Autor Wątek: SOLIDNE Nasadki pinowe S  (Przeczytany 3036 razy)

wiking121

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 51
SOLIDNE Nasadki pinowe S
« dnia: Wrzesień 04, 2022, 06:15:49 pm »
Niby drobiazg ale miałem okazję widzieć rozpadające się przy strzale nasadki pinowe montowane fabrycznie na budżetowych strzałach Avalon Classic/Skylon Radius.
Pytanie czy na droższych strzałach są montowane lepsze nasadki?
Co możecie polecić pewny zamiennik fabrycznych nasadek aby mi nie taki przypadek nie spotkał?
Czy te będą pewne?:
https://sklepluczniczy.pl/nasadki-pinowe/249-nasadki-pinowe-easton-pin-nock-12szt.html#/29-rozmiar-s/431-kolor-limonka
Cena powinna wskazywać na lepszą jakość niż np:
https://sklepluczniczy.pl/nasadki-pinowe/1717-nasadka-pinowa-avalon-classic.html
ale  czy tak jest nie wiadomo - stad pytanie.
Bear Species LD 60#
Maximal Aimfaze Pivot Micro 1 Pin
Apex Surge

72": Kinetic Sovren+Winners WNS Explore W1

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: SOLIDNE Nasadki pinowe S
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 05, 2022, 06:34:25 am »
Nie miałem jeszcze takiej sytuacji, by nasadki rozpadały się podczas strzału same z siebie.
Zazwyczaj dzieje się tak jeżeli wcześniej zostały trafione inną strzałą gdzieś z boku i uszkodzenie było na tyle małe, że tego nie zauważyliśmy.
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Dedal

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 177
Odp: SOLIDNE Nasadki pinowe S
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 05, 2022, 01:07:10 pm »
A ja znowu widziałem wiele takich przypadków. Po prostu pękają bo plastik jest słabej jakości, a pin je rozsadza od środka.

Od siebie polecam Beitery albo ich chińskie podróbki. Obecnie są to jedyne nasadki pinowe, którym w pełni ufam. Raz ze względu na budowę i grubość w kluczowym miejscu, a dwa, że plastik nie jest tak kruchy, ja w różnych innych nasadkach, które do tej pory miałem.  Mimo że mam podróbki, to i tak jeszcze się na nich nie zawiodłem, podczas gdy wszystkie inne wcześniej testowane nasadki prędzej czy później się rozlatywały.

Tu masz przykład jak to wygląda i czego szukać: https://pl.aliexpress.com/item/1005003836847248.html

wiking121

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 51
Odp: SOLIDNE Nasadki pinowe S
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 07, 2022, 09:22:33 pm »
Dedal dzięki wielkie!
O taką informację mi właśnie chodziło!
W jednym ze sklepów usłyszałem, że wspominane przez mnie nasadki easton nie będą pasować do pinów w strzałach Avalon/Skylon.
Proponowano mi nasadki Flex 1S ale ich cena praktycznie identyczna z Avalon jakoś mnie nie przekonała.
Te Beiter https://www.sklep-robinhooda.pl/nasadka-pin-nock-beiter-hunter-symetryczna-na-pin-25szt.html będą pasować?
Różnica w cenie na ali nie jest jakoś porażająca, a ja po tym co widziałem (a raczej słyszałem) trochę obawiam się strzelać z tego co mam.
Bear Species LD 60#
Maximal Aimfaze Pivot Micro 1 Pin
Apex Surge

72": Kinetic Sovren+Winners WNS Explore W1

Galus

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 117
Odp: SOLIDNE Nasadki pinowe S
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 07, 2022, 09:40:47 pm »
możesz strzelać z tego co masz tylko sprawdzaj nasadki czy nie mają małych pęknięć, zarysowań lub czy nie wchodzą zbyt luźno. Też strzelałem z nasadek pniowych i miałem ten sam problem. teraz mam zwykłe ale jak będe zmieniał bedę musiał również sprawdzić te z Beitera.

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: SOLIDNE Nasadki pinowe S
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 12, 2022, 11:15:15 am »

Te Beiter https://www.sklep-robinhooda.pl/nasadka-pin-nock-beiter-hunter-symetryczna-na-pin-25szt.html będą pasować?

Te Beitery na piny Skylon-a wchodzą bardzo ciężko.

Natomiast Easton G-Nock pin jest dość luźny na Avalonach.

Różnica w cenie na ali nie jest jakoś porażająca, a ja po tym co widziałem (a raczej słyszałem) trochę obawiam się strzelać z tego co mam.
Ale różnica w ilości już jest :D tak trochę ponad 4 razy :D

Ogólnie Easton-y i Beitery są solidne.
Strzelam z jednych i drugich.
Trzeba nocki sprawdzać jak się strzały wyjmie z maty.
Jak trafisz grotem, to nawet Beiter-y się rozlecą.

Ja akurat używam L-ek, więc praktycznie nie strzelałem nigdy z oryginalnych nasadek.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2022, 11:38:09 am wysłana przez doozers »
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Dochi

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 82
Odp: SOLIDNE Nasadki pinowe S
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 12, 2022, 05:10:07 pm »
To jak już jesteśmy przy temacie nasadek ciekawi mnie jedna rzecz.
Czy rozmiary nasadek "S" i "L" do karbonów są znormalizowane i niezależnie od tego jakiej firmy wezmę (nie wliczamy chińczyków bo tu wiadomo różnie bywa) "gniazdko" na cięciwę zawsze będzie miało taką samą średnicę czy każda firma ma swoje standardy?

Tak pytam bo zdarzyło mi się wziąć nasadki "L" do strzał drewnianych i byłem zdziwiony jak się okazało, że są większe niż L-ki od karbonów ;-D

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: SOLIDNE Nasadki pinowe S
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 20, 2022, 08:59:04 am »
To jak już jesteśmy przy temacie nasadek ciekawi mnie jedna rzecz.
Czy rozmiary nasadek "S" i "L" do karbonów są znormalizowane i niezależnie od tego jakiej firmy wezmę (nie wliczamy chińczyków bo tu wiadomo różnie bywa) "gniazdko" na cięciwę zawsze będzie miało taką samą średnicę czy każda firma ma swoje standardy?

Tak pytam bo zdarzyło mi się wziąć nasadki "L" do strzał drewnianych i byłem zdziwiony jak się okazało, że są większe niż L-ki od karbonów ;-D

Każda firma ma inaczej, nie ma standardu, są drobne rozbieżności.
Easton i Beiter różnią się nieznacznie.
Eastony są odrobinę większe.
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Dochi

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 82
Odp: SOLIDNE Nasadki pinowe S
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 20, 2022, 10:21:47 pm »
Dzięki doozers za odpowiedź.

wiking121

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 51
Odp: SOLIDNE Nasadki pinowe S
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 17, 2022, 02:43:53 pm »
Podsyłam jako ciekawostkę, że Skylon Radius 400 są sprzedawane z nockami bliźniaczo podobnymi do Easton Pin Nock S.
Przez chwilę myślałem, że ktoś poszedł w jakość, ale jak się dobrze przyjrzeć da się te nocki odróżnić.
Co ciekawe poprzednie Radiusy 500 miały nocki typu "Avalon" z nieprzeźroczystego plastiku.
Bear Species LD 60#
Maximal Aimfaze Pivot Micro 1 Pin
Apex Surge

72": Kinetic Sovren+Winners WNS Explore W1