Autor Wątek: GUARDIAN  (Przeczytany 5818 razy)

Coyot22

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 65
GUARDIAN
« dnia: Lipiec 18, 2008, 04:45:50 pm »
Witam Wszystkich.
 
Chciałbym się zapytac czy ktokolwiek wie coś na temat tego łuku? (zachowanie, precyzja, wibracje, hand shock)
Bardzo mi się podoba i mam na niego chrapkę  ;D
Zastanawiałem się także nad modelem commander, trochę wolniejszy aczkolwiek zapewne bedzię bardziej wybaczający?
Proszę o jakiekolwiek podpowiedzi?

Michał
Reflex Charger 70# @ 30"  284fps
Podstawka:Spot Hogg Whammy
Celownik:King Cobra 1 w 2x/mag
Stabilizator:Black sheep carbon
Spust: Tru fire Judge
Strzały: EASTON Lightspeed 392gr

Coyot22

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 65
Odp: GUARDIAN
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 20, 2008, 04:43:23 pm »
Trochę głupio że tak sobie sam pisze, ale co mi tam  ;D
Z tego co się doczytałem(parę godzin wertowałem archerytalk.com) Jest to łuk "średnio wybaczający" o bardzo małym "kopie" i dośc precyzyjny aby przy odpowiednim wyszkoleniu trafic w jajko z około 50yardów(widziałem filmik na youtube).
Także się dowiedziałem z pewnych źródeł(Pozdro ;D ) iż jest to łuk trochę bardziej wrażliwy na uszkodzenia niż
przeciętniak. Z tego otóż powodu zacząłem się ostrzej zastanawiac czy jednak go kupic ???
Jakby mi się rozwalił( jakieś uderzenie, upadek) to chyba bym wziął diaxa i się pociął ze szczęscia :'(
Aczkolwiek czekam na jakiekolwiek podpowiedzi.
Ktokolwiek strzelał/słyszał, ktokolwiek wie ???

Pozdro.


Michał
Reflex Charger 70# @ 30"  284fps
Podstawka:Spot Hogg Whammy
Celownik:King Cobra 1 w 2x/mag
Stabilizator:Black sheep carbon
Spust: Tru fire Judge
Strzały: EASTON Lightspeed 392gr

kissielec

  • Gość
Odp: GUARDIAN
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 20, 2008, 07:50:19 pm »
Kupowanie łuku zaczyna przypominać kupowanie samochodu. Tak naprawdę, to jak się podoba - to na miłość nic nie poradzisz. A tak naprawdę trudno zawyrokować który model czy marka w podobnym przedziale cen jest tak naprawdę lepsza. Znam takich którzy klną i siwieją z powodu posiadania Mercedesów a inni zabiliby za krytykę Hondy czy Toyoty. Poza tym podejrzewam, że powtarzalne trafianie w jajko z 50 metrów czy yardów - to w 90% kwestia wyszkolenia  :) a reszta to perfekcyjne ustawienie łuku i właściwy dobór strzały. To czy będzie to Hoyt, Mathews, Bowtech czy PSE - to wydaje mi się, że nie ma większego znaczenia. Gdyby miało, to... na rynku pozostałaby wyłącznie jedna marka. :D
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2008, 07:55:28 pm wysłana przez kissielec »

Coyot22

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 65
Odp: GUARDIAN
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 20, 2008, 09:28:32 pm »
To fakt, na miłóśc nic nie poradzisz :-D tylko obawiam się o nadmierną delikatnośc GUARDIANA... bedzie to dla mnie spory wydatek i nie chciał bym aby brak obchodzenia się jak z przytoczonym już wcześniej jajkiem kosztował mnie sporo nerwów i kasy ;-( Co prawda zastanawiam się także nad substytutem. Daimond Marquis. Też mi się podoba ;D
Dzięki za opinie.
Pozdro.


