Autor Wątek: Wybór "lepszego" łuku myśliwskiego :)  (Przeczytany 20655 razy)

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Wybór "lepszego" łuku myśliwskiego :)
« Odpowiedź #90 dnia: Styczeń 15, 2015, 07:47:09 pm »
A ja się nie zdziwię jak ta dyskusja okaże się czysto akademicka...  Tu co chwilę ktoś chce łuk pod polowanie (żeby miał jak najwięcej fps i jak najmocniejszy, bo może będę kiedyś tam polował...) A ile z tych ludzi zaczęło polować?  I obawiam się że koszta łuku stanowią mały % kosztów tej imprezy ;) A do tego czasu jeśli nawet to przewinie się jeszcze kilka łuków...
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Robson

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 720
Odp: Wybór "lepszego" łuku myśliwskiego :)
« Odpowiedź #91 dnia: Styczeń 15, 2015, 07:49:07 pm »
W mordę,,, gimnastyka z naciąganiem łuku włącznie ... :D :D
Hoyt Pro Elite  XT 3000 ,carter chocolate,,, , superlite acc

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Wybór "lepszego" łuku myśliwskiego :)
« Odpowiedź #92 dnia: Styczeń 15, 2015, 07:49:35 pm »
Spite źle zrozumiałeś... To co ja pisałem to doswiadczenie ktore troche pokazuje i demaskuje nasze mozliwosci jal chodzi o wlasciwe Dw. Oczywiscie strzela sie z nogami pod zadkiem :-D. Moze trochd nie jasno napisalem :-)
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

meiss

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Wybór "lepszego" łuku myśliwskiego :)
« Odpowiedź #93 dnia: Styczeń 15, 2015, 08:07:12 pm »

Chodzi mi o to że 60 czy 80 funtów które nie trafi w odpowiednie miejsce raczej nie zabije zwierzęcia, i różnica w sile raczej mało tutaj zmieni.
Myśliwy ze mnie żaden, ale nie jest tak, że 80# będzie miało na 30-40m bardziej płaski tor lotu strzały, a tym samym wybaczy większy błąd w pomiarze pdległości od 60#?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Wybór "lepszego" łuku myśliwskiego :)
« Odpowiedź #94 dnia: Styczeń 15, 2015, 08:49:31 pm »
Większy naciąg wymaga cięższej strzały...
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Tomasz_R

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 444
Odp: Wybór "lepszego" łuku myśliwskiego :)
« Odpowiedź #95 dnia: Styczeń 15, 2015, 08:57:24 pm »
https://www.youtube.com/watch?v=pDhf1Kfzoks
i większej siły xd bo inaczej wyjdą takie wygibasy
Buck Trail Antelope 40# Buck Trail BlackHawk 40#
PSE Stinger 3g 70#

Robson

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 720
Odp: Wybór "lepszego" łuku myśliwskiego :)
« Odpowiedź #96 dnia: Styczeń 15, 2015, 09:06:44 pm »
 Widziałem to już kiedyś ...Młode ścięgna wytrzymują jakoś przeciążenia..Ale z czasem może być różnie...
Hoyt Pro Elite  XT 3000 ,carter chocolate,,, , superlite acc

bołhónter

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Wybór "lepszego" łuku myśliwskiego :)
« Odpowiedź #97 dnia: Styczeń 15, 2015, 09:09:23 pm »
a najważniejsze nowy stinger już na allegro :Dhttp://allegro.pl/luk-bloczkowy-pse-stinger-x-70-lbs-zestaw-hit-2015-i4996906340.html
Nawet nie wyobrażasz sobie ile myśliwych ma Stingery - głównie do pierwszego polowania :) jak załapią bakcyla( nie mówie tu o włośniu) to wymieniają na lepsze sprzęty.

Zabawka Stinger dla bowhuntera dla którego WSZYSTKO sie liczy  ;) 70# w zupełności wystarczy :) te 30m to "przepisowe" ale to w tym kraju trzyma sie przepisów? noo nie oszukujmy sie.... zobaczysz trofeum zycia na ok 50m a wiesz ze blizej nie możesz podejść to hmm "spróbuje" uda sie abo nie uda... a w myślach " noo na 50m trafiałem w okrąg 15cm wiec nie zaszkodzi spróbować"  ;D
Te 30m to granica umowna, jeszcze się nie spotkałem żeby ktoś ci zabronił strzelać z dalsza albo za to karał, możesz strzalać nawet z 80m, gorzej potem, bo albo szukasz postrzałka cały dzień albo za zranienie z reguły płacisz więcej jak za zabicie - to jest dość skuteczny hamulec dla zbyt niecierpliwych strzelców. Nie wspomne już o męczarniach zwierzyny.

usiadzcie na ziemi nogi plasko na ziemi i spróbujcie naciągnąć swoj luk, jest to o wiele trudniejsze niż w normalnej pozycji strzeleckiej

