Autor Wątek: długość naciągu  (Przeczytany 6206 razy)

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
długość naciągu
« dnia: Marzec 25, 2008, 08:18:49 pm »
mam pytanie może juz gdzieś na forum znajduje się odpowiedź ale naprawde ciężko znaleść a dostęp do internetu mam ograniczony.
chodzi mi o długośc naciągu...obliczyłem że najlepsza dla mnie długośc to 28 ale nie wiem jak mam do tego dooliczyć pentelkę na spust i sam spust dodatkowy prblem to fakt że do tej pory strzelałęm z palców.Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam z kraju w ktorym o łucznictwie jedynie słyszano:((((((((((...islandii:P.S. ciężko znaleśc tu kogoś kto łucznictwem by sie cokolwiek interesował ale nadal mam wiarę...
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: długość naciągu
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 28, 2008, 08:22:10 pm »
może troszke sprostuje...strzelając z palców długośc naciągu była bardzo dobra ale jak załozyłem spust naciąg był w sam raz(spust zapinałem pod siodełko pod strzałę) potem dołożyłem pętelkę na spust i okazuje sie że nacięg jest za duży i teraz nie wiem czym się kierować przy zakupie łuku(muszę to zorbić przez internet) bo w tabeli czarno na białym pisze że przy mojej długości ramion naciąg powinien wynosić 28', czy zrobiłem jakiś błąd? proszę chociaż o linka do strony gdzie moge coś więcej na ten temat znaleźć może być anglojęzyczna.pozdrawiam
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

msl72

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: długość naciągu
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 28, 2008, 09:10:16 pm »
Witam,

To bardzo trudne doradzić komuś precyzyjne ustawienie łuku w sposób opisowy. Próbowałem odpisać na Twojego pierwszego posta i... nie wysłałem, bojąc się wprowadzić Cię w zły zakup. Jednak pomyślałem trochę i wymyśliłem:  ???

Spróbuj inaczej: masz w swoim zasięgu jakiś łuk? Najlepiej klasyk. Jeżeli masz do tego spust - to jesteś w stanie dokładnie określić swoją długość naciągu.
Jeżeli zamontujesz pętlę spustową (na klasyku) i naciągniesz łuk do komfortowej dla Ciebie pozycji, zmierz odległość od siodełka strzały (na cięciwie) do nasady uchwytu. A potem dodaj 1 i 3/4 cala!
Wtedy otrzymasz długość naciągu według standardów AMO, według których sprzedaje się łuki bloczkowe. Czyli jeżeli zmierzona długość naciągu (zgodnie z metodą podaną przeze mnie) wyjdzie np 27 cali, to kup łuk bloczkowy o naciągu 28 i 3/4 cala. W ten sposób odtworzysz tym samym swoją "wygodną" pozycję, i to z pętlą!.

Zanim wypróbujesz moją "rewolucyjną metodę" (a może powieliłem nieświadomie istniejący sposób), poczekaj kilka dni. Może ktoś inny z naszego forum zna lepszy sposób...

Pozdrawiam
Maciek

kissielec

  • Gość
Odp: długość naciągu
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 12, 2008, 01:51:58 pm »
Witam,
czy ktoś mógłby w dwóch słowach wyjaśnić termin "overdraw" w łuku bloczkowym ? Ten parametr (w zakresie 1-5") trzeba zdefiniować przykładowo w programach do wyboru odpowiednich strzał.
Z góry dziekuję za pomoc.
Piotr

adamc1

  • Gość
Odp: długość naciągu
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 12, 2008, 04:53:01 pm »
W prostych słowach to jest odsuniecie podstawki pod strzałę w kierunku cięciwy.




piter

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: długość naciągu
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 12, 2008, 06:02:22 pm »
Jaki może być powód takiego tuningu (poza dopasowaniem łuku do posiadanych np. krótszych strzał?)
hoyt trykon xl

adamc1

  • Gość
Odp: długość naciągu
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 12, 2008, 07:39:13 pm »
np. zwiększenie prędkości wylotowej strzały