Michał
Reflex Charger 70# @ 30"  284fps
Podstawka:Spot Hogg Whammy
Celownik:King Cobra 1 w 2x/mag
Stabilizator:Black sheep carbon
Spust: Tru fire Judge
Strzały: EASTON Lightspeed 392gr

kissielec

  • Gość
Odp: GUARDIAN
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 21, 2008, 02:04:43 pm »
A co do wrażliwości sprzętu - to jak mawiają weterani:
jeśli po krótkiej akcji wrócisz do bazy pod ciepły prysznic, bierz na akcję M4 z całym garniturem optyczno-elektronicznych gadżetów, ale jeśli przyjdzie ci tkwić tygodniami w zatęchłej ziemiance w lesie, po kolana w wodzie - bierz do walki kałacha  ;)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2008, 02:27:44 pm wysłana przez kissielec »

Coyot22

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 65
Odp: GUARDIAN
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 21, 2008, 04:46:31 pm »
Hmm...  Poz zastanowieniu chyba jednak wezmę marquis`a. w większosci będzie mi służył do przydomowego strzelania(ew siekierki?), a na upartego "FITE" też da rade(na pewno nie z moimi obecnymi umiejętnościami, ale za pare lat kto wie  ;D )

Pozdro.

Michał
Reflex Charger 70# @ 30"  284fps
Podstawka:Spot Hogg Whammy
Celownik:King Cobra 1 w 2x/mag
Stabilizator:Black sheep carbon
Spust: Tru fire Judge
Strzały: EASTON Lightspeed 392gr

kissielec

  • Gość
Odp: GUARDIAN
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 21, 2008, 07:14:25 pm »
Każdy zaczyna od przydomowych strzałów i "zabawy w ukryciu", a za parę tygodni lub miesięcy już ciągnie na 3D.
Ostatecznie trudno z myśliwskiego łuku strzelać wiecznie do tarcz, puszek, plastikowych butelek i pudeł... ;D. Do strzeleckiej "nirvany" większości z nas jeszcze daleko, ale  zabawa na zawodach przednia, towarzystwo sympatyczne, koszt żaden i można się wiele nowego nauczyć od bardziej ostrzelanych kolegów. Polecam.   

DDT

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 192
Odp: GUARDIAN
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 21, 2008, 08:42:42 pm »
Podpisuje sie obiema rekami pod postem kissielec'a :D
Reflex GROWLER 70#
Podstawka - QAD Ultra LD Pro Rest
Celownik - Trophy Ridge Micro Alpha V5
Peep - G5 META MAGNESIUM
Stabilizator - LimbSaver Sims S-Coil
Spust - TRUBall LOOP MASTER
Strzaly - BEMAN ICS BowHunter 400 (385gr)
oraz kołczan - Treelimb

Coyot22

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 65
Odp: GUARDIAN
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 22, 2008, 07:24:32 am »
Kurcze...
Znowu wczoraj parę godzin buszowałem po AT(Archerytalk) i doczytałem się iż single camy potrafią szybciej niż inne łuki rozregulowac się?(jeśli dobrze zrozumiałem to przez rozciągnięcie się kabla?) ciekawi mnie tylko jakie pojęcie o całej sprawie miał ten osobnik... Tak czy siak znów namieszało mi się w głowie  :o
Już mam 3 pretendentów do bycia moim  ;D dołączył do stawki 101st Airborne(zastanawiałem sie nad 82nd ale za nisko cięciwe ma i zapewne łatwy nie jest, co prawda lubię wyzwania, lecz nie usmiecha mi sie stracic wszystkich strzał 1 dnia, a kontakt ze ścianą w przypadku "pudła" przy takich prędkościach raczej w 99% będzie oznaczał KO dla strzały). Szkoda ze u nas w kraju nie można sobie iśc do sklepu i postrzelac ze wszystkich modeli które nas interesują.

Pozdro


Michał



P.S. co do zawodów to z Baaaaaaaaaaardzo wieeeeeeeeelce miłą chęcią ;D
tylko muszą byc spełnione 3 warunki:
1. Muszę wybrac łuk(kiedyś to nastąpi mam nadzieję :P)
2. Musi do mnie dotrzec
3. muszę się z nim obyc z lekka(między innymi nigdy nie strzelałem ze spustu)

