Autor Wątek: Kołczan  (Przeczytany 3779 razy)

kugel

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
Kołczan
« dnia: Luty 21, 2010, 04:24:58 pm »
W ramach zagospodarowania wolnego czasu zrobiłem sobie kołczan. Wystarczy kawałek starej skóry (ja zrobiłem to z fartucha który zakładają spawacze) i pasta do butów Kiwi (w płynie z mazakiem gąbką). Obecnie są jeszcze paski parciane , ale gdy stwierdzę , że długość ich jest odpowiednia , dorobię właściwe ze skóry. Wykonanie jest szalenie proste. Drukujemy na drukarce szablon , który jest w 3 częściach , aby zmieścił się na arkuszach A4 (zainteresowanym mogę przesłać pliki *.jpg szablonów do wydrukowania). Wycinamy wydruki i sklejamy 3 kawałki w jedną całość. Odrysowujemy na skórze kształt według szablonu. Wycinamy , składamy (wstępnie) na pół. Od wewnętrznej strony smarujemy klejem na szerokości ~~ 1cm i sklejamy. Dla podniesienia wytrzymałości można całość przeszyć. W odpowiednich miejscach wycinamy otwory na troki. Dorabiamy troki. Aby strzały się nie niszczyły , do środka wkładamy dwie rury PCV fi 50 (takie hydrauliczne , jak pod zlewem). I gotowe. Efekt patrz zdjęcia:

http://picasaweb.google.com/110240514206046858707/DropBox?authkey=Gv1sRgCJiq4rbE2M_1SQ&pli=1&gsessionid=9PXd2LqWYRGF96CmHUh86g#5440714499415381378

kugel

kugel

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Kołczan
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 21, 2010, 06:14:01 pm »
Zza budynku mogła wyskoczyć jedynie "banda" jamników , go tylko one są w stanie pokonać leżące tam zwały śniegu. Reszta towarzystwa była w budynku za plecami fotografa.

kugel