Autor Wątek: proszę o opinię mathews MR 6  (Przeczytany 4590 razy)

staphylococcus

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 89
proszę o opinię mathews MR 6
« dnia: Październik 24, 2011, 12:33:57 pm »
Witam !
 Po przemiłym i produktywnym spotkaniu w Brennej - jednak PBA. Co sądzicie o takim sprzęcie. Mogę zacząć na niego zbierać kasę ?
http://mathewsinc.com/product/mr6/#specs
Wyrzutnie:
Hoyt contender elite, sureloc + viper
mathews Z7 Extreme Axcel Armotech-HD

eM

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 92
    • Towarzystwo Łucznicze 3D w Rudzie Śląskiej
Odp: proszę o opinię mathews MR 6
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 24, 2011, 02:52:02 pm »
Wiesz co, u nas użytkownik forum Iras[i chyba jeszcze ktos, ale nie pamietam kto] ma pierwszego Monstrea 6 i to z nim pogadaj o wadach i zaletach tego luku. Natomiast polecam poczytac forum Archery Talk - tam masz bardzo duzo recenzji poskramiaczy Potworów;)

Pozdrawiam!
HOYT Katera XL
TruBall Stinger, Cascade 10 Double
NAP Apache
Tru Glo Micro Bright DDP
Elite Hunter Stabilizer
Easton Bloodline


http://lts3d.private.pl/

staphylococcus

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 89
Odp: proszę o opinię mathews MR 6
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 24, 2011, 11:19:12 pm »
nie mogę znależć namiarów na IRAS
Wyrzutnie:
Hoyt contender elite, sureloc + viper
mathews Z7 Extreme Axcel Armotech-HD

g13r0

  • PBA
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 472
Odp: proszę o opinię mathews MR 6
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 25, 2011, 02:30:08 am »
W Brennej MR6 miał przecież Piotr Drwal.
Prezentował go i nawet wykazał wyższość nad X-forceami, mimo słabszego naciągu bo zaledwie 70#, podczas gdy PSE miały po 75#.
Irek pokazał że można na takim sprzęcie (tym razem już 80#) wygrywać zawody 3D. To bardzo udana konstrukcja dla ambitnego strzelca. Do łatwych w obsłudze na pewno nie należy i trzeba już pewne doświadczenie posiadać a dodatkowo jeszcze krzepę.

eM

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 92
    • Towarzystwo Łucznicze 3D w Rudzie Śląskiej
Odp: proszę o opinię mathews MR 6
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 25, 2011, 03:40:37 am »
No tak
W Brennej MR6 miał przecież Piotr Drwal.


Tak jak przypuszczalem, ze jeszcze ktos mial;)
HOYT Katera XL
TruBall Stinger, Cascade 10 Double
NAP Apache
Tru Glo Micro Bright DDP
Elite Hunter Stabilizer
Easton Bloodline


http://lts3d.private.pl/

staphylococcus

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 89
Odp: proszę o opinię mathews MR 6
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 25, 2011, 07:30:58 am »
Dzięki za podpowiedzi, odpowiedzi. Do Piotrka mam blisko to podskoczę i obejrzę. Co do sprzętu w Brennej było tego troszeczkę, a ja pierwszy raz widziałem taką mnogość łuków. Nie skojarzyłem, że właśnie to był M6.
Wyrzutnie:
Hoyt contender elite, sureloc + viper
mathews Z7 Extreme Axcel Armotech-HD

Piotr Knapczyk

  • PBA
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: proszę o opinię mathews MR 6
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 25, 2011, 07:43:53 pm »
Mnie się z niego strzela dobrze. Wymieniłem tłumik  czy stabilizator (jak zwał tak zwał) na mathewsa co uważam za nieodzowne, ponieważ MR 6 ma wibracje które są dosyc mocne. Jest głośny i dosyc ciężki. Wiadomo ! Dopracowany jest idealnie i ma dobre (bardzo dobre) osiągi. Na pewno na początek nie polecam. Naciąga się ciężej niż CARNAGE a przy odpuszczaniu wyrywa łapę! Ja go kupiłem mając już małą zaprawę a i do ułomków fizycznych nie należę.
Bear Carnage 70#
Mathews Monster 6 70#

staphylococcus

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 89
Odp: proszę o opinię mathews MR 6
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 27, 2011, 08:21:57 pm »
Dzięki, dzięki Panowie. Jak zwykle nie zawiodłem się. Piotrek, myślę, że spokojnie bym sobie go naciągnął a i wycelował bez większych "drgawek". Choć przypominając sobie ten huk strzału przy mierzeniu prędkości to faktycznie robi wrażenie.
 Robert myślę jeszcze o Z7 ale Magnum. Fajny, ma większe ATA od twojego ale i prędkość niczego sobie, prawda ?  ;)
Wyrzutnie:
Hoyt contender elite, sureloc + viper
mathews Z7 Extreme Axcel Armotech-HD

Piotr Knapczyk

  • PBA
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: proszę o opinię mathews MR 6
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 29, 2011, 01:14:12 am »
Tak Robert. W większości masz rację. Głośny - jest, ciężki-jest ale co do gabarytów to się nie zgodzę do końca (nie porównuję go do Twojego łuku), przykładałem go do CARNAGE i GAME OVER. Zdziwko mnie wzięło! Mimo że ATA większe, to jak je przyłożysz do siebie, nie widac różnicy.
Ja już na warsztatach mówiłem że jeśli chodzi o polowania, to jednak trzeba znaleźc kompromis pomiędzy osiągami, ciężarem, wielkością i dźwiękiem.
Mathews Z7 ten kompromis niewątpliwie posiada i nie ma to tamto!!!
Co do realiów polowania np z podchodu, to powiem że z tym geodezyjnym pomiarem baaardzo różnie bywa. Laser dalmierza odbija się od wszystkiego po drodze, co zwłaszcza w warunkach ograniczonej widoczności jest problemem.
Monster, na dystansie (dla mnie łowieckim) do 25m swoją głośnośc nadrabia prędkością. Mam to udokumentowane i niebawem dla bowhunterów, z pomocą Mariusza Wojtasiuka opublikuję. Niemniej na Twojego sprzęcika się ślinię i już zagiąłem pazur  ;D
Bear Carnage 70#
Mathews Monster 6 70#

