania pozostałych (alibi jedynie dla obcokrajowców).

Co do Twojego spostrzeżenia, to większość z nas zgodzi się tutaj, że brak zgody na polowanie bronią cięciwową - jest niedorzeczny, ale jeśli chodzi o dostęp "każdego" obywatela do łowiectwa - to sprawa jest nieco bardziej skomplikowana.
W Ameryce w tym względzie nie trzeba wiele, wystarczy 2-dniowy kurs (na którym mniej więcej...uczą kiedy wolno do jakiego zwierzęcia strzelać, w co celować i jak broni używać,...), trochę kasy na broń i wykup odstrzału na stacji paliw...i już można polować. Amerykanie mają bezkresne, odludne łowiska, zwierzyny wbród i dużo większą świadomość i wyobraźnię w posługiwaniu się bronią, ze względu na powszechny dostęp do broni - od zawsze. Ponadto z łuku polowano tam również od zawsze do dzisiaj....bez żadnych przerw technologicznych.

W Europie łowiectwo ma się zu-peł-nie inaczej. Tak kompletnie inaczej, że nie zdziwiłbym się gdyby to zajęcie nazywało się w Europie również inaczej. Wywodzi się z przywileju klasowego i nigdy nie było dostępne dla każdego chętnego, prawdopodobnie ze względu na ograniczoną liczebność zwierzyny i łowiska w zurbanizowanej sieci osad i dróg, poprzecinanej gęstą siecią granic własności - królestw, księstw, hrabstw... Stąd w europejskiej tradycji dostęp do myśliwstwa to strome schody pod górę. W "ludowej" Polsce chłopo- robotników, nie było lepiej. Znajomości, korupcja i przynależność...kwalifikowały do myśliwstwa.

W dzisiejszej rzeczywistości, łowiectwo na świecie bardzo straciło na swoim dobrym wizerunku w opinii publicznej, więc uruchomiło program ratunkowy w postaci demokratyzacji i zachęt. Stąd poszukiwanie atrakcyjniejszej dla myśliwego taktyki, i broni bardziej humanitarnej. Dodatkowo, przestano traktować łowiectwo wyłącznie jako służbę gospodarki leśnej,...a promuje się je również jako rekreację w otoczce pięknej wielo-wiekowej tradycji. Tak odkryto ponownie bronie cięciwowe. Dzisiaj już nikt w poważnej dyskusji nie ośmieszy się stwierdzeniem, że łuk czy kusza są mniej humanitarne niż broń palna.

Te procesy ewoluowały w Europie dość długo (pierwsze legalizacje łuku - to lata dziwięćdziesiąte XXw), a że w Polsce większość nowości (no, może poza zepsuciem i nieobyczajnoścą  :D) zyskuje akceptację z ok. 15-20 letnim opóźnieniem w stosunku do Zachodu Europy, więc z bowhuntingiem prawdopodobnie będzie tak samo (przy dzisiejszym, natychmiastowym dostępie do informacji,... dziwi mnie ta potworna bezwładność korzystania w Polsce z tego co najlepsze).

Tym nie mniej polowanie jako piknikowa atrakcja dla każdego,...(bez zweryfikowanej wiedzy i umiejętności), nie będzie nigdy możliwe.
Chyba że jako surwiwal po globalnej zagładzie... ;D.   
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2011, 03:54:21 pm wysłana przez PK »

WADEWADA

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: polowanie w Polskich lassach
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 09, 2011, 03:11:59 pm »
co prawda to prawda,,prawdą jest też że ludziom chcącym uprawiać myślistwo z użyciem łuku w zgodzie z prawem nie daje się nawet szansy na otrzymanie jakiegokolwiek pozwolenia na taki polowanie,,,przykro że we własnym kraju zdarzyła się  taka sytuacja takie można by powiedzieć niedopatrzenie i jednak dyskryminowanie tych ludzi z łukiem,choćby w porównaniu z myśliwymi z bronią palną,,,,

PK

  • Gość
Odp: polowanie w Polskich lassach
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 09, 2011, 08:21:55 pm »
W zwiazku z tym, ze wątki na ten temat niepotrzebnie pączkują... odpowiadam na ostatniego posta w wątku "Łuk w łowiectwie"...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2011, 09:19:17 pm wysłana przez PK »

WADEWADA

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: polowanie w Polskich lassach
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 11, 2011, 07:18:13 pm »
zaś co do błędów ortograficznych to poprawie bo są spore niescisłości,,,,internet iest z zasady dla wszystkich forum tymbardzej,,,niema wyrażnych kategorji co do wykształcenia i zasad pisowni osób sie udzelających np w tym foróm,,,to czy ia pisze z błedami ortograficznymi czy nie to niema nic do żeczy,,,,ważne jest to....legalne polowanie w swojm polskim kraju z łukem legalnie ,,,i na tym trzeba sie skupić i cos robić w tym kierunku,,zwracanie mi uwagi że obrażam cześć społeczeństwa iest w sumie dla mnie obrazą i żeby dowieść prawdy trzeba by oczekiwać wyniku np w śądzie ,,,powiedzcie mi kogo obraziłem 40 milionów ludzi? czy was dwóch?,,,,,,ieżeli was tak rażą moje bledy to droga wolna ,niezapraszałem was tu macie swuj wątek itp,,,zdaje sie łuki w łowiectwie,,,,,chyba to moje rozwiązanie iest bardzo rozsądne dla was,,,kogo bedze razić moja pisownia to niech sie nieodzywa a kogo nie to moge spoko poklikać,,teraz zima mam czas,,,,,,miłego samopoczucia życze koledzy

