Autor Wątek: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??  (Przeczytany 15877 razy)

Boonk

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 210
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 23, 2016, 10:34:47 am »
Zaczynam naprawdę się cieszyć, że mam blisko do sklepu, w którym zaopiekowano się mną, jak trzeba. O bloczkach na początku wiedziałem tyle, że coś się tam ma "kręcić na gryfach".
Zabrano mnie na zaplecze, wypytano, z czego strzelałem wcześniej i jak dawno, potem różne łuki do ręki i powolutku dobieraliśmy. Spytałem, czy mogę się doszkolić, bo jeszcze nie rozumiem tego sprzętu - na drugi dzień lekcja indywidualna etc.

Myślę, że większość tutaj - zwłaszcza strzelających od niedawna - czuje lekkie ciarki i cieszy się, że ich takie kosztowne "atrakcje" ominęły.
Koledze już teraz, post factum, nie da się pomóc inaczej niż wspierając "moralnie" - ale może skorzystać z tego, że zrobił dokładną dokumentację fotograficzną i zrobić taki podwieszony wątek "Na co uważać przy kupnie", gdzie w jednym miejscu byłyby zdjęcia i opisy camów, ramion, sznurków etc - i tego jak na pewno powinny *nie wyglądać*?
Mądry Polak przed szkodą by był...
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2016, 10:36:46 am wysłana przez Boonk »
Łuk 1.: White Feather - Precious 50#
Łuk 2.: PSE Phenom 50#
Podst.: NAP Quik Tune 800
Cel.   : Shibuya Ultima CPX.
Lipk.  : Viper
Łuk 3 : Hoyt Ignite 60#
Strz.  : Easton C1 410; Easton Nemesis 400.

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 23, 2016, 10:39:32 am »
To że my se pogadamy, i to żę ktoś chciał odrazu napalony brać łuk i strzelać to wszystko rozomiem, ale postawcie sie teraz po drugiej stronie, załóżmy, że sprzedajecie delikwentowi łuk jesteście go pewnie w 100%, że jest ok cały itp, a on wraca za tydzień z pogiętymi camami, i co myślicie :), kurde MOJA wina taki mu sprzedałem, czy kurde wziął pierdolnął na sucho albo mu strzała spadła albo coś sie wydarzyło i robi aferę... Gdzieś na YT widziałem filmik, z którego wynikało, że łuk jest OK, i jedyny kto go może zepsuć to właściciel ;).

pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 23, 2016, 10:43:31 am »
Dobrym zwyczajem jest robienie dokumentacji foto przed oddaniem lub wysłaniem towaru do klienta.
Ja tak zawsze robię jak wysyłam łuk na serwis, do wymiany sznurków, itp.
Wtedy nie ma głupiego gadania - a...Panie, taki uszkodzony przyszedł. Nawet jak się uszkodził w transporcie - to jest dokumentacja foto zabezpieczenia i opakowania.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 23, 2016, 10:47:35 am »
Taka dokumentacja też jest psu na budę tak naprawdę, nic ona nie wnosi do niczego, tyle ze se fotki porobiłeś ;), jak coś wysyłasz wartościowego  czy dajesz auto na serwis itp. TO pracownik przy tobie sprawdza towar i podpisuje się że jest ok, podobnie jak  dajesz auto na przegląd też idzie pan/pani z kartką spisuje licznik stan paliwa, wszelkie rysy czy uszkodzenia i ty się pod tym podpisujesz i dostajesz kopię, że takie faktycznie auto oddałeś na serwis w takim a nie innym stanie, jest czysta sytuacja, twoje fotki łuku możesz sobie wstawić co najwyżej do galerii na FB bo do niczego wiecej w razie konfrontacji się nie nadadzą ;)

pzdr. Łukasz
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2016, 10:50:09 am wysłana przez Łukasz »
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 23, 2016, 10:59:08 am »
Łukasz niestety całe to podejscie sklepu świadczy,że sprzedano klientowi dla którego był to pierwszy łuk bloczkowy-zepsuty sprzęt. Po pierwsze ,ta dziwna promocyjna cena. Sporo niższa o tej w innych sklepach. Z tego co się dowiedziałem,praktycznie po kosztach. Druga, to reakcja po zgłoszeniu przez klienta uszkodzenia. Że można to wszystko nareperować regulacjami. Ty też uważasz,że te wygięcia i obtarcia camów,mozna usunąć za pomocą regulacji? Jak już posługujemy się porównaniami ,to tak jakbyśmy kupili w salonie samochód,ale miał scentrowane koła. Też bicie wychwycimy dopiero podczas użytkowania.
Tak samo jak Tomek, polecam wszystkim sklepy RobinHood i Dako.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 23, 2016, 11:03:59 am »
Ja nie uważam, że te obtarcia i uszkodzenia camów naprawią, chodzi mi o całą sytuację, że jest MOCNO dziwna, jak tak było jak kolega opisuje to nie powinien go odebrać, bo teraz tak naprawdę, mógł walnąć suchacza, łuk mogł mu spaść podrapać sie itp itd, i wyglada to jak wygada.

pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 23, 2016, 11:19:24 am »
Łukasz ma rację, wszystko to się powinno sprawdzić przed a nie po zwłaszcza przy odbiorze osobistym tym bardziej, że kolega widział te uszkodzenia przy odbiorze. Jednak druga strona medalu to bezczelność sprzedawcy i to trzeba teraz jakoś załatwić w miarę szybko i oby polubownie. Gadanie sprzedawcy, że to wyregulują jest śmieszne i głupie.   

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 23, 2016, 11:31:07 am »
Generalnie i tak i nie :). Sprzedawca może czuć, że gość kupił łuk pobawił się zepsuł i ma na koniec pretensję, i szuka frajera w postaci sprzedawcy co weźmie na klatę potencjalne uszkodzenie, zwłaszcza, że w momencie kupna sprzedaży zawarli umowę, on dostał kasę klient towar To nie auto, że da się ukryć pod szpachlem dzwona albo nie móc odrazu sprawdzić stanu licznika i można dochodzić praw w sądzie i wygrana jest właściwie formalnością o ile sam sprzedawca nie pójdzie odrazu na ugodę.  A tutaj widać wszystko jak na dłoni.

ps. nie nie bronie żadnej ze stron po prostu sytuacja jest MOCNO dziwna.


pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 23, 2016, 12:02:40 pm »
Wszystko się zgadza ale żeby tak dymać czlowieka ?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 23, 2016, 12:13:14 pm »
W sumie to jeszcze nie wiadomo kto kogo tutaj wciąga w zasadzkę. Znamy opinię jednej strony i pośrednio info ze strony sklepu ale też przekazaną przez jedną ze stron. Sądzę, że tutaj prawdę zna właściciel łuku i sklep. Muszą ten temat rozwiązać między sobą.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 23, 2016, 12:17:16 pm »
Jedno jest pewne - niezależnie od prawdy juz nie bedą ze sobą handlować.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 23, 2016, 12:21:28 pm »
Czy profesjonalny serwis zaproponował by regulację łuku w 15 minut widząc pokrzywione camy?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


Munin

  • Gość
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 23, 2016, 01:50:03 pm »
Widać nie widział pokrzywionych camów albo my jesteśmy karmieni jakaś niepełna wersją tej historii.

Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 23, 2016, 03:08:54 pm »
Mam nadzieję, że kolega przedstawia spójne wersje. Pisząc reklamacje do sklepu raczej się ją popiera zdjęciami. Ciekawe jak to wszystko się zakończy

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


Starless

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 23, 2016, 07:00:00 pm »
Witam,
widze ,że sprawa z moim łukiem zbulwersowała wielu Kolegów.
Dzięki za wsparcie  i sugestie na temat rozwiązania sprawy.
Powiem tak, wszystko co napisałem to prawda, z łuku oddałem 20 strzałów + 2 lub 3 w sklepie.
Nigdy wcześniej nie miałem łuku bloczkowego w rękach.
Łuk strzelał w lewo do góry, dlatego postanowiłem udac się do jednego z warszawskich serwisów , by łuk przeregulować, gdzie stwierdzono- bez komentarza na temat tego , kto to ustawiał.
Tam też zauważono skrzywienie, górnego bloczka, po czym odmówiono serwisu tego łuku, dopóki nie będzie naprawiony..
Aczkolwiek przez ostatnie pół roku przed zakupem, czytałem wszystkie materiały polskie i zagraniczne na temat łucznictwa bloczkowego, jakie wpadły mi w ręce, książki po polsku Jak Łowy Łucznicze , Strzelanie z łuku, Łuk bloczkowy, mój sport moje hobby etc.
I wiem, że suchy strzał to absolutnie zabójstwo dla łuku. Nigdy bym nie uczynił nic takiego..
Poza tym jak pisałem swoje 55 lat, i wstyd by mi było odwalać jakieś numery za kilkaset złotych( myśle o naprawie łuku), a potem jeszcze się tym chwalić na forum, pomyślcie..
Wysłałem do rzeczonego sklepu dokładnie te same zdjęcia , które możecie obejrzeć na forum.
Nie ma absolutnie innej wersji.
PSE został dziś wysłany do sklepu z formularzem reklamacji, gwarancją, metką i paragonem, z żądaniem usunięcia wady, wymiany towaru lub zwrotu kwoty.
Jesteśmy tylko ludźmi , każdy ma prawo do błędy, jeśli moja sprawa zostanie załatwiona zgodnie z dobrym obyczajem handlowym, nie będę się na nich gniewał.
Pozdrawiam,.
Piotr