Mariusz Wojtasiuk

  • PBA
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: proszę o opinię mathews MR 6
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 29, 2011, 07:38:33 am »

Monster, na dystansie (dla mnie łowieckim) do 25m swoją głośnośc nadrabia prędkością. Mam to udokumentowane i niebawem dla bowhunterów, z pomocą Mariusza Wojtasiuka opublikuję. Niemniej na Twojego sprzęcika się ślinię i już zagiąłem pazur  ;D

Czekam więc Piotrek na przesłanie materiału do obróbki. Byłoby szybciej , gdybyś przesłał mi to na mail'a, ale jeśli wysłałeś wczoraj, to na poniedziałek będę to miał u siebie. ;)
Łuk- PSE X-Force Dream Season 28"  80#
Celownik- TruGlo Tru Site Xtreme Micro Adjust8pin
Podstawka- QAD Ultra Rest HD Camo
                 Trophy Ridge Revolution
Kołczan- Shooter 6
Spust- Scoot Rhino Release
Strzały-A/C/C Pro Hunting 300, FMJ 300.

Iras

  • Stowarzyszenie
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: proszę o opinię mathews MR 6
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 29, 2011, 05:56:47 pm »
Podobnie jak Piotrkowi mi rowniez sie dobrze z MR6 strzela. Mam go pelne 2 latka juz i zadnych awarii.
Nowemu uzytkownikowi moze przeszkadzac masywny drewniany grip - osobiscie nie odczuwam dyskomfortu - chyba kwestia przyzwyczajenia.
Wibracje po strzale sa dosc duze przy golym luku( zapewne od duzej energii )po zamontowaniu sts-a, tlumika drgan + tlumiki na ramiona potworek juz tak nie ryczy  ;D mozna nawet zaryzykowac stwierdzenie, ze jest cichy.
Kupywalem go jako swoj drugi luk, jak ktos juz strzelal z bloczka jakis czas to sobie poradzi, aczkolwiek przypomina o popelnionych bledach :)

« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2011, 11:54:54 am wysłana przez Iras »
Diamond Marquis Mathews Monster

Piotr Knapczyk

  • PBA
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: proszę o opinię mathews MR 6
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 29, 2011, 09:09:27 pm »
Irek. Ja zakupiłem u Dawida, stabilizator AXION z damperami takimi jak są w łuku. Wibracje znikły! :D
Jeszcze muszę go trochę wytłumic. Myślę tutaj o maupkach na cięciwę.
Poza tym ciężko mi się przestawic z celowaniem. Nie mogę się przyzwyczaic że pierwszy pin obrabia odległośc od 10 do 20m itp.
Bear Carnage 70#
Mathews Monster 6 70#

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: proszę o opinię mathews MR 6
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 29, 2011, 09:32:47 pm »
To z Carnage nie dało rady obsłużyć jednym pinem 10 i 20 metrów???
Mój wolny Hoyt z prędkością katalogową 295 fps dawał radę.

Pozdrawiam
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

Piotr Knapczyk

  • PBA
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: proszę o opinię mathews MR 6
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 30, 2011, 10:01:43 am »
No nie wiem. Ja mówię o strzelaniu bez poprawek. W carnage miałem ustawienia 10;20;30;40;45. Przy monsterze jak bym chciał identycznie ustawic piny (tak chciałem), to pierwsze piny właziły na siebie. Ustawiłem więc 15;25;30;40;45. Teraz kupiłem cięższe strzały i po strzelaniu w hali widzę że piny się trochę rozsuną. Dotychczas strzelałem strzałami 414gr które osiągały prędkośc 305fps. Teraz mam o 33,6 cięższe czyli 338,6.
Pozostało tylko kombinowanie z celownikiem, ponieważ wszystkie testy wychodzą idealnie. Adam C mi go tak ustawił przy pomocy swoich narzędzi że bez żadnych kombinacji i prób, testy wyszły dobrze :).
Generalnie jestem z niego bardzo zadowolony. Nie dołując tutaj CARNAGE bo też mi się dobrze strzelało z niego. Mam zamiar z MONSTERA spróbowac tarczówki. Zrobię tak jak Adam ma w HOY-cie że będę zmieniał sam celownik (brak kasy na łuk tarczowy).
Oj! Oj! Nie myślałem że takiego bakcyla załapię  :)!
Bear Carnage 70#
Mathews Monster 6 70#

g13r0

  • PBA
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 472
Odp: proszę o opinię mathews MR 6
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 01, 2011, 01:42:01 am »
no ja na mini axiona czekam, choć na wibrację nie narzekam (przeciwnie)
się tak zrymowało :)
jestem fanem rozwiązania Mathewsa w zakresie tłumienia drgań,
mogę mieć te harmonic dumpery wszędzie :) (HD)
dlatego boli mnie iż mój skromny celownik ich nie posiada i będę musiał coś z tym zrobić, kołczan oczywiście też musi być w High Definition.

Piotrek będzie miło mieć Cię w towarzystwie tarczowym ale mówię Ci że tarcza plus organizacja zawodów przez naszych rodzimy działaczy potrafią psychikę wystawić na mocną próbę. Już sobie wyobrażam skecze z udziałem Twoim i Witka Madziara z Marymontu.