PK

  • Gość
Odp: polowanie w Polskich lassach
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 11, 2011, 07:34:51 pm »
 :( Wybacz, ale unikanie własnego wysiłku, by jednocześnie przysparzać go innym - to nie koleżeńska postawa .
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2011, 08:00:29 pm wysłana przez PK »

arkadio

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 234
  • Bowhunting! I love this game!
Odp: polowanie w Polskich lassach
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 11, 2011, 07:56:20 pm »
@WADEWADA
to jest totalna ignorancja z Twojej strony i lekceważenie netykiety. :o
to że internet jest dla wszystkich to nie znaczy, że nie panują tu jakieś niepisane zasady,
jeżeli tak by było to każde forum wyglądało by jak "kupa gnoju".
domniemam, że robisz to celowo na złość pewnej rzeszy użytkowników.
autokorekta podkreślając słowa daje Tobie do wyboru to właściwe i poprawnie pisane.
wystarczy kliknąć pp(prawy przycisk) myszy i zaakceptować właściwe.
lecz jeżeli tobie nawet tego nie chce się zrobić to nie masz czego szukać w łucznictwie bo do tego hobby należy się troszkę przyłożyć i lenistwo tu nie popłaca.

nie mam zamiaru dyskutować więcej z takim forumowiczem :(
pozdrowionka
łuk: PSE X-Force 6 GX 72#, PSE X-FORCE 6 HF 70#
podstawka: Ripcord Code Red
celownik: Viper Predator MICRO 5PIN
stabilizator: SVL S-COIL XL 7"
kołczan: Bohning Lynx 6
spust: T.R.U BALL Copperhead Xtra
strzały: Beman ICS Hunter 300
dalmierz: Leupold

WADEWADA

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: polowanie w Polskich lassach
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 11, 2011, 09:19:15 pm »
hm,,każdy ma swój punkt widzenia,,,nie namawiam do dyskusji ,,wszystkiego najlepszego życze na dowidzenia,,,zaś co do chobbi to nie tobie oceniać co ma kto lubić,,, ,,,,,,a co do łucznictwa to niewątpliwie piekny sport z pieknymi tradycjami to niepodlega żadnej kwestii i wątpliwości,,,powinieneś zrozumieć że na około 45 milionów polaków nie każdy musi sie zgadzać z tobą,,,co do chobbi t z łukiem mam do czynienia sporo  lat ,,,bedze ze 20 ,,,,ty miałeś 9 i latałes w pieluchah kiedy ia strzelałem smyku....

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: polowanie w Polskich lassach
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 11, 2011, 09:35:23 pm »
w wieku 9 lat z pieluchami się nie biega...
Wadewada już nie jako łucznicy, Polacy, czy Bóg wie kto ale jako zwykli ludzie i forumowicze niejako prosimy Cię (koledzy nie obrażą się mam nadzieje że piszę "my") o przynajmniej jako takie zachowanie właściwej pisowni. JAKO TAKIEJ bo uwierz mi oczy bolą... a to że do szkoły miałeś pod górkę to twoja sprawa, i nie o tym na forum rozmawiać będziemy.
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

Bowhunter

  • Gość
Odp: polowanie w Polskich lassach
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 12, 2011, 06:17:59 am »
hm,,każdy ma swój punkt widzenia,,,nie namawiam do dyskusji ,,wszystkiego najlepszego życze na dowidzenia,,,zaś co do chobbi to nie tobie oceniać co ma kto lubić,,, ,,,,,,a co do łucznictwa to niewątpliwie piekny sport z pieknymi tradycjami to niepodlega żadnej kwestii i wątpliwości,,,powinieneś zrozumieć że na około 45 milionów polaków nie każdy musi sie zgadzać z tobą,,,co do chobbi t z łukiem mam do czynienia sporo  lat ,,,bedze ze 20 ,,,,ty miałeś 9 i latałes w pieluchah kiedy ia strzelałem smyku....





Te wypowiedzi mi kogos przypominaja....... ???

majero

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 200
Odp: polowanie w Polskich lassach
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 12, 2011, 11:43:17 am »

Te wypowiedzi mi kogos przypominaja....... ???
[/quote]


hhehehe a kto wie! welcome back! ;-)
Tylko dlaczego z tymi błędami.... faktycznie oczy bolą...
łuk: Merlin
celownik: Toxonics
strzałki: Easton ACC (do tarczy), Easton Lightspeed (do 3D)
podstawka: MonArch
laga: Easton ACE

WADEWADA

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: polowanie w Polskich lassach
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 13, 2011, 06:39:20 pm »
Mam dobrą wiadomość dla was ma pożegnanie,,,życzę wszystkiego najlepszego w życiu,,zaś na zawodach w okolicach Jaworzna oczywiście urwanej cięciwy,,,,no i przydała by się jakaś petycja do odpowidnich władz,,co do tego prawa,,,samo gadanie na forum nie wystarczy niestety,,,,,dowidzenia

N

  • Gość
Odp: polowanie w Polskich lassach
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 13, 2011, 07:00:15 pm »
Mam dobrą wiadomość dla was ma pożegnanie,,,życzę wszystkiego najlepszego w życiu,,zaś na zawodach w okolicach Jaworzna oczywiście urwanej cięciwy,,,,

Nie wiem czy "przemiły" kolega W. zrozumie ale to chyba najlepsze podsumowanie...

dobrze że nikt nie wspomniał o brudnym nożu...

Byłoby dobrze kolego W. gdybyś miał więcej dystansu do siebie samego i choć odrobinę zrozumienia wobec innych...to bardzo przydatne "umiejętności" na forach albo np...internetowych portalach randkowych ;p

pozdrawiam serdecznie
(chociaż po takich "życzeniach" cisną mi się na usta zupełnie inne)

PS
Ta miejscowość to Jaworze
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2011, 07:11:05 pm wysłana przez N »