Reflex Charger 70# @ 30"  284fps
Podstawka:Spot Hogg Whammy
Celownik:King Cobra 1 w 2x/mag
Stabilizator:Black sheep carbon
Spust: Tru fire Judge
Strzały: EASTON Lightspeed 392gr

kissielec

  • Gość
Odp: GUARDIAN
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 22, 2008, 08:37:04 am »
Ja co prawda łuk mam, ale w najbliższym czasie również chcę kupić nowy, bo ten, (mimo, że nie wypas żaden, to całkiem przyzwoicie wyrzuca strzały) obiecałem już mojemu synowi, który się niecierpliwi  :D. Także mam podobny problem...co wybrać z bogatej oferty, gdzie wszyscy wszystko zachwalają? Raczej nie rozważam nic innego niż krótki, myśliwski single cam, do strzelań terenowych, którego ustawienie jest stosunkowo proste, bo odpada wzajemna synchronizacja krzywek. O szybszym rozregulowywaniu się single-cam'ów, szczerze mówiąc nie slyszałem,...  :o (ale ja bawię się łukiem zaledwie od marca b.r., więc jeszcze pewnie wiele ciekawego usłyszę). W literaturze naszej i zagranicznej, też się o tym zjawisku nie doczytałem. Do precyzyjnych strzelań tarczowych (w białej koszulce i spodenkach  ;D) należałoby z kolei kupić łuk o większym rozstawie osi i najlepiej z symetrycznymi bloczkami (takie ponoć preferują zawodnicy tarczowi).

Coyot22

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 65
Odp: GUARDIAN
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 22, 2008, 05:22:09 pm »
HA HA HA! Chyba znalazłem!
 Bowtech 101st Airborne. ma 36.25" ATA 7.25 BH i 340fsp IBO Cud miód i orzeszki  ;D
Powinien byc dobry do zawodów 3D/FITA i tym bardziej do strzelnictwa przydomowego  ;D Jakieś opinie na temat mojej wypatrzonej "ofiary" ?


Pozdro 4 all

Michał
Reflex Charger 70# @ 30"  284fps
Podstawka:Spot Hogg Whammy
Celownik:King Cobra 1 w 2x/mag
Stabilizator:Black sheep carbon
Spust: Tru fire Judge
Strzały: EASTON Lightspeed 392gr

DDT

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 192
Odp: GUARDIAN
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 24, 2008, 09:25:56 am »
Porzadny luk, IMHO dobry wybor :)
Reflex GROWLER 70#
Podstawka - QAD Ultra LD Pro Rest
Celownik - Trophy Ridge Micro Alpha V5
Peep - G5 META MAGNESIUM
Stabilizator - LimbSaver Sims S-Coil
Spust - TRUBall LOOP MASTER
Strzaly - BEMAN ICS BowHunter 400 (385gr)
oraz kołczan - Treelimb

Hassassin

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 343
Odp: GUARDIAN
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 28, 2008, 12:53:04 pm »
Sam rowniez dlugo sie zastanawialem, jednak moj wybor padl na 82nd.
Milo bedzie porownac osiagi obu wymienionych, wiec trzymam kciuki za zakup!
Łucznik wart jest tyle, co jego zapasowa cięciwa.

Bowtech Sentinel 60#
Barnett Ghost 410 185#

Coyot22

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 65
Odp: GUARDIAN
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 28, 2008, 04:45:41 pm »
Ja też się długo zastanawiałem, lecz 82nd był by dla mnie zapewne za trudny(leciutko ponad cal w wysokości cięciwy to dosyc sporo jest). a różnica raptem 10 fps  ;D po długiej wymianie maili już wiem ze nie mają 101st i bedę musiał czekac kolejne 2 tygodnie więcej, prawdopodobnie kasę będę miał w tym tygodniu żeby im zabulic... to i tak około miesiąca czekania jeszcze ;-( life is brutal :-O
Jak już będę miał to na pewno zamieszczę zdjęcia w kąciku chwalipięty ;), i z miłą chęcią wymienię poglądy, najlepiej na żywo przed/po zawodach  ;D

Pozdro


Michał
Reflex Charger 70# @ 30"  284fps
Podstawka:Spot Hogg Whammy
Celownik:King Cobra 1 w 2x/mag
Stabilizator:Black sheep carbon
Spust: Tru fire Judge
Strzały: EASTON Lightspeed 392gr