Dla jasności. Z pozycji siedzącej strzela się z nogami pod "tyłkiem" :) nie uszkodzisz sobie nogi camem i masz dużo większe pole manewru łukiem. A jak chcesz sprawdzić czy naciągniesz taki funtaż na polowaniu to spróbuj z pozycji leżącej (na plecach)
To czysta teoria wymyślona przez expertów z PBA, w rzeczywistosci wiekszość strzałów oddajesz z normalnej pozycji stojącej, ewentualnie celując w dół lub w górę.
A ja się nie zdziwię jak ta dyskusja okaże się czysto akademicka...  Tu co chwilę ktoś chce łuk pod polowanie (żeby miał jak najwięcej fps i jak najmocniejszy, bo może będę kiedyś tam polował...) A ile z tych ludzi zaczęło polować?  I obawiam się że koszta łuku stanowią mały % kosztów tej imprezy ;) A do tego czasu jeśli nawet to przewinie się jeszcze kilka łuków...
Aktualnie w Polsce nie ma chyba 20 bowhunterów także masz troche racji.

maciej6619

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 197
Odp: Wybór "lepszego" łuku myśliwskiego :)
« Odpowiedź #98 dnia: Styczeń 15, 2015, 10:15:45 pm »
Muszę przyznać że ten wątek jest bardzo pouczającą lekturą, od wyboru łuku po przez dużą dawkę konkretnej wiedzy z dziedziny bowhuntingu, ćwiczeń gimnastycznych i lekkiej nutki ironii. Jeden z kolegów zaproponował podział tematów, słusznie ale wtedy nie było by tak spontanicznie i ciekawie. Pozdrawiam i wyrażam szacunek wszystkim uczestnikom za ich wiedzę i chęć podzielenia się nią.
Mathews Apex 7
celownik CBE 3D
Shibuya Ultima
carbon one 500

Archi

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 173
Odp: Wybór "lepszego" łuku myśliwskiego :)
« Odpowiedź #99 dnia: Styczeń 15, 2015, 10:16:43 pm »
Dla mnie trochę za lekkie.Mam g3 przez chwilę miałem nowego spydera t.Wolę w terenie cięższe łuki mathewsa są stabilniejsze(zwłaszcza na wietrze).Przynajmniej dla mnie.Ale waga łuku jak i naciąg nie stanowi problemu przy moich predyspozycjach.Ważne aby łuk leżał dobrze w ręce :D .Naciągi moich bloczków to z reguły 70.Chodż jak byłem młodym napaleńcem to miałem jedną setkę i Hoyta Maxxisa 90 lbs.Na naszym kontynencie 70 lbs starcza do wszystkiego(a nawet 60) ,po co się przemęczać i nadwyrężać stawy niektórych kontuzji nie da się wyleczyć a potem trzeba rezygnować z tego pięknego sportu :-\ .
Carbon Spider 80
Hoyt Faktor 90# Carbon Element 80
GT Kinetic 200

Robson

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 720
Odp: Wybór "lepszego" łuku myśliwskiego :)
« Odpowiedź #100 dnia: Styczeń 15, 2015, 10:31:13 pm »
Zubożyło by mi to życie ogromnie ,gdybym nagle musiał z tym skończyć..
Hoyt Pro Elite  XT 3000 ,carter chocolate,,, , superlite acc

Archi

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 173
Odp: Wybór "lepszego" łuku myśliwskiego :)
« Odpowiedź #101 dnia: Styczeń 15, 2015, 10:47:08 pm »
No ból straszny.
Carbon Spider 80
Hoyt Faktor 90# Carbon Element 80
GT Kinetic 200

bołhónter

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Wybór "lepszego" łuku myśliwskiego :)
« Odpowiedź #102 dnia: Styczeń 15, 2015, 11:28:09 pm »
Sam chciałby go mieć lecz 20 latka taka kasa sie nie trzyma TYLKO NA ŁUK  :-\ Doooo 3200-3400zł zejdzmy Robson na ziemię :)
Widzisz  - po 7 stronach postów już przynajmniej wiesz że bedzie to bloczek 70funtow do 3400zł   8)
Jeszcze zdecyduj się odnośnie ATA oraz czy niskie BH jest dla ciebie problemem czy nie, to bedzie można ruszyć do przodu  :o

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Wybór "lepszego" łuku myśliwskiego :)
« Odpowiedź #103 dnia: Styczeń 16, 2015, 04:54:32 pm »
Bołhónter a ty nie polujesz przypadkiem ze słynnym niegdyś na tym forum łukiem o wdzięcznej nazwie "xtremcio"?? Tak tylko pytam.
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

matrix

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 282
Odp: Wybór "lepszego" łuku myśliwskiego :)
« Odpowiedź #104 dnia: Styczeń 16, 2015, 05:26:45 pm »
hahahah  ;D ATA góra 32 :) niskie BH nie stanowi problemu :D
Łuk-  Bowtech RPM 73,2# 28''
Celownik- Viper Predator Micro Realtree 5 pin
Podstawka- Quad HDX
Strzały- Axis N-Fuse 300 26,2''
Stabilizator- Latarka Nitecore CG6 Green
Spust- T.R.U Ball Hornet
Dalmierz- Bushnell Tour V2
Camera Shot Track HD